Sohbet Sohbet köşesi

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Herkese günaydın, iyi pazarlar.
Sağlık Bakanlığı'nı da bu süreçte anlamıyorum, işverenleri de.
Sağlık bakanlığı covid karantinasi bittikten sonra test yaptırma 2. Testi biz yapmıyoruz karantinani kaldırıyorum yola devam diyor.
İşveren 2. Testin negatif çıkmadan kapıma gelme 2.testi yaptır diyor.
Çalışan napsin gidip özelde yaptırıyor bir de üstüne pozitif çıkıyor, 12 gün geçti üstünden bulaşma riski yok ama içinde virüs var belli. Ya da test ölü virüslerin de suruntusu ile çıkmış da olabilir bilinmiyor.
Devlet bunla alakalı ne tedavi veriyor, ne destek veriyor, ne de işveren yönünde bir şey yapıyor.
İşveren de Nuh diyor peygamber demiyor.
Raporun süresi bitmiş, yeni rapor alamiyor, işgücü kaybı, psikolojik kayıplar...
Kafalar karışık, insanların neden işsiz kaldığı daha iyi anlaşılıyor.

(Şükür ki benim değil benim işverenim buna zorunlu tutmadı ama arkadaşım bu süreçte çok zorlanacak..)

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Bugünün neşesi biraz zamanın ruhuna uygun...

Bizim Temel pazarda zeytin satıyormuş. Bir iki sokak ötede tanıdığı bir kadın Tezgâha yaklaşmış.
" Zeytinin iyi mi?" diye sormuş.
"Tadına bak daa.." demiş Temel.
Kadın, " Yok bakamam, orucum." demiş.
" Madem oruçlusun al git parasını sonra verirsin."
Sonra Temel birden düşünmüş. Ramazan değil ki. Bu kadın neyin orucunu tutuyor?
" Abla, sen ne orucu tutuyorsun ?"
Kadın cevap vermiş." Üç sene önceden borcum vardı onları tutuyorum. "
Temel hazırladığı zeytinleri yerine koymuş," Hadi git işine be ablacığım.. Allah'a olan borcunu üç yılda ödeyen benim borcu ne zaman getirir kimbilir? "

Sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu bir pazar günü geçirmeniz dileklerimle, gününüz aydın sabahınız hayırlı olsun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sağlık bakanlığı covid karantinasi bittikten sonra test yaptırma 2. Testi biz yapmıyoruz karantinani kaldırıyorum yola devam diyor.
Çalışan napsin gidip özelde yaptırıyor bir de üstüne pozitif çıkıyor, 12 gün geçti üstünden bulaşma riski yok ama içinde virüs var belli. Ya da test ölü virüslerin de suruntusu ile çıkmış da olabilir bilinmiyor.
Devlet bunla alakalı ne tedavi veriyor, ne destek veriyor, ne de işveren yönünde bir şey yapıyor.
Raporun süresi bitmiş, yeni rapor alamiyor, işgücü kaybı, psikolojik kayıplar...

(Şükür ki benim değil benim işverenim buna zorunlu tutmadı ama arkadaşım bu süreçte çok zorlanacak..)
Ne demiş Orhan Veli.

Bedava yaşıyoruz bedava...
Hava bedava bulut bedava...
Dere tepe bedava...
Yağmur çamur bedava...
Otomobillerin dışı, sinemaların kapısı...
Camekânlar bedava...
Peynir ekmek değil ama...
Acı su bedava...
Kelle fiyatına hürriyet...
Esaret bedava...
Bedava yaşıyoruz, bedava...

Bugünlerde aldığımız her nefes için Allah'a şükretmek lazım hocam. Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme:

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8

Welcome to the Turkey desem kızmazsınız umarım hocalarım, ama ne yazık ki gerçekler değişmiyor. Ablamı Covid olduğu bilindiği halde okula çağırmaya kalktılar. :) Ayrıca bundan önceki çalıştığım yer, çalışanına ne tarama yaptırıyordu adam gibi nede çalışanını sağlık yönünden düşünüyordu, ırgattık yani ayrılmak zorunda kaldım.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Arkadaşlar sizlerde market çalışanları HES sorguluyor mu? Mesela A101 sorgulamazken Migros sorguluyor ; bazıları yaparken bazıları yapmıyor maalesef. Beni A101 HES kodu yok diye almadı eve gittim aldım bu sefer yine geldiğimde de sormadı, üstüne de sormadan milleti içeri aldı dalga geçer gibi sorgusuz sualsiz. Ben de olay çıkarıp polisi aradım :)

Cimcikterk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Note 9s
Konular
2
Bugünün neşesi biraz zamanın ruhuna uygun...

Bizim Temel pazarda zeytin satıyormuş. Bir iki sokak ötede tanıdığı bir kadın Tezgâha yaklaşmış.
" Zeytinin iyi mi?" diye sormuş.
"Tadına bak daa.." demiş Temel.
Kadın, " Yok bakamam, orucum." demiş.
" Madem oruçlusun al git parasını sonra verirsin."
Sonra Temel birden düşünmüş. Ramazan değil ki. Bu kadın neyin orucunu tutuyor?
" Abla, sen ne orucu tutuyorsun ?"
Kadın cevap vermiş." Üç sene önceden borcum vardı onları tutuyorum. "
Temel hazırladığı zeytinleri yerine koymuş," Hadi git işine be ablacığım.. Allah'a olan borcunu üç yılda ödeyen benim borcu ne zaman getirir kimbilir? "

Sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu bir pazar günü geçirmeniz dileklerimle, gününüz aydın sabahınız hayırlı olsun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ne demiş Orhan Veli.

Bedava yaşıyoruz bedava...
Hava bedava bulut bedava...
Dere tepe bedava...
Yağmur çamur bedava...
Otomobillerin dışı, sinemaların kapısı...
Camekânlar bedava...
Peynir ekmek değil ama...
Acı su bedava...
Kelle fiyatına hürriyet...
Esaret bedava...
Bedava yaşıyoruz, bedava...

Bugünlerde aldığımız her nefes için Allah'a şükretmek lazım hocam. Tekrar geçmiş olsun.
güzel söylemiş orhan veli

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Arkadaşlar sizlerde market çalışanları HES sorguluyor mu? Mesela A101 sorgulamazken Migros sorguluyor ; bazıları yaparken bazıları yapmıyor maalesef. Beni A101 HES kodu yok diye almadı eve gittim aldım bu sefer yine geldiğimde de sormadı, üstüne de sormadan milleti içeri aldı dalga geçer gibi sorgusuz sualsiz. Ben de olay çıkarıp polisi aradım :)

Migros sorguluyor benim bulunduğum yerde de, A101 sorgulamıyor yalnız masken yoksa almıyor içeri o kadar. Zaten kasaya tek eleman düşmüş durumda diğerleri hem kasaya mı koşsun hem depoya gelen mallarımı indirsin, sayım yapsın zor iş. Kapıda da birinin izbandut gibi beklemesi lazım o durumda. A101 de de o iş yaş. Zaten A101 gibi biryer elemanına değer vermiyor ki müşterisine versin..

mehmetali026

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet ali
Cihazım
Redmi Note 11pr
Meslek
Emekli
Konular
36
Yan binamda Sec Matket karşımda Şok Market arka sokağımda A101 hiç biri hes kodu sormuyor masken varsa olay bitmiştir. alışverişini yap parayı kasada bırak sağlık hiç mi hiç önemli değil içerisi iğne atsan yere düşmez o derece kalabalık bende alışveriş yapmadan döndüm..

Üst Alt