Soru Sosyal Medya proqramlarının Xiaomi düşmanlığı

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar merhaba. 2 yildan fazladır Xiaomi kullanicisiyim. Şu an mi 9 kullanıyorum. Anlamadığım sorun şu: Neden Instagram Whatsapp Facebook Xiaomi optimizasyonunu iyi yapmiyor ? Şöyle anlatayım. İnstagramda storye-e atdığım resim videolar çok bozuluyor. Resim üzerinde smaylik atdım smaylik bile pixelleşti. Mi 8 kullandığım zamanlar Whatsappın da buna benzer sorunu vardı. Kamera ile resim atınca ya karanlık çekiyordu ya fokuslamıyordu. Neyseki o düzeldi. ama İnstagram ve Facebook-a story atinca yine kötü oluyor.

Gokhanarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi mi 8lite
Konular
3
Arkadaşlar merhaba. 2 yildan fazladır Xiaomi kullanicisiyim. Şu an mi 9 kullanıyorum. Anlamadığım sorun şu: Neden Instagram Whatsapp Facebook Xiaomi optimizasyonunu iyi yapmiyor ? Şöyle anlatayım. İnstagramda storye-e atdığım resim videolar çok bozuluyor. Resim üzerinde smaylik atdım smaylik bile pixelleşti. Mi 8 kullandığım zamanlar Whatsappın da buna benzer sorunu vardı. Kamera ile resim atınca ya karanlık çekiyordu ya fokuslamıyordu. Neyseki o düzeldi. ama İnstagram ve Facebook-a story atinca yine kötü oluyor.
Okadar haklısın ki bende aynı problemi yaşıyorum hatta arkadaşlar dalga geçiyor takozmu kullanıyorsun diye

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
O kadar çeşit yazılım vb var ki bence adamlar yetişemiyor
Ama yetismeleri gerekir. Zira bu sorun tek Xiaomide oluyor gorduyum kadariyla.Huawei Oppo gibi cinli cihazlarda olmuyor. Genellikle Story kullanimi iOs a gore Androidde sorunlu. Ama xiaomide daha fazla. Belki de xiaominin yazilim kodlariyla alakalidir bilemem

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Okadar haklısın ki bende aynı problemi yaşıyorum hatta arkadaşlar dalga geçiyor takozmu kullanıyorsun diye

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen 20 mp on kamerasi ile resim cekiyorsun adamin 8 mp ile cekdiyi resim seninkinden daha guzel duruyor sosyal medyada.

Oyla:

baranselona

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baransel
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Peki bu sorum xiaomi ye nasıl bildirilecek? bu konuda forum yetkilileri birşeyler yapmalı diye düşünüyorum, sonuçta hatırladığım kadarıyla MIUI 11 testlerine katılan dahi var. Bir şekilde bu konuda xiaomi ninde birşeyler yapması lazım, sonuçta android aynı android instagram aynı instagram diğer firmalar çözdüyse xiaomi haydi haydi çözebilmeli.

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
O kadar çeşit yazılım vb var ki bence adamlar yetişemiyor

Hocam personel almak dünya devi xiaomi için bu kadar mı zor ? Artık tüm telefonlar bunları aşmış durumda. 48 mp kamera koyup snap 855 kullanıyorsun ama, günümüzde 5 yaşındaki bir çocukta bile sosyal medya kullanıcısı olduğunu düşünürsek bu tarz sıkıntılar yakışıyormu bir markaya.

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Peki bu sorum xiaomi ye nasıl bildirilecek? bu konuda forum yetkilileri birşeyler yapmalı diye düşünüyorum, sonuçta hatırladığım kadarıyla MIUI 11 testlerine katılan dahi var. Bir şekilde bu konuda xiaomi ninde birşeyler yapması lazım, sonuçta android aynı android instagram aynı instagram diğer firmalar çözdüyse xiaomi haydi haydi çözebilmeli.
Xiaomi-e defalarca bildirilmis buglar bunlar.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Hocam personel almak dünya devi xiaomi için bu kadar mı zor ? Artık tüm telefonlar bunları aşmış durumda. 48 mp kamera koyup snap 855 kullanıyorsun ama, günümüzde 5 yaşındaki bir çocukta bile sosyal medya kullanıcısı olduğunu düşünürsek bu tarz sıkıntılar yakışıyormu bir markaya.
5 yaşındaki çocuğun sosyal medyada ne işi var :D
Onu anlamadım

Oyla:

Progressive

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
3
Android telefonların çok çeşitli çözünürlük oranları olduğu için her birine göre optimizasyon yapamıyormuş Instagram diye duymuştum ben.

Oyla:
Üst Alt