Duyuru Sosyal Mesafeyi Koruyalım

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Son günlerde Dünya'da bir salgın haline gelen ve ülkemizde de görülmeye başlayan Covid-19 salgınında her geçen gün vaka sayısı ve ölümlerin artması bizleri üzmektedir. Başta sağlık bakanı ve sağlık çalışanları 7/24 ellerinden gelen her şeyi yaparken bizlerin üzerine düşen ise hijyen kurallarına ve sağlığımıza dikkat ederek onlara yardımcı olmaktır.

Biliyorsunuz ki, salgının temas yöntemi ile yayılmasından dolayı bir çok kurum ve kuruluş işlerine ara vermiş yada tatile girmiştir. Evde Kal kampanyaları yürütülerek insanların birbiri ile yakınlaşması en aza indirilmeye çalışılmıştır. Tabi ki mecbur olup dışarı çıkmak zorunda olan insanımız mutlaka vardır. Bu yüzden bu durumda olan kişilerin sosyal mesafeyi koruyarak çevresindeki kişiler ile arasına mesafe koyması en doğru davranış olacaktır. Bizlerde bu mesafeyi vurgulamak adına logomuzda değişiklik yaptık.

Bilgi; Türkiye kısmı bilinçli olarak ayrılmamıştır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti ayrılmaz bir bütündür.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
(Sosyal Mesafe )kavramı Fiziksel mesafe olarak değiştirilmesi daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.. Ve tüm dünyada bu Virüs ten insanların daha fazla kayıp vermeden sağlıklarına kavuşmasını diliyorum...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Öğrendiğim bilgilere göre virüs küçük mutasyonlar geçirmeye başlamış ayda 2 kez mutasyona uğruyomuş.
bu durumda iki seçenek var virüs neslini sürdürebilmek için olumlu mutasyon geçirip ölümcül olmaktan çıkacak grip gibi olucak veya semptom göstermeyecek yada olumsuz mutasyon geçirip daha ölümcül saldırgan ve bağışıklık sistemimizi çileden çıkaran bi hal alacak umarım ilk seçenek gerçekleşir.

gkhnylmz8991

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
mi 10t pro
Konular
3
Öğrendiğim bilgilere göre virüs küçük mutasyonlar geçirmeye başlamış ayda 2 kez mutasyona uğruyomuş.
bu durumda iki seçenek var virüs neslini sürdürebilmek için olumlu mutasyon geçirip ölümcül olmaktan çıkacak grip gibi olucak veya semptom göstermeyecek yada olumsuz mutasyon geçirip daha ölümcül saldırgan ve bağışıklık sistemimizi çileden çıkaran bi hal alacak umarım ilk seçenek gerçekleşir.

ihtimaller dahilinde.Fakat araştırdığım kadarıyla ne kadar mutasyona uğrarsa uğrasın dna sı değişmiyor. Örneğin ilk çıkan virüs 40 derece sıcaklığa dayanabiliyorsa mutasyondan sonra 50 dereceye dayanabilecek ama dna da değişiklik olmayacak. acemi birliğinden usta birliğine geçiş gibi daha dayanıklı veya dediğiniz gibi daha ölümcül olacak. Önemli olan aşının bir an önce bulunması. kilit nokta aşı. Ümit edelim ki labaratuar virürü olsun ki aşısı bir an evvel çıksın piyasaya. Doğal bir virüsse eğer işimiz çok daha zor görünüyor.

Üst Alt