Haber Snapdragon 865 performans testinde!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hawaii’deki Snapdragon Teknoloji Zirvesi 2019 etkinliğinde Snapdragon 865 ve 765’in tanıtıldığını sizlere duyurmuştuk. Tüm detaylarını sizlerle paylaştığımız Snapdragon 865’in, Snapdragon 855’e kıyasla işlemci performansında yüzde 25, grafik performansında ise yüzde 20 daha hızlı olduğu dile getiriliyor.

Geekbench performans testinde bu işlemciden güç alan birkaç cihazın boy göstermesi performansı gözler önüne serdi. Bu puanlar Geekbench’in dördüncü sürümü ile elde edildi, beşinci sürümde bazı puanlar olsa da güvenilir değil.

Test sonuçları Qualcomm’un verdiği sözleri yerine getirdiğini gösteriyor. Zira, tek ve çok çekirdekli skorlar Snapdragon 855 ile kıyaslandığınızda yüzde 22 – 23 civarında bir artışı gözler önüne seriyor.

Rakamlarla konuşmak gerekirse Qualcomm’un yeni üst seviye işlemcisi Geekbench 4.1 ile gerçekleştirilen çoklu çekirdek testinden 13344, tek çekirdek testinden 4303 puan alıyor.

Bu skorlar çoklu çekirdek testinde işlemcinin Kirin 990’ı geçmesini sağlarken, Apple A13 Bionic’in gerisinde kalıyor. Tek çekirdek testinde ise Exynos 9825, Apple A12 Bionic ve A13 Bionic, Snapdragon 865’i geride bırakıyor.

Kaynak : Sdn

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
E bunun da yarısina snapdragon 855 kullanıyorum ben ona bakarsak :)
Onun da yarısına 855 almanıza rağmen sahip olamayacağınız şeyleri bu başlık altında tartışmayalım uygun başlık açın öyle yapalım :)

annanen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sercan
Cihazım
Miu
Konular
0
Boş tartışmalara gerek yok, iPhone hem pahalı hem de elinde "işlemcimiz herkesten güçlü" demekten başka bir şey kalmadı. Önceden kamera derlerdi fakat en iyi kameralar sıralamasında 1. ve 2. sırada başka firmalar da olduğuna göre burada iPhone övmenin bir manası yok bence. Bunu yıllar önce iPhone 6S ilk çıktığında 3500 TL trink para sayıp alan birisi olarak söylüyorum. Şu an alacağım cihazın 2000 TL'den pahalı olmasına göz yummam ki zaten 1350 TL civarına 11.11 kampanyası ile Xiaomi Mi A3 aldım.

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Tartışmanın boş olup olmadığını bırakın da yapanlar karar versin , ayrıca kıyasınızın tamamen bahsettiğiniz gibi kar etme yönelimindeyse gidip mi9 se alabilirdiniz :)

Üst Alt