Yardım SIM Kartı Etkinleştirilemedi

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.5 Kararlı 12.0.5.0(QJOEUXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 9
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar telefonum teknik servisten yeni geldi geldiği gibi cihazı recovery moda alıp wipe data yaptım ardından hattımı taktım ve böyle bir bildirimle karşılaştım. Teknik servise gitme sebebi telefona twrp yüklemeye çalışırken hardbrick olmasıydı. Teknik serviste anakartı değiştirdiklerini söylediler.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Yeniden başlattım ancak durum aynı
Simkartlar mobil ağlar bölümünde numaranızı +905xxxxxxx şeklinde girip

1. Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. Fakat bu tarayıcıyı kapatmayın. Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz.
  2. Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacak onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
  3. Etkinleştirme ilk adımda yapılamayacaktır fakat find device özelliği aktif olacaktır. Bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
  4. Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı hatayı aldım bunları ve sim etkinleştirme konumda uyguladığım yöntemle çözdüm

Oyla:

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
Dediklerinizi birer birer yaptım ancak cihazı bulu kapatıp açtığımda yine aynı hatayı aldım

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Son olarak ayarlar uygulamalar Xiaomi sim etkinleştirme servisine ne kadar izin varsa hepsini verin

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Dediğim herśeyi yapıp yeniden başlatınca bende düzelmişti headbang~~

Normal sms atabiliyor musunuz peki

Oyla:

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
Operatörüm turkcell ancak ben yurtici sms attım yurtdışı sms için müşteri hizmetlerini aradığımda bana yurtdışı aramalarına açık yurtdışı kullanıma kapalı olduğunu söyledi ancak sms ile ilgili bir bilgi vermedi.

Oyla:

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Operatörüm turkcell ancak ben yurtici sms attım yurtdışı sms için müşteri hizmetlerini aradığımda bana yurtdışı aramalarına açık yurtdışı kullanıma kapalı olduğunu söyledi ancak sms ile ilgili bir bilgi vermedi

Operatörüm turkcell ancak ben yurtici sms attım yurtdışı sms için müşteri hizmetlerini aradığımda bana yurtdışı aramalarına açık yurtdışı kullanıma kapalı olduğunu söyledi ancak sms ile ilgili bir bilgi vermedi.
Yurt dışı sms hakkında bilgi alın olmazsa eğer çift sim özelliği varsa simi diğer porta takın gene olmazsa servise gidin

Hakkaten kanser oldum düzelmesi lazım çok ilginç aynı şeyleri yapıp farklı sonuç almak

Oyla:

berat9377

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat Nuri
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
müşteri temsilcisiyle konuşmak istiyorum bu sefer de arama yaparken ekran siyah oluyor asdmfkoamsdkofsdfk servise gönderdim daha da bozmuşlar ;(

Oyla:
Üst Alt