Sistem uygulamalarını (Miui App ve Google App) kaldırma[Rootsuz]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Brt exe'yi adb dosyasının içine atamıyorum çünkü adb start menü de görünüyor ve kaynağını yani Adb'nin kendi dosyasına ulaşıp Brt'yi atamıyorum.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Brt exe'yi adb dosyasının içine atamıyorum çünkü adb start menü de görünüyor ve kaynağını yani Adb'nin kendi dosyasına ulaşıp Brt'yi atamıyorum.
Bilgisayarından C ye girin program files klasöründe platform tools diye bir klasör olmalı. Veya stat menüde var diyorsunuz. Kisayolun üzerine sağ tıklayıp dosya konumuna ulaşabilirsiniz. Yine olmadı minimal adb indirip masaüstüne çıkarın. Programı içerisine atıp başlatın

https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/minimal_adb_fastboot_1-4-3_portable-rar.27704/

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bilgisayarından C ye girin program files klasöründe platform tools diye bir klasör olmalı. Veya stat menüde var diyorsunuz. Kisayolun üzerine sağ tıklayıp dosya konumuna ulaşabilirsiniz. Yine olmadı minimal adb indirip masaüstüne çıkarın. Programı içerisine atıp başlatın

https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/minimal_adb_fastboot_1-4-3_portable-rar.27704/
İlginize teşekkür ediyorum ancak; Ne Platform tools diye bir klasör var ne start menüdeki dosyaya sağ tıklayınca dosya konumu göster seçeneği çıkıyor. Minimal adb indirdim masaüstüne çıkarıp brt yi onun içine atıp çalıştırdım yine olmadı. Tekrar teşekkürler yapacak fazla bir şey yok.

Zaten Miui programlarından sadece tarayıcı ve notları listeliyor diğer bir sürü program yine duruyor, yani temizlenme ihtimali BRT ile mümkün görünmüyor çünkü açılan ekranda listede benim telefonumda olan iki program var.

Teşekkürler.

medracs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 10
Konular
13
hocam program gerçekten çok başarılı rootsuz cihazlarda programları saniyede siliyor. miui programlarını sildim sadece mi video programını silmedi hata verdi güncellemeyle alakalı sanırım
Çoğumuz telefona gömülü gelen uygulamalardan rahatsızız. Özellikle google uygulamaları. Hangout, Google müzik, Duo, Drive, Movies, Photo diye uzayıp gidiyor. Telefonda hem yer kaplayıp hem de arkaplanda Ram harcıyorlar. Tabi ki bunları kaldırmanın birçok yolu paylaşıldı forumda. Ama çoğu uygulamayı devre dışı bırakıyor. Bu program ise uygulamayı komple sistemden kaldırıp atıyor. Bir daha karşınıza çıkmamak üzere
  • Adb driverleri yüklü olmalı
  • Usb hata ayıklama açıyoruz
  • Telefonu bilgisayara bağlıyoruz
  • BRT.exe uygulamasını çalıştırıyoruz
  • Telefondan Usb hata ayıklamaya izin veriyoruz
  • Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Herhangi bir tuşa basın
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kaldırmak istediğiniz uygulama grubunun numarasını yazıp Enter basıyoruz

Kaldırmak istediğiniz uygulamanın sıra numarasını girip Enter basıyoruz. Ve uygulama telefonunuzdan uçup gidiyor

Ben win10 bilgisayarda Costom Romda denedim. Costom Romlarda çok gerekli değil ama Stock Rom kullananlar için kullanışlı olabilir
hocam program gerçekten çok başarılı rootsuz cihazlarda programları saniyede siliyor. miui programlarını sildim sadece mi video programını silmedi hata verdi versiyonla alakalı sanırım .

moon41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
mi5
Konular
1
teşekkürler . güzel paylaşım olmuş.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
hocam program gerçekten çok başarılı rootsuz cihazlarda programları saniyede siliyor. miui programlarını sildim sadece mi video programını silmedi hata verdi güncellemeyle alakalı sanırım

hocam program gerçekten çok başarılı rootsuz cihazlarda programları saniyede siliyor. miui programlarını sildim sadece mi video programını silmedi hata verdi versiyonla alakalı sanırım .
Olabilir hocam.

Karakartal39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sebahattin K
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
9
Merhaba BRT dosyasını indiriyorum fakat rar'dan çıkarırken hata veriyor ve dosyayı çıkaramıyorum. Başka nasıl temin edebilirim bu dosyayı

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Merhaba BRT dosyasını indiriyorum fakat rar'dan çıkarırken hata veriyor ve dosyayı çıkaramıyorum. Başka nasıl temin edebilirim bu dosyayı
Dosya sağlam hocam bir sıkıntı yok az önce tekrar test ettim. Farklı bir tarayıcı ile deneyin isterseniz

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Çoğumuz telefona gömülü gelen uygulamalardan rahatsızız. Özellikle google uygulamaları. Hangout, Google müzik, Duo, Drive, Movies, Photo diye uzayıp gidiyor. Telefonda hem yer kaplayıp hem de arkaplanda Ram harcıyorlar. Tabi ki bunları kaldırmanın birçok yolu paylaşıldı forumda. Ama çoğu uygulamayı devre dışı bırakıyor. Bu program ise uygulamayı komple sistemden kaldırıp atıyor. Bir daha karşınıza çıkmamak üzere
  • Adb driverleri yüklü olmalı
  • Usb hata ayıklama açıyoruz
  • Telefonu bilgisayara bağlıyoruz
  • BRT.exe uygulamasını çalıştırıyoruz
  • Telefondan Usb hata ayıklamaya izin veriyoruz
  • Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Herhangi bir tuşa basın

Kaldırmak istediğiniz uygulama grubunun numarasını yazıp Enter basıyoruz

Kaldırmak istediğiniz uygulamanın sıra numarasını girip Enter basıyoruz. Ve uygulama telefonunuzdan uçup gidiyor

Ben win10 bilgisayarda Costom Romda denedim. Costom Romlarda çok gerekli değil ama Stock Rom kullananlar için kullanışlı olabilir
çok alakasız olacak ama acaba telefonunuzdaki yazı stilini yazar mısınız çok hoşuma gitti :D

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt