Yardım SIM Kartı Etkinleştirilemedi

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.5 Kararlı 12.0.5.0(QJOEUXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 9
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar telefonum teknik servisten yeni geldi geldiği gibi cihazı recovery moda alıp wipe data yaptım ardından hattımı taktım ve böyle bir bildirimle karşılaştım. Teknik servise gitme sebebi telefona twrp yüklemeye çalışırken hardbrick olmasıydı. Teknik serviste anakartı değiştirdiklerini söylediler.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Bende bütün yolları denedim.
Boşuna... Vodafone da böyle bir sorun yaşamadım. Turkcelle geçtim her bi denileni yaptım ama kesinlikle açılmıyor. Bir sürü msj attık para da Boşa gidiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende bütün yolları denedim.
Boşuna... Vodafone da böyle bir sorun yaşamadım. Turkcelle geçtim her bi denileni yaptım ama kesinlikle açılmıyor. Bir sürü msj attık para da Boşa gidiyor.
Cihazım mi 10. Global hint rom yüklü.

Oyla:

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
müşteri temsilcisi ile konuştuk bir şeyler yaptı şu anda hata almıyorum ancak etkinleştirilirken telefon numarası doğrulanıyorda kalıyor

biraz bekledikten sonra telefon numarası doğrulanamadı hatasını aldım

Oyla:

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
evet

yurt dışı sms atamamamın nedeni paket aşımı olmaması için olan bi hizmetmiş o hizmeti devre dışı bırakınca artık mesaj gönderebilir hale geldim önceden denediğimde faturama herhangi bir ücret yansımamıştı ancak o hizmet devre dışı bırakılınca ücret faturama yansıdı.

Son düzenleme:
Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
müşteri temsilcisi ile konuştuk bir şeyler yaptı şu anda hata almıyorum ancak etkinleştirilirken telefon numarası doğrulanıyorda kalıyor

ayarlardan simkartlar/mobil âglar tarafindanTelefon numarasını düzgün şekilde girdiğinizden emin olun olmaz ise birde burdan deneyin

Mi hesabı ile giriş yaptıktan sonra recovery phone yerine numaranızı yazın ve onay kodu gelcek

Sanırım çözülememesinin sebebi trcell yoksa söylediğim yolla kesinlikle çözülmesi gerekir.

Müşteri temsilcisinin tam olarak ne yaptığını da soylerseniz belki yardımcı olabilirim

Son düzenleme:
Oyla:

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
Müşteri temsilcisi paket aşımını önleyen bir hizmeti kapattı. Mi hesabıma giriş yapıp recovery phone yerine baktım ve kendi numaram yazıyordu numarayı değiştir diyip kendi numaramı tekrardan girince bu numara öncekiyle aynı dedi.

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Müşteri temsilcisi paket aşımını önleyen bir hizmeti kapattı. Mi hesabıma giriş yapıp recovery phone yerine baktım ve kendi numaram yazıyordu numarayı değiştir diyip kendi numaramı tekrardan girince bu numara öncekiyle aynı dedi.
Paket aşımını önleyen hizmeti kapattığında veri dolaşımını açıp dediğim işlemleri deneyin inanıyorum olacak wasntme~~

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
evet

yurt dışı sms atamamamın nedeni paket aşımı olmaması için olan bi hizmetmiş o hizmeti devre dışı bırakınca artık mesaj gönderebilir hale geldim önceden denediğimde faturama herhangi bir ücret yansımamıştı ancak o hizmet devre dışı bırakılınca ücret faturama yansıdı.

Yani sim etkinleştirme sorunu çözüldü ya artık ölsemde gam yememmonkey~~ telefon numarası doğrulanamadı hatası için bir şey diyemicem olmaması gerek birde bende fatura ücretine hiç yansımadı size kaç TL yansıdı merak ettim.

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Onu bende
Onu bende yaptım o sadece msj gitmesine engel. Şimdi her şey açık yine aktif olmuyor.

Yani sim etkinleştirme sorunu çözüldü ya artık ölsemde gam yememmonkey~~ telefon numarası doğrulanamadı hatası için bir şey diyemicem olmaması gerek birde bende fatura ücretine hiç yansımadı size kaç TL yansıdı merak ettim.
Sorun çözüldü mü hocam.

Oyla:
Üst Alt