Sistem uygulamalarını (Miui App ve Google App) kaldırma[Rootsuz]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam resmi stok romlarda kullanan var mi ? Sistem stabilitesini bozuyomu mesela ?ya da sistem guncellemesi alsak sorun olucakmi bu ?
Sorun olacağını pek düşünmüyorum. Çünkü zaten çoğunu bir şekilde donduruyorduk. Google Play store gibi sistemin dengesini bozacak şeylere müdahale etmediğiniz sürece sorun olmaz. Yine de ayarlardan yedekle ve geri yukle kısmından sistem uygulamaları yedeği alırsanız iyi olur

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Denedim ve hiç bi sorun yaşamadım, zaten programı açtığınız zaman 14 tane silinmesi gereken programların ismi çıkıyor ve sildiğiniz zaman hiç bi sorun yaşanmıyor..
Önerim Google Keyboardı silmemeniz denedim ve klavye gitti yeniden indirip kurdum.. Diğer bütün programları gönül rahatlığıyla silebilirsiniz ve istediğiniz programı Google Play Store üzerinden yeniden yükleyebilirsiniz örneğin Youtube ve Chrome gibi.. Miui programlarına gelince ise bu işlerden anlamıyorsanız zira o yöntemi hiç denememenizi öneririm..

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Denedim ve hiç bi sorun yaşamadım, zaten programı açtığınız zaman 14 tane silinmesi gereken programların ismi çıkıyor ve sildiğiniz zaman hiç bi sorun yaşanmıyor..
Önerim Google Keyboardı silmemeniz denedim ve klavye gitti yeniden indirip kurdum.. Diğer bütün programları gönül rahatlığıyla silebilirsiniz.. Miui programlarına gelince ise bu işlerden anlamıyorsanız zira o yöntemi hiç denememenizi öneririm..
Bence eğer bir sıkıntı yapacaksa bence google uygulamaları yapar. Dediğiniz gibi sisteme etki etmediyse gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Miui uygulamalarından mesela farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız tarayıcıyı kaldırabilirsiniz, mi kumanda, mi home, mi note gibi uygulamalar kaldırılabir.

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Aynen Hocam, Ben açıkcası Google uygulamalarını pek çok telefonda root yardımıyla kaldırdığım için sorunsun olduğunu biliyorum fakat miui uygulamalarına şu ana kadar hiç dokunmadığım için korktum açıkcası kaldırırsam bi sorun çıkar diye, o yüzden tavsiye etmedim, paylaşım için teşekkür ederim cidden çok işime yaradı Allah razı olsun sizden..

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Aynen Hocam, Ben açıkcası Google uygulamalarını pek çok telefonda root yardımıyla kaldırdığım için sorunsun olduğunu biliyorum fakat miui uygulamalarına şu ana kadar hiç dokunmadığım için korktum açıkcası kaldırırsam bi sorun çıkar diye, o yüzden tavsiye etmedim, paylaşım için teşekkür ederim cidden çok işime yaradı Allah razı olsun sizden..
Amin hocam cümlemizden inşallah. Faydalı olabildiysek ne mutlu bize

enginkpt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi8 explorer
Konular
0
peki üstadım bootloader açık değil fark eder mi? romu beğeniyorum ama tek eksiğim google intstaller %75 de takılıyor galiba benim cihaza uygun değil ben ilk defa xiaomi bir telefon aldım ve işletim sistemi çok güzel

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
peki üstadım bootloader açık değil fark eder mi? romu beğeniyorum ama tek eksiğim google intstaller %75 de takılıyor galiba benim cihaza uygun değil ben ilk defa xiaomi bir telefon aldım ve işletim sistemi çok güzel
Bootloader ile alakası yok hocam tüm xioami cihazlarda çalışır. Siz tam olarak hangi uygulamayı kaldırmaya çalışıyorsunuz ?

enginkpt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi8 explorer
Konular
0
ben miui yazılımları tam da sizin bahsettiğiniz yazılımlar market,muzik,video gibi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

işte solda cekince açılan quick menu gibi onun erine başka google haber quick menu koymak gibi

yani bi nevi cihazı global rom gibi yada işte ona yakın olarak kullanmak gibi

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
ben miui yazılımları tam da sizin bahsettiğiniz yazılımlar market,muzik,video gibi

işte solda cekince açılan quick menu gibi onun erine başka google haber quick menu koymak gibi

yani bi nevi cihazı global rom gibi yada işte ona yakın olarak kullanmak gibi
Türkçe yazma inkanınız varmı acaba rica etsem? Sorun ne?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt