Soru Silinmiş Mi hesabını geri alma

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Merhabalar, silinmiş bir mi hesabını geri alabilir miyiz?

Bir cihazın mi hesabını sildim. Telefona fastboot ile format attıktan sonra bile mi hesabını otomatik ekleyip silinmiş hesabın şifresini istiyor şifreyi yazınca da geçersiz şifre diyor.
Var mıdır bunun bir çözümü?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

ebumehmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Sah
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Arka konudankben de muzdaribim. Arkadaşlar aynıkonudan ben de muzdaribim. Webden sildiğim mi hesabı telefonda kaldı. Ayarlardan silmeye kalktığımdakbu işlem için yönetici iZniiyok diyor. Lütfen yardım edin. Cihaz xixiao mi5 64

Oyla:

ebumehmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Sah
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Ben de xiaomi servise mail attım ancak hala dönüt alamadım.
[doublepost=1519836640,1518471992][/doublepost]Şu konuda yardımcı olacak kimse yok mu?20 gündür bir şekilde kullanıyordum.global servis benden tonla bilgi istedi mail yoluyla.bir haftaya dönüyorlar en son aptalca silinmiş hesap için şifre isteyin falan yazdılar.telefona format attım.ancak açılış sayfasında yine aynı hesapla eşleştirip şifre istiyor.gerçekten kafayı yiyeceğim.byrodi çözdüğünü söylemişti.ancak nasıl çözdü bilmiyorum.
sorunu tekrarlarsak telefon silinmiş hesabın şifresini girmemi istiyor ve girince de böyle bir hesap yok diyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Ben de xiaomi servise mail attım ancak hala dönüt alamadım.
[doublepost=1519836640,1518471992][/doublepost]Şu konuda yardımcı olacak kimse yok mu?20 gündür bir şekilde kullanıyordum.global servis benden tonla bilgi istedi mail yoluyla.bir haftaya dönüyorlar en son aptalca silinmiş hesap için şifre isteyin falan yazdılar.telefona format attım.ancak açılış sayfasında yine aynı hesapla eşleştirip şifre istiyor.gerçekten kafayı yiyeceğim.byrodi çözdüğünü söylemişti.ancak nasıl çözdü bilmiyorum.
sorunu tekrarlarsak telefon silinmiş hesabın şifresini girmemi istiyor ve girince de böyle bir hesap yok diyor.
Hocam çözüm var fakat ücretli. Box ile cihazı açıyoruz.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
kaç lira nerede işletmeniz
[doublepost=1519848212,1519848165][/doublepost]telefonu geçici çözümle ikinci alanda açtım.
Ayrıntılı bilgi için özel mesaj atınız.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ebumehmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Sah
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Sorunu kısmen kendim, çözdüm.Bundan sonra bakacak arkadaşlara için yöntem şu.Cihaza Ses+Power tuşları ile format atıyoruz.Çıkan ekranda wipe all data diyoruz.Ardından reboot (yeniden başlat) yapıp kilitli ekrana kadar geliyoruz.Burada gizlilik seçeneklerine giriyoruz.Ardından herhangi bir yazıyı seçip webde ara deyince bizi google arama motoruna yönlendiriyor.Burada ingilizce ise settings türkçe ise ayarlara girip telefon hakkında bölümünde yazılımımız üzerine dokuz kere tıklayıp geliştirici oluyoruz.Ardından yine cihazzda ek ayarlar geliştirici seçeneklerinde bulunan oem kilit açma ve usb hata ayıklamayı açık yapıyoruz.Sonraa linkteki programı indirip (adb driver)

kuruyoruz.Ve açılan komut penceresine önce
adb shell yazıp enter sonra
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.finddevice enter yapıyoruz.
Geri gelip şifre isteyen sayfada şifremi unuttumu işaretleyip devam edince cihaz açılıyor.Ancak cihaz yeniden başlarsa aynı işlem tekrar yapılmalı.Yani sorun tam anlamıyla çözüme kavuşması. serviceglobal@xiaomi.com ekran resmini ve bilgileri istedi, kısa sürede göndereceklerini umarak yazıma son veriyorum.Ben bu sorunu yaşadım, umarım diğer arkadaşlara faydalı olur.

Oyla:

burcagtek

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağatay
Cihazım
redmi note5a
Konular
0
Sorunu kısmen kendim, çözdüm.Bundan sonra bakacak arkadaşlara için yöntem şu.Cihaza Ses+Power tuşları ile format atıyoruz.Çıkan ekranda wipe all data diyoruz.Ardından reboot (yeniden başlat) yapıp kilitli ekrana kadar geliyoruz.Burada gizlilik seçeneklerine giriyoruz.Ardından herhangi bir yazıyı seçip webde ara deyince bizi google arama motoruna yönlendiriyor.Burada ingilizce ise settings türkçe ise ayarlara girip telefon hakkında bölümünde yazılımımız üzerine dokuz kere tıklayıp geliştirici oluyoruz.Ardından yine cihazzda ek ayarlar geliştirici seçeneklerinde bulunan oem kilit açma ve usb hata ayıklamayı açık yapıyoruz.Sonraa linkteki programı indirip (adb driver)

kuruyoruz.Ve açılan komut penceresine önce
adb shell yazıp enter sonra
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.finddevice enter yapıyoruz.
Geri gelip şifre isteyen sayfada şifremi unuttumu işaretleyip devam edince cihaz açılıyor.Ancak cihaz yeniden başlarsa aynı işlem tekrar yapılmalı.Yani sorun tam anlamıyla çözüme kavuşması. serviceglobal@xiaomi.com ekran resmini ve bilgileri istedi, kısa sürede göndereceklerini umarak yazıma son veriyorum.Ben bu sorunu yaşadım, umarım diğer arkadaşlara faydalı olur.

bu kesin işe yaradımı sende geri dönüş alabildinmi ve son olarak bana yardımcı ol dediklerini harfiyen yaptım fakat olmadı hiçbişe hata ile karşılaşıyorum pm adında bir kod yok mok gibi bişiler diyor anlamadım hiçbişe çıldırcam yardımcı ol bana kardeşim

Oyla:

Snrdinler

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Soner Dinler
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Aynı sorun bende de oldu çözüm alabilen var mı