Yardım SD Kart sorunu

raver

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
salim
Cihazım
a2 lite
Konular
4
Arkadaşlar selamlar bende bu cihazı 2 ay önce hb sitesinde aldım delta servis garantili.Sonrasında 32 gb sandisk sd kart aldım ve bir süre sonra "SD card medyasında sorun oluştu" hatası uyarısı aldım, neyse olabilir deyip devam ettim sonra tekrar bu hatayı aldım dedim karttan olabilir lexar aldım yine aynı sonra tekrar başka kart denedim tam oldu derken 1 hafta sonra tekrar aynı hata, kartları başka telefonda deniyorum sorun yok.Sonunda emin oldum telefonda bir sorun var aldığımda android 8 vardı sonra 9 a güncelledim zamanları tam hatırlamıyorum ama acaba diyorum 9 dan sonramı oldu ama tamda emin değilim, servise vermekte istemiyorum hem telefonsuz kalmak hemde kurcalanmasın diye korktuğumdan.Benim gibi bu sorunu yaşayan varmı kronikmi bu sorun veya yardımcı olacağınız bişeyler varmıdır, şimdiden çok teşekkür ederim.

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
Hocam ben 8 i sevmiştim 8 romu bulunmuyormu, varsa lütfen link rica edeceğim.

Telefonun ilk çıkan romu:
Android 8 için çıkan son sürüm:

İstediğinizi indirin ve yukarıdaki videoda anlatıldığı gibi miflash ile flashlayın.

Geri dönme yapınca bazı kişilerde çift sim ile ilgili sorun çıkabiliyor. Çift sim kullanıyorsanız aklınızda olsun. Çözümü var forumda kolay bir şeydi.

Oyla:

kadabra85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
A2 lite
Konular
0
Bendede aynı sorun mevcut hafıza kartı 2.yi aldım ama yine aynı bende aynı düşüncedeyim yazıklar olsun Xiaomi bu kadar berbat bir cihaz beklemiyordum...
Çektiginiz tüm fotoları bilgisayarda bakın hepsinde kayma var net bir foto imkansız çekemiyorsunuz Selfie kamerasıyla :'(
raver

Oyla:

raver

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
salim
Cihazım
a2 lite
Konular
4
Bendede aynı sorun mevcut hafıza kartı 2.yi aldım ama yine aynı bende aynı düşüncedeyim yazıklar olsun Xiaomi bu kadar berbat bir cihaz beklemiyordum...
Çektiginiz tüm fotoları bilgisayarda bakın hepsinde kayma var net bir foto imkansız çekemiyorsunuz Selfie kamerasıyla :'(
raver

Telefonu birine hediye ettim mi8 lite aldım

Oyla:

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Şuan Aynı sorun bende de var SanDisk 128 gb sd kart geçen hafta aldım telefon üzerinden de formatlayarak herşeyi denedim başka romlar denedim orjinal rom kurulu şuan yine aynı hata pc de de sd kartı taktığımda biçimlendir diyor yeni aldığım için sd kartı iade etmek istiyorum yada çözümü var mı

Oyla:

Sevban06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sevban
Cihazım
Xiaomi a2 lite
Konular
2
Android 9 da benim de sorun vardı Spotify dan indirdiğim müzikler gidiyordu geri android 8 yükledim bı sorun yok gayet memnunum.

Oyla:

raver

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
salim
Cihazım
a2 lite
Konular
4
Telefon direk donanım hatalı hiç uğraşmayın ben sattım kurtuldum.Bidahamı xiaomi , tövbe...

Oyla:

oboz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xiaomi Redmi 8A
Konular
0
Arkadaşlar selamlar bende bu cihazı 2 ay önce hb sitesinde aldım delta servis garantili.Sonrasında 32 gb sandisk sd kart aldım ve bir süre sonra "SD card medyasında sorun oluştu" hatası uyarısı aldım, neyse olabilir deyip devam ettim sonra tekrar bu hatayı aldım dedim karttan olabilir lexar aldım yine aynı sonra tekrar başka kart denedim tam oldu derken 1 hafta sonra tekrar aynı hata, kartları başka telefonda deniyorum sorun yok.Sonunda emin oldum telefonda bir sorun var aldığımda android 8 vardı sonra 9 a güncelledim zamanları tam hatırlamıyorum ama acaba diyorum 9 dan sonramı oldu ama tamda emin değilim, servise vermekte istemiyorum hem telefonsuz kalmak hemde kurcalanmasın diye korktuğumdan.Benim gibi bu sorunu yaşayan varmı kronikmi bu sorun veya yardımcı olacağınız bişeyler varmıdır, şimdiden çok teşekkür ederim.
aynı sorunu bende yaşıyorum. biçimlendir dediğim halde sanki biçimlendirmiyor telefon çünkü internette videolarda arattığımda biçimlendir dedikten sonra tamamlanmıştır şeklinde ekranda yazı çıkıyor. bunu bile göremiyorum ben. biçimlendir diyorum ve biraz bekledikten sonra telefon kendini yeniden başlatıyor anlayamadığım şekilde. sonrasında ise sorun hala devam ediyor.

Oyla:

bozok6666

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
0
Benim Mi A3 te SD kart sorun oluştu hatası veriyor ve SD kartı görmüyor.Telefonu fabrika ayarlarına aldım SD kart biçimlendirdim gene fayda etmedi bilgisayar görüyor telefon görmüyor 2 kere telefonu kapatıp açarsam düzeliyor bir süre sonra tekrarlıyor yazılımsal bir soruna benziyor.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Genelde bu tür sorunlar

"SD Kartı çıkartıp yeniten telefona taktıktan sonra telefonu yeniden başlatıp
gerek gelen mesaj üzerine gerekse ayarlardan giriş yaparak telefon üzerinden biçimlendirme yapıldığında

gideriliyor diye biliyorum.

Bu öneriyi denemediyseniz çare olabilir.

Oyla:
Üst Alt