Yardım Sim kart etkinleştirilmedi - hesap bakiyesi yetersiz

kuintus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tolga
Cihazım
remi note7
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.1
Telefon Modeli
redmi note 7
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar,

Forumda önce arasaydın demeden önce inanın, okumadığım yer kalmadı.
Telefonum mi note 7, mart ayında TR garantili aldım. Simi taktığımda, okuduğum ne varsa forumlarda yaptım; cihaz bul aç/kapa, dil değiştirme, cloud hesabı, sim kart ayarlara numara yazma vs... Etkinleştiriliyor yazısı çıktıktan bir süre sonra, etkinleştirilmedi hesap bakiyeniz yeterli değil uyarısı alıyorum.
İşim gereği telefonum zaten yurtdışı kullanımına açık ve faturalı. Müşteri temsilcisini aradım acaba SMS mi kapalı diye, yok o da açık dediler. Başka ne yapmam gerekiyor bilemedim.

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
15
Ayarlar uygulamalar kısmından xiaomi sim etkinleştirme ve msa isimli uygulamanın tüm izinlerini kapatıp durmaya zorlayın sorun çözülecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulamalar kısmında sağ üstte çarka basıp sistem uygulamaları göster diyerek bu uygulamaları görebilirsiniz

Oyla:

xazxaz10

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Lisans öğrencisi
Konular
11
Valla bende 1 aydır note 8 pro kullanıyorum aynı durum bende de var ne yaptıysam olmadı. Çözemedim

Oyla:

kuintus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tolga
Cihazım
remi note7
Konular
1
Ayarlar uygulamalar kısmından xiaomi sim etkinleştirme ve msa isimli uygulamanın tüm izinlerini kapatıp durmaya zorlayın sorun çözülecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulamalar kısmında sağ üstte çarka basıp sistem uygulamaları göster diyerek bu uygulamaları görebilirsiniz
Hocam, bu dediğiniz yöntemleri daha önce de yaptım. Sim etkinleştirme servisinin yetkilendirmesini geri almak, izinleri iptal etmek vs..., şimdi yine yaptım; msa uygulamasında zaten verilen izin yok. Sonuç değişmedi maalesef.

Valla bende 1 aydır note 8 pro kullanıyorum aynı durum bende de var ne yaptıysam olmadı. Çözemedim
Ben telefonu alalı 6 ay oldu nerdeyse ama, kullandığım telefon arızalanınca sim kartı ilk 1 ay oldu sanırım takalı. Sizin gibi ben de 1 aydır sonuç alamıyorum hiçbir şekilde. Siz bulursanız çözümü yazarsınız.

Oyla:

xazxaz10

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Lisans öğrencisi
Konular
11
Hocam, bu dediğiniz yöntemleri daha önce de yaptım. Sim etkinleştirme servisinin yetkilendirmesini geri almak, izinleri iptal etmek vs..., şimdi yine yaptım; msa uygulamasında zaten verilen izin yok. Sonuç değişmedi maalesef.

Ben telefonu alalı 6 ay oldu nerdeyse ama, kullandığım telefon arızalanınca sim kartı ilk 1 ay oldu sanırım takalı. Sizin gibi ben de 1 aydır sonuç alamıyorum hiçbir şekilde. Siz bulursanız çözümü yazarsınız.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
ben bunu denemedim sonuç alamadım siz bir deneyin isterseniz. Ayrıca bunu yapmak için hindistan yada Endonezya romunda olmanız gerek.

Oyla:

kuintus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tolga
Cihazım
remi note7
Konular
1
ben bunu denemedim sonuç alamadım siz bir deneyin isterseniz. Ayrıca bunu yapmak için hindistan yada Endonezya romunda olmanız gerek.
Bunu ben de denedim, baya video izleyip, forum gezindim. Hala bakiyeniz yeterli değil diyor.

Oyla:

Osmanalikk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman Ali
Cihazım
Mi9t
Konular
30
Format data 4 wipe sonrası romu yeniden kurun düzelecektir. Romu yeniden indirin

Oyla:

kuintus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tolga
Cihazım
remi note7
Konular
1
Format data 4 wipe sonrası romu yeniden kurun düzelecektir. Romu yeniden indirin
İşin teknik kısmında zayıfım açıkcası. Yani rom kurma filan hakim olduğum konu değil zaten bu tarz şeyler garantiyi de öldürür diye düşünüyorum. Bir de bu kadar teferruatlı olmaması gerek böyle bir sorunu halletmek.

Oyla:
Üst Alt