Yardım Sım konumlandırma etkinleştirilemedi hatası alıyorum

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Gelen güncelleme sonrası telefon ağırlaşırsa hard reset atardım ve sorunsuz hesabım açılırdı. Son gelen güncelleme ile bu sorun bende oldu ve her ne yaptıysam bir türlü çözüm bulamadım ama az önce yeniden başlattım ve bildirim gelince tekrar denedim ve etkinleştirildi.

Çözümüm;
  • "Telefonu bul" seçeneğini kapattım ve bu şekilde 1-2 hafta kullandım. Yeniden başlattım hata verdi tekrar dene dediğimde "Sim kart etkinleştiriliyor" bildirimi geldi ve bir süre bekledikten sonra "etkinleştirildi" yazısını gördüm. Sizde böyle bir deneyin belki çözümü olur.

Alternatif;
  1. Kullandığınız operatörün yurtdışı mesaj servisinin açık olup olmadığını kontrol edin.
  2. Yurtdışı servisiniz açık ise, sim kartınızı telefonunuza taktıktan sonra uçak moduna alın ve bir süre bekledikten sonra tekrar aktif edin.
  3. Çok fazla deneme sonrasıda problem çıkarabilir
Hocam akıllı fatura servisim sona ermişti, bu servis sürekli deneye deneye 150 küsür sms göndermiş yurt dışına. Faturam 191 tl geldi sırf bu yüzden, ben direk bu servisin yetkilendirmesinin kapatılmasını öneririm. Birde uygulamanın bildirimlerini kapatınca bir daha rahatsız etmiyor

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
cihazım yurtdışı telefonu sıfırladım bir kaç aramadan sonra sim kartım bu şekilde oluyor fakat hiç bir türlü etkinleşmiyor lütfen yardım edin
Hocam size kısa ve öz şunu söylemek isterim bende daha önce 5 hane xiaomi cihaz kullandım eğer kendisi etkin oluyorsa ne ala... Ama yok inat etti ise aktif olmuyor ise emin olun ben söylenen bilinen bilinmeyen bütün yılları denememe rağmen açamadım. Ayarlar olsun kısıtlamalar olsun hat ile ilgili cihaz ile ilgili her şeyi yaptım. Olmadı mı olmuyor. Çözüm arkadaşların dediği gibi yetkiyi kaldır ve kurtul. Yoksa paran boşa gider.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Eklediğiniz ekran görüntüsünde hattınız hiç çekmiyor gibi. Çağrı alabiliyor musunuz? Cihazınızın IMEI kontrolünü yaptınız mı? Aşağıdaki bağlantıdan IMEI kontrolü yapar mısınız?

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Arkadaşın durumu biraz farklı gibi.
Ama sim etkinleştirememe sorununun asıl sebebi telefonun konumlandırılamaması. Çoğu kimse kapalı yerde agps açık şekilde yapıyor. Telefon konumlandirilamadigi (A-GPS cogunlukla baz istasyonu yakını olarak konumlandırır) için olmuyor.
Numaranızı +90 olarak kaydedin. Balkon veya açık havaya çıkıp GPS açın. i.mi.com sitesine mümkünse bilgisayardan degilse telefondan girip konum bul açın konumun doğru oldugunu görünce ayarlardan cihaz bul kapatıp açın. Bir kez olmadı ise hemen tekrar denemeyin. Ertesi gün deneyin.

@dikenligul81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi note 10
Konular
0
Telefon ayarlar/Şifreler ve Güvenlik/Yetkilendirme geri alma... Dan kesin çözüm oluyor artık sim mesaj hatası almiyacaksiniz kapatın gitsin çok gerekli bir şey de değil açık olması. Umarım faydalı olmuştur.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Telefon ayarlar/Şifreler ve Güvenlik/Yetkilendirme geri alma... Dan kesin çözüm oluyor artık sim mesaj hatası almiyacaksiniz kapatın gitsin çok gerekli bir şey de değil açık olması. Umarım faydalı olmuştur.
Mesajlar, kişiler, çağrı geçmişi, not defteri gibi sistemler senkronize olmuyor kullanmayanlar için elbette kapatabilirler

standartskill

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 11 lite
Konular
0
Hocam büyük ihtimal hattınız yurt dışı sms göndermiyor
Ben Turkcell kullanıyorum, akıllı fatura ile kısıtlıyor yurtdışı sms gönderimi
Yani bende bir türlü etkinleştiremedim
Dijital operatör üzerinden yurtdışı 30 sms paketi ile yapmaya çalışın
Hocam Turkcell şebeke sorununu çözebildiniz mi?

Üst Alt