Soru Sosyal Medya proqramlarının Xiaomi düşmanlığı

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar merhaba. 2 yildan fazladır Xiaomi kullanicisiyim. Şu an mi 9 kullanıyorum. Anlamadığım sorun şu: Neden Instagram Whatsapp Facebook Xiaomi optimizasyonunu iyi yapmiyor ? Şöyle anlatayım. İnstagramda storye-e atdığım resim videolar çok bozuluyor. Resim üzerinde smaylik atdım smaylik bile pixelleşti. Mi 8 kullandığım zamanlar Whatsappın da buna benzer sorunu vardı. Kamera ile resim atınca ya karanlık çekiyordu ya fokuslamıyordu. Neyseki o düzeldi. ama İnstagram ve Facebook-a story atinca yine kötü oluyor.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam personel almak dünya devi xiaomi için bu kadar mı zor ? Artık tüm telefonlar bunları aşmış durumda. 48 mp kamera koyup snap 855 kullanıyorsun ama, günümüzde 5 yaşındaki bir çocukta bile sosyal medya kullanıcısı olduğunu düşünürsek bu tarz sıkıntılar yakışıyormu bir markaya.
5 yaşındaki bir çocuğun eline cep/tablet veren anne babaların aklından hep şüphe etmişimdir zaten....
ama akıllı tabir ettiğimiz cihaz kullananların yaklaşık %90 ının akılsız olduğunu düşünürsek, normal karşılanmalı bu durum

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

alacity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
xiaomi redmi7
Meslek
Kaptan
Konular
18
Bütün Forum mail yağmuruna tutsa güzel olur aslında

Oyla:

CeCe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
Bu belki de xiaomi'nin kullandığı jpg sıkıştırma algoritmasından dolayı olabilir. Şöyle bir şey yaşamıştım. Facebooka Kodak fotoğraf makinası ile çektiğim fotoyu yüklediğimde pc'de cam gibi olan fotonun face'de rezalet olduğunu gördüm. Ama Canon fotosu yükleyince sorun olmuyordu. Derken sebebini araştırdım meğer Kodak çok agresif bir jpg sıkıştırma algoritması kullanıyormuş. Bu kullanıcı için güzel çünkü hafıza kartında çok yer tutmuyor fotolar ama fotoyu facebooka yüklerken o da ikinci bir sıkıştırma yapınca bu sefer resim berbat bir hale geliyordu.

Siteyle ilgili olarak ise 16:9 için değişik boyutlar denenebilir olmadı 4:3 için değişik boyutlar denenebilir. Belki sorunsuz bir oran yakalanabilir.

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
5 yaşındaki bir çocuğun eline cep/tablet veren anne babaların aklından hep şüphe etmişimdir zaten....
ama akıllı tabir ettiğimiz cihaz kullananların yaklaşık %90 ının akılsız olduğunu düşünürsek, normal karşılanmalı bu durum

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Haklısınız Hocam ama maalesef durum böyle. Bir telefonun kalitesi çektiği fotoğrafla eşdeğer günümüzde. İnsanlar çektiği fotoyu belli sosyal mecralara yüklediğinde kalitesiz, bulanık v.s çıktığında ister istemez telefona ve markaya karşı olumsuz his besliyor. Xiaomi'nin bence bu tarz konularda gelen geri bildirimlere de kulak asması lazım. (Bu arada hiçbir sosyal medya kullanıcısı da değilim)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

5 yaşındaki çocuğun sosyal medyada ne işi var :D
Onu anlamadım

5 yaşında ki çocuğun eline telefon verilmesi sosyolojik bir konu.
Benim asıl anlatmak istediğim sosyal medya çılgınlığı.

Son düzenleme:
Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Daha önceleri bir teknoloji sitesi bir yayınında bahsetmişti. Alakasız olacak ama ucundan alakalı;

10x zoom yapanından 5 kameralısına kadar bir sürü telefon piyasaya çıksın, whatsapp'da durum atarken resim yollarken insta veya face de video resim paylaşırken kaç misliyle kalitesi düşürülsün medyanın.

E o zaman ne anladık biz bu işten? Adam anılarını paylaşmak için kaliteli makina alıyor sosyal servisler içeriğin kalitesini düşürüyor. Adamlar için maliyetten kar. Daha az server ve data merkezi parası.

Telegram kaliteyi düşürmüyormuş ama o garibimide kullanan yok ülkede.

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Hocam özellikle Instagram ve WhatsApp açısından, android telefonlarin çoğu için geçerli bir önerme bu. Çünkü iosa verilen destek Android'e daha gecikmeli geliyor ve farklı bir deneyimle geliyor. Bu cihaz üreticilerinden daha çok yayıncıların problemi. Ayrıca fotoğraf yükleme probleminin sebebi sizin çektiğiniz fotoğrafın görüntü oranının instagramin standart en boy oranına uymaması. Instagram için onlarca fotoğraf düzenleme programı var 5,6 MB boyutunda. Bunları indirip düzenlemeniz lazım.
Bu problemler MİUİ arayüzünden kaynaklanmadığı gibi Xiaominin yapacağı bir şeyde değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca WhatsApp için geçerli bir önerme bu. Fotoğraf kalitesinin düşmesini istemiyorsaniz fotoğrafı yollarken resim, video kısmına tıklamak yerine Diger/belge kısmına tıklayarak kalitesini bozmadan yollayabilirsiniz.

Oyla:

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
5 yil evel çine gittigimde instagram ve facebooka erisim yasaklari vardi adamlarin.
Vpn ile belki giriyorsun.
Bu durumdan da pek kaale almiyor olabilirler.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Gokhanarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi mi 8lite
Konular
3
Arkadaşlar merhaba benim sorunum konuyla alakasız biraz ama yine de sormak istedim video izlerken örneğin bi film izliyorum bir süre sonra ses erkem geliyor video geç yani adamın ağız hareketleri sonradan geliyor ses video ile senkron gitmiyor bu sorunndan bıktım sorunu yaşayan başkaları varsa onlar adına bilen birisi yardım ederse çok makbule geçer şimdiden teşekkür ederim bu arada cihazım mi 8 lite 128gb

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt