Soru Sim Kart yuvasından çıkmıyor, Çare nedir ?

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Arkadaşlar çift kart özellikli telefonum henüz 1 haftalık veya 10 günlük yepyeni bir telefon. Şu anda üzerinde sadece 1 tane Sim_Kart takılı. Telefonum sorunsuz çalışıyor. Ancak yedek dosyaları saklamak için harici bir SD-Kart takmak istedim. Gelin görün ki Sim_Kart yuvadan bir türlü çıkmıyor, sıkışmış. Yuvayı iğne ile açıyorum, geriye çekiyorum, yarım santim kadar dışarı çıkıyor ancak Sim_Kart içeride sıkıştığı için yuvadan tamamen çıkmıyor, takılıyor kalıyor. Ne yapacağımı şaşırdım doğrusu. Bu işlerden anlayan birinin yardıma ihtiyacım var. Çare nedir ? Bilemiyorum.

vedat1966

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Bir resim iyi olurdu hocam.
Ben şöyle bir yol izliyorum. İnce sert bir parçayı (tercihim ilaç koruma folyosu) sim kartı genişliğinde biraz uzun kesiyorum. Sim kart ile yuva arasına sokuyorum.

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Yuva yarım santim(3-5 mm) kadar dışarı geliyor, simkart gözükmüyor, folyo yu araya nasıl sokabilirim ki ? Simkartı eski telefonumdan çıkararak yeni telefonuma takmıştım. Biraz yıpranmış bir karttı. Sanırım bir tarafı oturduğu yuvanın birazcık üzerinde duruyor olmalı ki, takılıyor. ilaç koruma folyosu derken jelatin korumayı mı kastediyorsunuz ?

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam sakın zorlamayın. İçerisinde yer alan pinleri kırarsınız ve telefonunuzu kullanamazsınız. Ben bu tarz durumlarda karton kapaklı dosyalarda bulunan metallerin kağıtlara zarar vermemesi için konulan plastik parçayı kullanıyorum ama her hangi bir plastik de işinizi görecektir. Eğer yapamazsanız deneyimli bir telefoncuya götürün o çıkartsın.

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Teşekkür ederim, deneyeceğim. telefoncuya götürdüm ancak telefon yeni olduğu için risk almadı. Yuvanın durumu ise şöyle:

Son düzenleme:
Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Teşekkür ederim, deneyeceğim. telefoncuya götürdüm ancak telefon yeni olduğu için risk almadı. Yuvanın durumu ise şöyle:

Hocam daha karanlık bi ortamda çekseydin ya.böyle olmamış ama çünkü hafiften görünüyor :)

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Yuvanın son durumu böyle. Simkart hala içeride duruyor.

[doublepost=1511892186,1511889315][/doublepost]SON DAKİKA : Yukarıda Cantara' nın ' nin verdiği ipucunu uyguladım, başardım. Klasörlere takılan dosyayı sıkıştıran ince delikli plastiği kullandım. Nihayet Simkartı dışarı çıkarabildim. Şimdi kuzu gibi ellerimde uyuyor. Tekrar içeri sokmaya hiç niyetim yok. Yarın gidip yeni bir Simkart takacağım yepyeni olan telefonuma. Ohhhh Be ! Stressten kurtuldum !

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Yuvanın son durumu böyle. Simkart hala içeride duruyor.

[doublepost=1511892186,1511889315][/doublepost]SON DAKİKA : Yukarıda Cantara' nın ' nin verdiği ipucunu uyguladım, başardım. Klasörlere takılan dosyayı sıkıştıran ince delikli plastiği kullandım. Nihayet Simkartı dışarı çıkarabildim. Şimdi kuzu gibi ellerimde uyuyor. Tekrar içeri sokmaya hiç niyetim yok. Yarın gidip yeni bir Simkart takacağım yepyeni olan telefonuma. Ohhhh Be ! Stressten kurtuldum !
Hocam cantara hocama göndereceğin msjı heyecandan yanlışlıkla bana göndermişsin :)

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Farkına varıp ona gönderdim mesajı. Sizede gönderdiğim mesajı ltf. kabul buyurunuz. ne de olsa sizlerinde katkısı oldu.

Oyla:
Üst Alt