Sohbet Sohbet köşesi

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Bugün teknosaya gittim ve mi 6 yı 2500 TL ye satıyorlardı. Niye yazdım bilmiyorum

Mi 5S Epicrom Global Beta 8.1.18
CEPPORT tan alıp, üstüne kar koyup satıyor olmasınlar :):)

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Birşey alırken iyi araştırmayıp fiyat bilgisine iyi bakamayan insanlar da o fiyata alıyorlar malesef hocam
Apple, yada Samsung yapmıyor sa eğer telefonu, iyi değildir paradoks u var bizim insanımızda....

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Apple, yada Samsung yapmıyor sa eğer telefonu, iyi değildir paradoks u var bizim insanımızda....
Malesef hocam gerçekten öyle. Sadece ismini söylüyorum Xiaomi diyorum nerenin malı diyorlar. Çin diyorum çin malı boştur bozulur gereksizdir sahtedir vs vs birsürü şey söylüyorlar. Yani sadece ismini öğrenip sadece çin malı olduğunu öğrenip bu yorumu yapan insanları gördükçe üzülüyorum. İphone diye tutturuyorlar ama çinde üretildiğini bilmiyorlar. İphonenin tek başına bi marka değilde Applenin telefon ürününü olduğunu bilmeden kullanan binlerce insan var. Neredeyse birçok markanın çinde üretildiğini bilmiyorlar kullanıyorlar ama çin malı duyunca hemen bi ön yargı başlıyor. Açıkçası bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanımız çok fazla

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Malesef hocam gerçekten öyle. Sadece ismini söylüyorum Xiaomi diyorum nerenin malı diyorlar. Çin diyorum çin malı boştur bozulur gereksizdir sahtedir vs vs birsürü şey söylüyorlar. Yani sadece ismini öğrenip sadece çin malı olduğunu öğrenip bu yorumu yapan insanları gördükçe üzülüyorum. İphone diye tutturuyorlar ama çinde üretildiğini bilmiyorlar. İphonenin tek başına bi marka değilde Applenin telefon ürününü olduğunu bilmeden kullanan binlerce insan var. Neredeyse birçok markanın çinde üretildiğini bilmiyorlar kullanıyorlar ama çin malı duyunca hemen bi ön yargı başlıyor. Açıkçası bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanımız çok fazla
Yüzde yüz katılıyorum... Bizim Forum da bile başlık atan var çin malı Telefon almayın diye :):)

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Yüzde yüz katılıyorum... Bizim Forum da bile başlık atan var çin malı Telefon almayın diye :):)
Başlığı atan esprisine söylemişse komik espiri değilde gerçekse oturup onun yerine ağlayacam şimdi
Babamda yıllarca samsung kullandıktan sonra telefonunu değiştirecekti yine samsung alma niyetindeydi xiaomi dedim sıcak bakmadı samsunga alışmışım başka telefon kullanamam falan dedi ama benim bu işlerden az çok anladığımı takip ettiğimi bildiği için zorda olsa beni dinledi. Fazla büyük olmasın aşırı özelliğe gerek yok dedi bende hem onun kullanım amacına uygun hem boyutu uygun hemde bataryası iyi olan redmi note 4 aldım. Başlarda kullanımda zorlandı her gün tonlarca soru sordu iki ay sonra artık alışmaya hatta şuan sevmeye başladı. Özellikle bataryasından dolayı çok seviyor :)
Yani bilgisi olmayana xiaomiyi anlatmak çok meşakkatli iş.
Hele hele sevdirmek çok daha meşakkatli.
Ama alışıp sevmeye başlayınca da hiçbiri vazgeçemiyor artık

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Başlığı atan esprisine söylemişse komik espiri değilde gerçekse oturup onun yerine ağlayacam şimdi
Babamda yıllarca samsung kullandıktan sonra telefonunu değiştirecekti yine samsung alma niyetindeydi xiaomi dedim sıcak bakmadı samsunga alışmışım başka telefon kullanamam falan dedi ama benim bu işlerden az çok anladığımı takip ettiğimi bildiği için zorda olsa beni dinledi. Fazla büyük olmasın aşırı özelliğe gerek yok dedi bende hem onun kullanım amacına uygun hem boyutu uygun hemde bataryası iyi olan redmi note 4 aldım. Başlarda kullanımda zorlandı her gün tonlarca soru sordu iki ay sonra artık alışmaya hatta şuan sevmeye başladı. Özellikle bataryasından dolayı çok seviyor :)
Yani bilgisi olmayana xiaomiyi anlatmak çok meşakkatli iş.
Hele hele sevdirmek çok daha meşakkatli.
Ama alışıp sevmeye başlayınca da hiçbiri vazgeçemiyor artık
Bu durum inanın dejavu gibi... Gerek ailemde , gerek çalıştığım kurumda kime Xiaomi aldırsam, biz artık başka telefon kullanamayız dediler...Xiaomi telefon kullanmak, serin havada denize girmek gibi, baştan çekiniyosunuz ama girince alışıp çıkmak istemiyorsunuz :):)

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Bu durum inanın dejavu gibi... Gerek ailemde , gerek çalıştığım kurumda kime Xiaomi aldırsam, biz artık başka telefon kullanamayız dediler...Xiaomi telefon kullanmak, serin havada denize girmek gibi, baştan çekiniyosunuz ama girince alışıp çıkmak istemiyorsunuz :):)
Daha güzel anlatılamazdı :)

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Beyler Citroen C4 110 Hp 2007 model alacağım p.tesi sizce nasıl araba :)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
" data-source="post: 234856" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Beyler Citroen C4 110 Hp 2007 model alacağım p.tesi sizce nasıl araba :)
Yakıt türü
Km
Renk
Alacağınız yer
Fiyat
Bunları da paylaşsaydınız belki bi yorum yapardım

Üst Alt