İpucu Sim Etkinleştirme Servisini Kapatma

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Xiaomi sim etkinleştirme uygulamasının bildirimlerini kapatmayı denediniz mi?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayır hocam uğraşmadım, cihaz ufak ufak kasıyor zaten, yedek almam gerekli cihazı kardeşim kullanıyor, yedek al temiz kurulum yapalım dedim pek oralı olmadı, zaten pek aktif kullanımda yapmıyor, öylece devam ediyoruz. Bayrama yakın sıfırlarız artık giggle~~

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Hayır hocam uğraşmadım, cihaz ufak ufak kasıyor zaten, yedek almam gerekli cihazı kardeşim kullanıyor, yedek al temiz kurulum yapalım dedim pek oralı olmadı, zaten pek aktif kullanımda yapmıyor, öylece devam ediyoruz. Bayrama yakın sıfırlarız artık giggle~~
Bayram temizliği diyorsunuz :)

Utku0619971

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
_
Cihazım
_
Konular
0
Dün bir konu acmistim ve cihazdasim servisini nasil kapatacagimi sormustum arama butonundan arama yaptigimi acilan konularin bana fayda etmedigini soylemistim. Daha yorum yazmama bile firsat tanimadan konuyu kapatmissiniz. Bastan soyliyeyim buradaki islemleri denedim sim servisleri kapanmiyor ve basarisiz hatasi veriyor. Konu acik kalsaydi da bir derdimizi anlatabilseydik konuyu kafana gore kapatiyorsun. Senin konu herkeste etkili olacak diye bi kuralmi var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dün bir konu acmistim ve cihazda sim servisini nasil kapatacagimi sormustum arama butonundan arama yaptigimi acilan konularin bana fayda etmedigini soylemistim. Daha yorum yazmama bile firsat tanimadan bu konu linkini paylasarak konuyu kapatmissiniz. Bastan soyliyeyim buradaki islemleri denedim sim servisleri kapanmiyor ve basarisiz hatasi veriyor. Konu acik kalsaydi da bir derdimizi iyice anlatabilseydik bende bu konuyu gordugumu fayda etmedigini soyleseydim belki bileni cikar yardim ederdi benim aciklamama firsat dahi tanimadan igneleyici bir yorum atarak konuyu k kapatiyorsunuz.. Senin konun herkeste etkili olacak diye bi kuralmi var ? Ayni konulardan bir yigin acilmis yaptiginiz yanlis demiyorum uyarirsiniz gerekirse kilitlersiniz link paylasirsiniz felan ama bi zahmet yorum hakki taniyin. Harbi yoneticiymissiniz siz.

Son düzenleme:

kamuran731

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MKG
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
13

Bu işlem sonucunda artık,bildirimi sadece cihazı kapatıp açtığınızda alacaksınız ancak sildiğiniz zaman birdaha karşınıza gelmeyecektir,ek olarak ücret kesilmeyecektir.keyifli forumlar dilerim.

" sildiğiniz zaman" derken apk dosyasını silmeyi mi kast ediyorsunuz?
ilgili apk dosyasını silersek, sistem çökmez mi?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
" sildiğiniz zaman" derken apk dosyasını silmeyi mi kast ediyorsunuz?
ilgili apk dosyasını silersek, sistem çökmez mi?
Sistem apk sını silmiyoruz bildiriminden bahsediyorum orda hocam bildirimi kapatıyoruz

edebist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Edebist
Cihazım
Mi 8 Exp. Edt.
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu sıkıntının konusunu forumda defalarca gördüm,basit bir çözüm ancak önlem alınmazsa ay sonu yüklü bir fatura ile karşı karşıya kalıyoruz.Özellikle Custom Romlarda,Turk Telekom operatörünü kullanan kullanıcıların başına sık gelen durum.Servis otomatik sms atıyor ancak sms ulaşmadığı için her seferinde tekrarlıyor ve bu sms yurt dışına atıldığı için sms başı ücret kesiliyor.(Turk Telekomda 0.87₺ sms başı ücreti)
Bu sorunu kökünden çözmek için bu konuyu açmış bulunmaktayım bu ayarı her rom kurulumunda yaparsanız sorun birdaha başınıza gelmeyecektir.

Bu işlem sonucunda artık,bildirimi sadece cihazı kapatıp açtığınızda alacaksınız ancak sildiğiniz zaman birdaha karşınıza gelmeyecektir,ek olarak ücret kesilmeyecektir.keyifli forumlar dilerim.

Hocam bu gönderinizi Facebook grubumda paylaşabilir miyim ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Konu linkini soruyorsanız tabi ki paylaşabilirsiniz

Rom kurulum aşamasında bu işlem yapılırsa KESİN çözüm olur....

Snayperska

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note P6o
Konular
12

Bu sıkıntının konusunu forumda defalarca gördüm,basit bir çözüm ancak önlem alınmazsa ay sonu yüklü bir fatura ile karşı karşıya kalıyoruz.Özellikle Custom Romlarda,Turk Telekom operatörünü kullanan kullanıcıların başına sık gelen durum.Servis otomatik sms atıyor ancak sms ulaşmadığı için her seferinde tekrarlıyor ve bu sms yurt dışına atıldığı için sms başı ücret kesiliyor.(Turk Telekomda 0.87₺ sms başı ücreti)
Bu sorunu kökünden çözmek için bu konuyu açmış bulunmaktayım bu ayarı her rom kurulumunda yaparsanız sorun birdaha başınıza gelmeyecektir.

Hocam öncelikle sağolun konu yararlı. Fakat benim telefonda (Redmi Note 8 Pro) bu özelliği kapatamıyorum. Namussuz aktivasyonda yapmıyor. Her cihaz açılışında görmekten bıktım. Aktifleştirse gam yemicem de uyuz etti :) Neden kapanmıyor olabilir sizce. Tıklıyorum belkiyorum sonra sola geçmiyor biraz bekliyor o kadar.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Hocam öncelikle sağolun konu yararlı. Fakat benim telefonda (Redmi Note 8 Pro) bu özelliği kapatamıyorum. Namussuz aktivasyonda yapmıyor. Her cihaz açılışında görmekten bıktım. Aktifleştirse gam yemicem de uyuz etti :) Neden kapanmıyor olabilir sizce. Tıklıyorum belkiyorum sonra sola geçmiyor biraz bekliyor o kadar.
Telefonunda veya / operatör ayarlarında Yurtdışına sms gönderme izni var mı / yok mu?

Eğer yurtdışı mesaj göndermeniz kapalı ise bu nedenle aktivasyon yapamıyor olabilirsiniz.

Üst Alt