Soru Sim kart aktivasyonu

Zatoichitr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
3g olan hattımı 4.5g hat talebinde bulunarak değiştirdim ve yeni ama aynı numara olan turkcell hattımı telefona taktım ama sürekli aldıgım bir etkinleştirme hatası var. İnternet wifi her şey çaalışıyor ama bu can sıkıcı şeyin sebebi nedir nasıl çözerim? Youtube ve formlarda bir çözüm bulamadım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakan1987

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
10
Sorun çözüldü mü?
Bende de aynı durum vardı bildirimi kapattım sadece :)

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Arkadaşlar cihazımı bul kapalıysa da etkinleşmiyor

Oyla:

Umut61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Arkadaşlar öncelikle telefonum Mi6 bir Turkcell birde Turk telekom olmak üzere iki hat kullanıyorum Turkcell olan hazırkart Turk telekom faturalı hatlarını yurt dışına arama ve mesaj göndermeye açık olmalı buna dikkat edin çünkü aktifleştirmek için gönderdiğiniz mesajlardan ücret kesiliyor
1)
Ayarlar>Mobil Ağlar> En üstte bulunan operatörün yazdığı kısma tıklayın> Simkart Numarasını Düzenle..
Başına +90 yazarak telefon numaranızı yazıp kaydedip çıkın..
2) Cihaz dilini İngilizce (United Kingdom) olarak seçin
Cihazını yeniden başlatın.
Sonra bildirim panelinde ki Simkart Etkinleştirilemiyor bildirimine tıklayın ve tekrar mesaj gönderin.
Ben iki hattımıda bu şekilde aktif ettim va şuan iki hattımıda cihaz tanıyor ve açıp kapattığımda yada hattın birini söküp kart yerleri değiştirdiğimde bile hata mesajı almıyorum

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Arkadaşlar öncelikle telefonum Mi6 bir Turkcell birde Turk telekom olmak üzere iki hat kullanıyorum Turkcell olan hazırkart Turk telekom faturalı hatlarını yurt dışına arama ve mesaj göndermeye açık olmalı buna dikkat edin çünkü aktifleştirmek için gönderdiğiniz mesajlardan ücret kesiliyor
1)
Ayarlar>Mobil Ağlar> En üstte bulunan operatörün yazdığı kısma tıklayın> Simkart Numarasını Düzenle..
Sonra bildirim panelinde ki Simkart Etkinleştirilemiyor bildirimine tıklayın ve tekrar mesaj gönderin.
Ben iki hattımıda bu şekilde aktif ettim va şuan iki hattımıda cihaz tanıyor ve açıp kapattığımda yada hattın birini söküp kart yerleri değiştirdiğimde bile hata mesajı almıyorum
bende durup dururken etkinleştirebildim sanıyorum bunları yaptığımı unutmuşum. gerçekten işe yarıyor ellerine sağlık

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Yako76

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yahya ay
Cihazım
Resmi 4x
Meslek
Esnaf
Konular
1
Resmi 4x ikinci hatta internet calisirmi yardım lutfen

Oyla:

awukatmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem Talha
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Ben de mi6 telefonumda yaşadım bu sorunu. Türkcell hattımı 64 k simkart ile sorunsuz kullanıyordum. Mobil imza aboneliği başlatmak için simkartımı 128 k ile değiştirince sim etkinleşmediği gibi hat hiç çalışmadı. Türkcell teknik destek ekibinden ehil bir çalışana denk geldim de çözdük sorunu. Meğer mi6 128ksim kartla uyumlu değilmiş. Ben de mobil imzadan vazgeçip tekrar 64k simkart aldım ve sorun çözüldü. Sonra webde 128k ve mi6 yı birlikte aratınca türkcellin 128k sim kartlarının özellikle sarı renkli olanların xiaomi telefonlarla uyumlu olmadığına siyah renklilerin ise uyumlu olduğuna dair bir bilgiye rastladım. Bilgilerinize sunar herkese hayırlı forumlar dilerim.

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
1)

Bugün hattımı Telekom'dan Turkcell'e geçirdim ve sim kart etkinleştirme belası tekrar başıma bela oldu.
Cihazı ilk aldığımda miui9 da telekom hattımda bir türlü etkinleştirme yapamamıştım sonra miui 10 da kendi kendine sorunsuz olmuştu ve sonrasında hiç sorun yaşamadım ne kadar rom attıysam hep etkinleştirme yaptı.
Bu gün yeni simi takınca tekrar sorun oluştu, ne yaptıysam düzelmemişti.
Sizin yazdıklarınızı yapmıştım aslında ama olmamıştı. sadece "Sonra bildirim panelinde ki Simkart Etkinleştirilemiyor bildirimine tıklayın ve tekrar mesaj gönderin." kısmını yapmamıştım. Onu yapınca hemen etkinleştirme yaptı.
Bu sorunu yaşayan arkadaşlar mutlaka denesinler.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Oyla:

Vejdingoral

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vejdin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0