İnceleme Sene 2010

berraberra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI
Cihazım
MIUI 6
Konular
2
Sizlere miuiya ilk sempati duyduğum zamanın hikayesini anlatmak istiyorum,
Samsung Galaxy i9000 ( samsung1) ilk çıktığı zaman , özene bozene almıştım, elektronik cihazları kutlamayı seven biri olarak , daha MIUI bin akıllı telefon için ilk deneyi mi olan costum tonları Samsung cihazimda denemistim, a gün gerçekten çok uğraşlarla yükledim, stabilllik yok denecek kadar az olsada çok etkilenmiştim, piyasada MIUI telefon bile yoktu, rakibi olan cynogen mod costum Roma karşılık iyi bir ivme yapan MIUI bir ara göremez oldum ve üzülmüştüm ,
MIUI bin ilk çıkardığı telefonları duyunca çok heveslendim ama 1 - 2 sene öncesine kadar alamamıştım , miui bin bende ayrı bir havası var , ve şuan extrem özellikleri ile gerçekten cihazımdan kat ve kat memnunum sadece ekran boyutu haric,
Neyse bırak duygulandım sizinle bu animi paylaşmak istedim :)

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Samsung Galaxy i9000 ( samsung1) ilk çıktığı zaman , özene bozene almıştım, elektronik cihazları kutlamayı seven biri olarak , daha MIUI bin akıllı telefon için ilk deneyi mi olan costum tonları Samsung cihazimda denemistim, a gün gerçekten çok uğraşlarla yükledim, stabilllik yok denecek kadar az olsada çok etkilenmiştim, piyasada MIUI telefon bile yoktu, rakibi olan cynogen mod costum Roma karşılık iyi bir ivme yapan MIUI bir ara göremez oldum ve üzülmüştüm ,
MIUI bin ilk çıkardığı telefonları duyunca çok heveslendim ama 1 - 2 sene öncesine kadar alamamıştım , miui bin bende ayrı bir havası var , ve şuan extrem özellikleri ile gerçekten cihazımdan kat ve kat memnunum sadece ekran boyutu haric,
Hangi cihazla başladınız merak ettim :)
Birde şimdi forumda bir üstad yazmıştı. Miui zamanında en iyi rommus. Üstüne rom yokmuş. Ama o zamandan beri üstüne birşey katmamis. Hep yerinde saymış ve böyle hatalarla dolu bir sistem olmuş. Ne derece doğru bilmem.

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Hangi cihazla başladınız merak ettim :)
Birde şimdi forumda bir üstad yazmıştı. Miui zamanında en iyi rommus. Üstüne rom yokmuş. Ama o zamandan beri üstüne birşey katmamis. Hep yerinde saymış ve böyle hatalarla dolu bir sistem olmuş. Ne derece doğru bilmem.
Htc wildfiredan beri android kullaniyorum. Kullanmasi zevkli ama cok yavas bir telefondu. Sonra cyanogenmod ile baya bir kendine gelmisti. Sonrasinda galaxy nexus kullandim. Miui dahil bir cok rom kurdum. Miui ozellik olarak efsaneydi diyebilirim ama stabillik konusunda cok kotuydu. Bir de iphone özentisi ara yuzu oldugu icin pek isinanamistim.
O zaman özelligi az (kendine gore baska romlarda olmayan ozellikler de vardi icinde) ama canavar gibi ve hatasiz calisan rom paranoidandroiddi. Miui deki ozelliklerin bir kismini diger uygulamalarla ve xposed ile karsilayabiliyorduk ama bu sefer de bu ozellikler stabil calismiyordu :)
Sonra oneplus one aldim. Zaten kutudan cyanogen ile cikiyordu. Bir suru rom denedim en hayran kaldigim rom coloros idi. Hem stabil hem bol bol ozellik vardi icinde. Yine uygulama cekmecesi olmamasi ve androidin eski versiyonunu kullanmasi dolayisi ile uzun sure kullanmadim onuda... O zamanlar android guncellemeleri yeni seyler getiriyordu. Hiz fark ediyordu. Android 6 dan beri surum guncellemesi pek heyecanlandirici bir sey getirmiyor. Simdi oneplus one ve lineageos16 ikilisi ile devam ediyorum. Belki sene sonunda mi9, poco f2, mix3, oneplus 6t, 7 alabilirim.
Bence miui sadece xiaomi cihazlarda duzgun calisiyodu ama son zamanlarda senede 50 telefon cikardigi icin batirdilar. Yazilimda cok hatalar var.
Bir de eskiden her rom (romdan kastim custom rom. Cunku global, cin, eu rom dedigimiz sey aslinda orjinal rom) farkli ozellikler barindiriyordu. Farkli performanslar sunuyordu. Bir heyecanla yukluyorduk ama simdi hepsi birbirinin ayni oldu neredeyse. Stock romlar custom romlardan daha fazla ozellikli hale geldi. Donanim cok guclendi hiz olarak artik bir sey katmiyor. Eskiden antutuda 2000 puan fark muazzam fark ederken simdi arasinda 10000 puan fark olan romlarda bu hiz belli olmuyor. Hatta arasinda 100000 puan fark olan telefonlarda bile normal kullanici bir sey anlamiyor

berraberra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI
Cihazım
MIUI 6
Konular
2
Samsung Galaxy S1 i9000 Galaxy serisinin ilk modeliydi, MIUI özellikle cynogen ile yarisiyordu, stabilite olarak cynogen daha iyiydi ama albenisi yoktu, MIUI o zamanlar çok değişik bir arayüzü, vardı. V hala öyle ama üstüne çok şeyler kattti.

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
kendimi gördüm bir an. hatta o zamanlar bir site vardı yeşil cin diye , oradan çok faydalanıyordum.ilk xda sitesinide o zaman öğrenmiştim. ünv. okuyordum o zamanlar. derste durmadan rom yüklerdim. samsung s1 den önceki cihazım samsung bada 8530 du. badaya da durmadan program filan kurmaya çalışıyordum. n95 8gb vardı n73 vardı. hatta nokia n73 black edition diye birşey var , benim düz n73 ü . black edition yapmak için rom filan atmıştım, para biriktirip siyah kasa bile taktırmıştım. kaç kere n73 orta tuşunu değiştirdim bilmiyorum. 6600 ım vardı lisede. inanırmısınz o zamanlar böyle usb kablo filan yok ,izmir çankayada birini bulmuştum, parayla yeni yazılım attırmıştım. Bide benim 6600 a cebire diye bir virüs girmişti. format attırmıştım. sonra format atmayı öğrenmiş , kantinde milletin telefonu virüse boğup sonra bi tosta bir kolaya tamir ederdim :D . o zaman telefonlara ngaga oyunları filan atmaktan deliye dönmüştüm ,işleri büyütüp milletin telefona msn kurardım, msn kurdumu hemen çalışmaz wap ayarı filan yapardım. onunda çok tostunu yedim. ama bu merakımı ilk başlatan bir arkadaşım vardı tahsin cem yılmaz diye. hattı onun nick iydi bu siegman. o bana ilk renksiz ekran telefon varken wap sitesi kurmayı öğretmişti. orta okuldayken annemin almanyadan getirdiği siemens me45 model telefona ucuza resim filan yüklemek için wap sitesi kurmuş. oradan resim filan indiriyorduk. anlattıkça hatırlıyorum, ilk okulda ablamın nokia 5110 model telfonuna alıp parayla melodu yükletmiştim. daha çok şey varda şuan aklıma gelmiyor. Demek istediğim bazı şeyler çocukken başlıyor sonra engel olamıyorsun :D
o yüzden şimdiki telefonlar biraz daha basit geliyor haliyle, basıyoruz play store den indiriyor. eskiden nokia ya bir tane sis dosyası yüklemek için sertifika filan yapardık programa. hey gidi günler :D

ö

İbra0233

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9
Konular
0
GM discovery e miui4 yuklemıstım sonra miui5 / 6 / 7 en son 2017 de mi 6 aldım .. ogunden sonra Mi den kopamadım :)

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6
Bende de galaxy s2 vardi. Miui rom siyah kernel cwm 3lüsü ile zamanin ötesinde bir telefon deneyimi yaşatıyordu. Hey gidi. :)

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bir Türk Gökhan Moral xda da siyah kernel yazarak adından söz ettirmişti. Bende en çok iz bırakan mesele bu olmuştu :)
Bende baya takdir etmistim. Helal olsun kulaklari cinlasin hatta bildigim kadari ile ankarali idi. Hemserim :)

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhlis bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Huawei İdeos X5 i 2011 yılında almıştım ilk akıllı telefonumdu, o zamanlar miui romlar nerdeyse her telefona portlanırdı. MIUI kurup kullanmaya başlayınca resmen aşık olmuştum. Daha sonra 2014 te redmi note 1 ilede ilk Xiaomi telefonuma kavuştum. Bunu redmi note 3pro takip etti, şimdi ise MI9T ile yola devam ediyorum. Hiçbir zaman bilinen markaları kullanmadım hep yeni şeyler denemeyi severim. Bütün aile çevremi Xiaomi yle tanıştıran benim. Abartmıyorum en az 50 kişiye Xiaomi aldırmışımdır. Daima Xiaomi.

Üst Alt