Soru Sizde de böyle bir şey var mı?

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Cihazı yurtdışı olarak aldım daha dün elime geçti. Dün akşam bir şey farkettim. Ekranın tam ortasından belli belirsiz bir çizgi var gibi. Aslında çizgi de demeyeyim sanki sağ yarısı siyah bir şekilde yanmış hafiften sol yarısı biraz daha gri gibi. Bu arada koyu gri renkte düşük parlaklıkta denedim. Koyu grinin daha farklı bir tonunda da şöyle oluyor. Ortada bir çizgi oluyor dikkatli bakılmadığında görünmüyor ama o gri renk ekranda açıkken parmağımı ekrana koyup daire çizdiğimde yani açık resmi oynattığımda o çizgi belirginliğini kaybediyor. Elimi bıraktığımda da tekrardan belirginleşiyor. Ayrıca ekran titreme olayı da var. Hafif hafif titriyor düşük parlaklıkta yine o gri resimde farkediyorum titremeyi de. Bu titremenin yazılımla alakalı olduğunu duydum. Şu an kullandığım sürüm 12.5.8.0 RKFMIXM

Günlük kullanımda YouTube, Reddit, Forum o renk farklılığını ya da bir çizgi göremiyorum bile. İyice dibine girip ekranın baktığımda da görünmüyor. Aldığım kişi 3 ay içinde bir problem olursa, yenisiyle değiştiririz demişti ama bu tam olarak bir problemmidir ne yapmalıyım bilemedim. Dün çektiğim birkaç resmi yollayayım size. Kamerada baya bişey varmış gibi görünüyor ama dediğim gibi normal kullanırken farketmiyorum bile

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kendi cihazlarınızda denemeniz için, kendi denediğim dark gri düz rengi de paylaşıyorum. Siz de bakıp kontrol edebilirsiniz. Yüksek parlaklıkta ve düşük parlaklıkta;

Son düzenleme:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Tam ortadan çizgi geçmiş gibi bir iz vardı bende note 10 pro kullandığım zamanda sanırım bu cihazın hepsinde de var

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
151
Koyu modda 10 pro da var ya çizgi yada sütün olarak bu arızalı olduğundan değil koyu modda çıkan bir sorun

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merdanov hocam ve emo1616 hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Aklıma takılan şey şu; pitbull1212 hocamla da bu konuyu konuştum. Onda da Pro Max modeli var. Kendi ekranını test etmesi için konuya eklediğim 2 gri tondaki resmi yolladım ve kendisinde böyle bir şey olmadığını söyledi.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Bende çizgi sorunu yok eea13.0.9 kullanıyorum. Ancak ekran titremesi gece modu açıkken oluyor . Miui 12.5 ile çözüldüğünü söylemişlerdi ama 13 ile geri döndü. Xiaominin yapacağı yazılımdan fazlasını beklemek kafi olurdu 🙂

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Bende çizgi sorunu yok eea13.0.9 kullanıyorum. Ancak ekran titremesi gece modu açıkken oluyor . Miui 12.5 ile çözüldüğünü söylemişlerdi ama 13 ile geri döndü. Xiaominin yapacağı yazılımdan fazlasını beklemek kafi olurdu 🙂
Konuya eklediğim 2 adet gri düz rengi tam ekran açıp karanlık bir ortamda parlaklıkla oynayarak kontrol ettiniz mi? Çizgi ya da bir kısmın daha açık ya da daha koyu olması gibi bir problem var mı diye de bakabilirsiniz

Son düzenleme:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Konuya eklediğim 2 adet gri düz rengi tam ekran açıp karanlık bir ortamda parlaklıkla oynayarak kontrol ettiniz mi? Çizgi ya da bir kısmın daha açık ya da daha koyu olması gibi bir problem var mı diye de bakabilirsiniz
Dediğiniz gibi yaptım pürüzsüz sorun yok . Benimkide yurtdışı cihaz

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Dediğiniz gibi yaptım pürüzsüz sorun yok . Benimkide yurtdışı cihaz
60hz de çok belli olmuyor ama 120hz de karanlıkta baktığımda baya görüyorum. Aldığım kişiye durumu belirttim. Yarın tekrar konuşup olmadı cihazı yenisiyle değiştiririm. Böyle de kullanabilirim görmezden gelirsem pek sorun değil ama daha 1 günlük cihazda böyle bişey olması da can sıkıcı yani. Amoled yanığından korkuyoduk başımıza gelene bak. Ne umduk ne bulduk

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
İki resmi de denedim ama benim cihazda böyle sorun çıkmadı.

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
İki resmi de denedim ama benim cihazda böyle sorun çıkmadı.
Bendeki muhtemelen fabrikasyon hatalı bir cihaz. Çünkü hiç normal görünmüyor. Umarım değiştirir aldığım yer. Bana 3 ay içinde bir sorun çıkarsa, tamir bile etmeden direk sıfırı ile değiştireceklerini söylemişlerdi.

Üst Alt