İpucu Sim Etkinleştirme Servisini Kapatma

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu sıkıntının konusunu forumda defalarca gördüm,basit bir çözüm ancak önlem alınmazsa ay sonu yüklü bir fatura ile karşı karşıya kalıyoruz.Özellikle Custom Romlarda,Turk Telekom operatörünü kullanan kullanıcıların başına sık gelen durum.Servis otomatik sms atıyor ancak sms ulaşmadığı için her seferinde tekrarlıyor ve bu sms yurt dışına atıldığı için sms başı ücret kesiliyor.(Turk Telekomda 0.87₺ sms başı ücreti)
Bu sorunu kökünden çözmek için bu konuyu açmış bulunmaktayım bu ayarı her rom kurulumunda yaparsanız sorun birdaha başınıza gelmeyecektir.

Bu işlem sonucunda artık,bildirimi sadece cihazı kapatıp açtığınızda alacaksınız ancak sildiğiniz zaman birdaha karşınıza gelmeyecektir,ek olarak ücret kesilmeyecektir.keyifli forumlar dilerim.

Son düzenleme:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6

Bu sıkıntının konusunu forumda defalarca gördüm,basit bir çözüm ancak önlem alınmazsa ay sonu yüklü bir fatura ile karşı karşıya kalıyoruz.Özellikle Custom Romlarda,Turk Telekom operatörünü kullanan kullanıcıların başına sık gelen durum.Servis otomatik sms atıyor ancak sms ulaşmadığı için her seferinde tekrarlıyor ve bu sms yurt dışına atıldığı için sms başı ücret kesiliyor.(Turk Telekomda 0.87₺ sms başı ücreti)
Bu sorunu kökünden çözmek için bu konuyu açmış bulunmaktayım bu ayarı her rom kurulumunda yaparsanız sorun birdaha başınıza gelmeyecektir.

Bu işlem sonucunda artık,bildirimi sadece cihazı kapatıp açtığınızda alacaksınız ancak sildiğiniz zaman birdaha karşınıza gelmeyecektir,ek olarak ücret kesilmeyecektir.keyifli forumlar dilerim.
Güzel düşünce ve faydalı bir konu için teşekkürler hocam

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Acil işim yok denedim ama yetkilendirme geri alınamadı demekte

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Tam konu altına StreX hocam böyle söyledi diyecektim, zaten StreX hocam açmış konuyu :))))) elinize sağlık hocam :)

Merhabaaa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xaimi niye 8
Konular
10
Aynen hocam ama ben bilmiyordum bu işlem icin ücret kesildiğini:( bu ay TLF 2-3 kere formatladim. 2-3 kere rom kurdum..normal faturam. 29 TL di ..bu sim aktifleştirme yüzünden bu 38 olmuş..ben bu xaimiden sogumuya başladım...

Üst Alt