Soru Sizce Xiomi telefon kullananlar neden başka telefon kullanmak istemiyor...?

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
26
Bulunduğum ilçede telefon tamircisi ve yazılımcı kuzenim var. Telefonumu satmak istedim farklı model telefon getirdi... Fiyatı 5000 civarlarında dedim o olsun alayım sonrasında xiomi not 10 pro getirdi :) sadece sustum sanırım xiomi hastası oldum ve başka telefon kullanamayacağım. Hem fiyat uygun hem telefonları resmen efsane özellikle üst modeller.

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Memur
Konular
9
Yorumlara bakıyorum da çoğu kişi, iphone ucuz olsa herkes iphone alır falan demiş, xiaomi yi çöp cihazlar üretmekle itham etmiş.

Ben ucuz olsa da almam prensip meselesi.
Telefonu düm düz kullanacağım derseniz xiaomi de iphone de o yola geliyor. Ancak iphone kadar kısıtlayıcı, insanı çileden çıkarıcı bir sistem yok bence basit bir işlem için bile ordan gir oraya geç ordan oraya uğraşmak istemiyorum. Apple in seçtiği kısıtlı ekosistemde kalmak istemiyorum. Özgürce dosya transferi yapmak uygulama yüklemek istiyorum. Miui ın onlarca güzel ve hayatı kolaylaştıran özelliği var ki insan alışınca bırakamıyor, bırakmak da istemiyor. 5-6 sene oldu xiaomi kullanıyorum ve bırakmaya da niyetim yok.

Ayrıca dünyanın en mantıksız şeyi de 150-200 dolarlık xiaomi telefonları ile 1000-1200 dolarlık iphoneları karşılaştırmak. O kadar fiyata size en iyi ekranı en pürüzsüz sistemi en kaliteli kasayı mı verecekler sanıyorsunuz?
Şahsen ben elma ile xiaomiyi karşılaştırmadım o yüzden üzerime alınmadım yorumunuzu, ayrıca elma markasına da gıcık olurum. Ancak size basit bir soru: aynı fiyat ve özelliklerde olan elma markasını mı alırsınız xiaomi mi? Ha siz eminimki xiaomi diyeceksiniz ama kaç kişi xiaomi der bu sorunun cevabına marka delisi bu ülkede?

Oyla:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Eğer fanatiklik yoksa alışkanlıklardan dolayı derim. İlk olarak Asus kullanıyordum ve değişince fiyatı uygun diye Xiaomi aldım, sonrasında da fiyattan bağımsız hep Xiaomi baktım, Samsung Apple Huawei fiyatları çok uçuk olduğu için almayı düşünmüyorum ama Xiaomi alırken de hiç fiyata baktığımı hatırlamıyorum. Sağlamlık, alışkanlık ve güçlü modeller beni burada tutuyor, oppo realme vb. ise pek güvenilir bulmadığım için almadım.
Sonuca bakarsak alıştığım ve bizzat sağlamlığını test ettiğim için Xiaomi alıyorum, ama yarın öbür gün yerine başka bir marka da geçebilir, başka kullanmam diyemiyorum angel~~
Düzenleme: hiç bir Xiaomi cihazımda rom root vs. yapmadım, hep resmi yazılım kullandım haha--

Oyla:

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
Bence kamerada dahil donanım kalitesi iyi olduğu için diğer pahalı markalardan hiçbir eksisi yok gözümde geriye yazılım kalıyor ben xiaomi yazılımlarını fazla beğenmiyorum ama sorun değil çünkü bootloader açıp rom yüklemek çok basit ve xiaomi telefonların hakkını veren birçok rom mevcut bu yüzden diğer marka telefonlara gerek yok

Son düzenleme:
Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Ciddi anlamda piyasada dolanan bir terim var bilmiyorum sizler duydunuz mu bunu :) Hem android hemde iphone'nin ucuzu diyorlar xiomi cihazlar için. İphone dışında cihaz kullanmam diyen arkadaşım bile rn8 aldı artık xiomiciyim diyor :)
artık ucuz değil rn8'in fiyatından daha daha ucuza bu cihazı aldım. bu zamanın amiral gemisi iken rn8 orta segment

Oyla:
Üst Alt