Soru Sim Kart yuvasından çıkmıyor, Çare nedir ?

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Arkadaşlar çift kart özellikli telefonum henüz 1 haftalık veya 10 günlük yepyeni bir telefon. Şu anda üzerinde sadece 1 tane Sim_Kart takılı. Telefonum sorunsuz çalışıyor. Ancak yedek dosyaları saklamak için harici bir SD-Kart takmak istedim. Gelin görün ki Sim_Kart yuvadan bir türlü çıkmıyor, sıkışmış. Yuvayı iğne ile açıyorum, geriye çekiyorum, yarım santim kadar dışarı çıkıyor ancak Sim_Kart içeride sıkıştığı için yuvadan tamamen çıkmıyor, takılıyor kalıyor. Ne yapacağımı şaşırdım doğrusu. Bu işlerden anlayan birinin yardıma ihtiyacım var. Çare nedir ? Bilemiyorum.

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Video da elinde yuvaya soktuğu beyaz şey nedir, anlayamadım. Kredi kartına benzer bir plastik mi ? Nereden temin ediliyor acaba ? Başımıza bir daha gelirse kullanırız.

Oyla:

vedat1966

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Video da elinde yuvaya soktuğu beyaz şey nedir, anlayamadım. Kredi kartına benzer bir plastik mi ? Nereden temin ediliyor acaba ? Başımıza bir daha gelirse kullanırız.
İnce ancak bir plastik parçası her şey olabilir.

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
tekrar olmaması için tırnak makasının törpüsüne benzer bir aletle sim kartın köşelerini hafif töpüleyin "işinize yararmı bilmem ama mavi telli plastik dosya kırtasiyecilerde 1tl degil onun şeffaf kapagını makasla sim kart yuvasının içine girecek kadar kesin çektiginiz sim kart yuvasının içine ittirin sonra sim kart çekmecesini az geri kapatın geri açmaya calıstıgınızda seffaf plastigi azıcık daha ittirin sonra sim kart çekmecesini çekin bu şekilde iphone cihazların sim kart yuvasını bozmadan bir kaç kez yapmıştım cihazların içini de açmadıgım için müşteriler teşekkür etmişlerdi yanlarında 5 dk da halletmiştim" kişisel deneyim :)

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Evet anlattığınız bu usülde faydalı olabilir. Teşekkür ederim. Sayenizde yeni bilgiler ediniyoruz.

Son Dakika 09.12.2017: Çözüm bulundu. Telefonuma 220 TL. yapışmış, İstanbul Servisinde Sim_Kart yuvası değişti, telefonum sağ salim tekrar bana döndü.

Son düzenleme:
Oyla:

mentor55

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ege
Cihazım
lenovo
Konular
0
Hocam sakın zorlamayın. İçerisinde yer alan pinleri kırarsınız ve telefonunuzu kullanamazsınız. Ben bu tarz durumlarda karton kapaklı dosyalarda bulunan metallerin kağıtlara zarar vermemesi için konulan plastik parçayı kullanıyorum ama her hangi bir plastik de işinizi görecektir. Eğer yapamazsanız deneyimli bir telefoncuya götürün o çıkartsın.
abi kaç senedir böyle sitelerden işimi görüyordum 16 senedir ilk defa kaydoldum aynı şekilde benim apple tablete koydum deliğe bastırnca azıcık gelıyor ondan sonra hayatta gerisi gelmiyor her türlü şeyi denediğm zoradım en sonunda kırılacak bu karton kapaklı dosya derken neyden bahsediyorsun pek anlamadım bide ondaki plastiği neresine sokacaz altında cok hafif bir boşluk var ama oraya anca toplu ine giriyor birazda olsa
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yuvanın son durumu böyle. Simkart hala içeride duruyor.

[doublepost=1511892186,1511889315][/doublepost]SON DAKİKA : Yukarıda Cantara' nın ' nin verdiği ipucunu uyguladım, başardım. Klasörlere takılan dosyayı sıkıştıran ince delikli plastiği kullandım. Nihayet Simkartı dışarı çıkarabildim. Şimdi kuzu gibi ellerimde uyuyor. Tekrar içeri sokmaya hiç niyetim yok. Yarın gidip yeni bir Simkart takacağım yepyeni olan telefonuma. Ohhhh Be ! Stressten kurtuldum !
abi kaç senedir böyle sitelerden işimi görüyordum 16 senedir ilk defa kaydoldum aynı şekilde benim apple tablete koydum deliğe bastırnca azıcık gelıyor ondan sonra hayatta gerisi gelmiyor her türlü şeyi denediğm zoradım en sonunda kırılacak bu karton kapaklı dosya derken neyden bahsediyorsun pek anlamadım bide ondaki plastiği neresine sokacaz altında cok hafif bir boşluk var ama oraya anca toplu ine giriyor birazda olsa

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Apple tabletlerde bildiğim kadarıyla giriş çok daha küçük hocam. Kendiniz hiç uğraşmayın zarar vermeden bir telefoncuya götürün o çıkartsın, maliyetli bir işlem olacağını zannetmiyorum.

Oyla:
Üst Alt