Yardım SMOMIXX hangi rom?

DragonFighter

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
yalim
Konular
11
Arkadaşlar MERHABA. Bu rom nedir? Arkadaşımda smomixm var 14.0.6 benim ki 14.0.3

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-21-22-34-18-191_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2023-07-21-22-34-18-191_com.android.updater.jpg
    114,7 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:

sulocanx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
MI MAX 2
Konular
1
Aldığım yere götürdüm telefonu. Bu rom sıkıntı olmaz güncellemede alır. İstiyorsan farklı rom da atarım dedi. Kalsın o zaman dedim
Cihazın arkasındaki etikette 22101316C yazıyor fakat ayarlar ve sertifikasyon kısmında 22101316G yazıyor.

Sizde böyle bir durum var mi ?
Zamaninda Lg g3 almistim yazılım kısmındaki d852 yazısına guvenip d852 yazılımı attik telefon bir daha açılmadı anakarta bakınca d851 olduğunu gördük.

Rom atalim derken ayni durumu yaşamayalım :)

Oyla:

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Cihazın arkasındaki etikette 22101316C yazıyor fakat ayarlar ve sertifikasyon kısmında 22101316G yazıyor.

Sizde böyle bir durum var mi ?
Zamaninda Lg g3 almistim yazılım kısmındaki d852 yazısına guvenip d852 yazılımı attik telefon bir daha açılmadı anakarta bakınca d851 olduğunu gördük.

Rom atalim derken ayni durumu yaşamayalım :)
Bunun sebebi cihazın çine özel üretilmiş olması sonunda C harfi var ise çin cihazı oluyor ama içine istediğiniz romu kurabilirsiniz bu sebeble içindeki yazılım G yani Global

Oyla:

sulocanx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
MI MAX 2
Konular
1
Bunun sebebi cihazın çine özel üretilmiş olması sonunda C harfi var ise çin cihazı oluyor ama içine istediğiniz romu kurabilirsiniz bu sebeble içindeki yazılım G yani Global
Bahsettiğim kısım burası birkaç video izledim global rom yuklenilen ama hicbirinde model numarasi degismiyor. 22101316C kalıyor yine. Bir kac gune BL kilidi açılır global rom indirip yükleyeceğim bakalım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Bahsettiğim kısım burası birkaç video izledim global rom yuklenilen ama hicbirinde model numarasi degismiyor. 22101316C kalıyor yine. Bir kac gune BL kilidi açılır global rom indirip yükleyeceğim bakalım.

Enginer Mode Mühendis modu *#*#3646633#*#*
Arama ekranına bu kodu yazın.Banmode kısmına girip sim bölümüne bakın.Band 20 gözüküyorsa cihazınız globaldir.Yalnız ayarları bilginiz yoksa oynamayın. Cihazınız glabol hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geliştirici seçenekleri aktif olmalı

Son düzenleme:
Oyla:

sulocanx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
MI MAX 2
Konular
1
Enginer Mode Mühendis modu *#*#3646633#*#*
Arama ekranına bu kodu yazın.Banmode kısmına girip sim bölümüne bakın.Band 20 gözüküyorsa cihazınız globaldir.Yalnız ayarları bilginiz yoksa oynamayın. Cihazınız glabol hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geliştirici seçenekleri aktif olmalı
Band 20 yok sanırım orda G modeli yazmasi romla alakalı birşey modlu rom olabilir çünkü rom ile bu forum harici bahsi gecen bir yer bulamadım ayrıca global modelin 12gb ramli olani yok diye biliyorum.

Oyla:

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Band 20 yoksa global değildir hocam.cihazın arkasında CE belgesi varmı.Genelde ayarlarda model numarasında G yazması global diye biliyorduk bu zamana kadar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-08-08-41-54-898_com.mediatek.engineermode.jpg
    Screenshot_2023-08-08-08-41-54-898_com.mediatek.engineermode.jpg
    377 KB · Görüntüleme: 44
Oyla:

sulocanx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
MI MAX 2
Konular
1
Band 20 yoksa global değildir hocam.cihazın arkasında CE belgesi varmı.Genelde ayarlarda model numarasında G yazması global diye biliyorduk bu zamana kadar.
Yok hocam CE belgesi yok arkasinda da 22101316C yazıyor zaten 12gb lik model kesin Çin ama ayarlardaki sertifikasyon kısmında ve model kısmında G model ibaresi kafami karıştırdı zamaninda Lg g3 cihazim böyle kullanilmaz hale gelmişti ondan dolayı biraz tereddut ettim. Ordaki bilgiler romla alakalıdır muhtemelen.

Ekleme : BL kilidi açıldıktan sonra Global 14.0.6 SMOMIXM yükledim ama model kodu yine degismedi ilginç :) diğer bilgiler ise arkasindaki etiket ile aynı.

Son düzenleme:
Oyla:

soldierson

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Yok hocam CE belgesi yok arkasinda da 22101316C yazıyor zaten 12gb lik model kesin Çin ama ayarlardaki sertifikasyon kısmında ve model kısmında G model ibaresi kafami karıştırdı zamaninda Lg g3 cihazim böyle kullanilmaz hale gelmişti ondan dolayı biraz tereddut ettim. Ordaki bilgiler romla alakalıdır muhtemelen.

Ekleme : BL kilidi açıldıktan sonra Global 14.0.6 SMOMIXM yükledim ama model kodu yine degismedi ilginç :) diğer bilgiler ise arkasindaki etiket ile aynı.

Hocam aynı durumdayım. Sadece bende 8 GB olan model var. Şuan 14.0.3 yüklü , 14.0.6 ya geçeyim mi ne dersiniz

Oyla:
Üst Alt