Yardım Sildiğim videolar depolamada yer kaplamaya devam ediyor

AyberkCologlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.5.1
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar ben yaklaşık 2 senedir şuan ki cihazım olan redmi note 7 yi kullanıyorum ve son zamanlara kadar çözemediğim önemli herhangi bir sorun da yaşamadım ancak son zamanlarda telefonumda az depolama alanı kaldığını farkettim (telefon 128 gb) sonrasında video arşivimin neredeyse tamamını sildim fakat çok bir yer açılmadı ayarlardan depolamaya girdiğimde videolarin hala 50-60 gb kadar yer kapladığını gördüm son birkaç gündür bu sorunu çözmek için araştırma yapıyorum fakat hiçbir çözüm yolu bulamadım neredeyse tüm videolari silmeme rağmen halen yer kapladığı gözüküyor geri dönüşümü kontrol ettim ve x-plore üzerinden de kullanılan alanı kontrol ettim fakat bu 55 gb yer kaplıyor olarak gösterdiği videolari hiçbir yerde bulamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

not:xplorer dan aldığım ekran fotoğrafında dikkat ederseniz dahili depolama 50 gb kullanıyorum olarak gözüküyor fakat boş yer 32 gb kalan depolama nerede???

Kısaca silmeme rağmen videolar yer kaplıyor olarak gözüküyor bunu düzeltmem için yardımcı olabilir misiniz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• IMG_20210927_132249.jpg
    IMG_20210927_132249.jpg
    125,7 KB · Görüntüleme: 18

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Yanlarında ok işareti gibi bir şey var ona bastığınızda çıkmıyor mu dosyalar? Veya Temizleyiciye girdiğinizde derin temizlik yazıyor ona basıp videoları silemiyor musunuz?

Oyla:

lckdora

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
s e r
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Meslek
İşsiz
Konular
26
Dosya yöneticisine girin ordan tum dosyalarini silin. Duzelir. Tum dosyalari silin android falan filan telefonu yeniden başlatın sistem dosyalari geri gelecek. Yer kaplayan hersey silinecek. Onbellektedir ondandir yapi duzelir.

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
71
Merhabalar ben yaklaşık 2 senedir şuan ki cihazım olan redmi note 7 yi kullanıyorum ve son zamanlara kadar çözemediğim önemli herhangi bir sorun da yaşamadım ancak son zamanlarda telefonumda az depolama alanı kaldığını farkettim (telefon 128 gb) sonrasında video arşivimin neredeyse tamamını sildim fakat çok bir yer açılmadı ayarlardan depolamaya girdiğimde videolarin hala 50-60 gb kadar yer kapladığını gördüm son birkaç gündür bu sorunu çözmek için araştırma yapıyorum fakat hiçbir çözüm yolu bulamadım neredeyse tüm videolari silmeme rağmen halen yer kapladığı gözüküyor geri dönüşümü kontrol ettim ve x-plore üzerinden de kullanılan alanı kontrol ettim fakat bu 55 gb yer kaplıyor olarak gösterdiği videolari hiçbir yerde bulamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

not:xplorer dan aldığım ekran fotoğrafında dikkat ederseniz dahili depolama 50 gb kullanıyorum olarak gözüküyor fakat boş yer 32 gb kalan depolama nerede???

Kısaca silmeme rağmen videolar yer kaplıyor olarak gözüküyor bunu düzeltmem için yardımcı olabilir misiniz

Dosya yöneticisi / Android/data/com miui gallery/files/gallery_disk_cache/ small size ve full size bu yolu takip et klasörleri bul ve sil belki düzelir.

Oyla:

AyberkCologlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dosya yöneticisi / Android/data/com miui gallery/files/gallery_disk_cache/ small size ve full size bu yolu takip et klasörleri bul ve sil belki düzelir.
teşekkürler denedim fakat yalnızca 1.5 gb yer açıldı ancak yinede video kısmında bir azalma olmadı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yanlarında ok işareti gibi bir şey var ona bastığınızda çıkmıyor mu dosyalar? Veya Temizleyiciye girdiğinizde derin temizlik yazıyor ona basıp videoları silemiyor musunuz?
ok işaretine bastığımda videolar çıkıyor karşıma (silmediklerim) hepsinin büyüklüğünü tekrar tekrar topladım fakat toplamda 8 gb ediyorlar temizleyici kullanınca da bir azalma olmuyor

Dosya yöneticisine girin ordan tum dosyalarini silin. Duzelir. Tum dosyalari silin android falan filan telefonu yeniden başlatın sistem dosyalari geri gelecek. Yer kaplayan hersey silinecek. Onbellektedir ondandir yapi duzelir.
telefonda kaybetmek istemediğin dosyalar ve uygulamalar var (yedeklemeye dahil olmayanlar) eğer onları kaybetmek istemesem telefonu çoktan sıfırlamıştım ama yinede teşekkürler

Oyla:

bliesnd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Emre
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Atanmış Tıbbi Sekr
Konular
38
AyberkCologlu,
telefonun kendi galeri uygulaması üzerinden çöp kutusuna bakabilirsin.
ya da ben şu dosya yöneticisini kullanıyorum. analiz et dersin büyük boyuttaki, dosyaları gösteriyor silersin

Ekli dosyalar

• 1632748891252.png
    1632748891252.png
    312,3 KB · Görüntüleme: 19
  • 1632748938783.png
    1632748938783.png
    364,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Oyla:

abvfarid

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Farid
Cihazım
Xiaomi Redmi 9
Konular
12
miui klasorundeki gallery ve video klasorlerin sil + android datada aynen iki klasörü sil

Oyla:

AyberkCologlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AyberkCologlu,
telefonun kendi galeri uygulaması üzerinden çöp kutusuna bakabilirsin.
ya da ben şu dosya yöneticisini kullanıyorum. analiz et dersin büyük boyuttaki, dosyaları gösteriyor silersin
:/

miui klasorundeki gallery ve video klasorlerin sil + android datada aynen iki klasörü sil
teşekkürler fakat bunları zaten denedim

Ekli dosyalar

• IMG_20210928_002028.jpg
    IMG_20210928_002028.jpg
    171,7 KB · Görüntüleme: 10
Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

Bir şey sorabilir miyim? Bu videoları hangi uygulama ile sildin?

Oyla:

bliesnd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Emre
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Atanmış Tıbbi Sekr