Sohbet Sayıları Alalım

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Yabancılara Xiaomi aldırmak kolay hocam, aile fertlerinde durum nasıl peki?8-|
Bizde ise sadece bende Xiaomi mevcut8=)haha--haha--

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Aynen bende de durum aynı bizde de .Mum dibine Işık vermedi...

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Hatırladığım kadarıyla ben de dahil 7 kişiye aldırdım. Çoğu da telefonundan çok memnun. Hatta okulda çin için çalıştığımı falan ds söylemeye başladılar.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Yazık olmuş o kadar insana. 3-4 farklı xiaomi kullandım hepsi de çeşit çeşit sorun yaşattı. Ortak noktaları tabi ki bildirim sorunu daha bu güne kadar adam akıllı bildirim alan xiaomi cihaz görmedim. Ben çevremde 2 kişiye aldırdım biri halam diğeri de kuzenim ikisi de pişman. Birinin bataryası 1 yıl geçmeden öldü kaç kere servise gönderdi yeni batarya takıldı yine aynı. Diğeri adam akıllı çekmiyor ve hiç bir uygulamadan bildirim gelmiyor evet evet arka planda başlat, kısıtlama yok yap, güç tasarrufunu kapat, son uygulamalarda kilitle bunları söylediğinizi duyar gibiyim ama hepsi yapılır.

Xiaomi = pişmanlık. Günlerini, haftalarını BL kilidi, twrp, root, room, kernel vs. harcayıp kendini yıpratıp benim cihazımda sorun yok diyenlere de gerçekten gülüyorum.

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Yazık olmuş o kadar insana. 3-4 farklı xiaomi kullandım hepsi de çeşit çeşit sorun yaşattı. Ortak noktaları tabi ki bildirim sorunu daha bu güne kadar adam akıllı bildirim alan xiaomi cihaz görmedim. Ben çevremde 2 kişiye aldırdım biri halam diğeri de kuzenim ikisi de pişman. Birinin bataryası 1 yıl geçmeden öldü kaç kere servise gönderdi yeni batarya takıldı yine aynı. Diğeri adam akıllı çekmiyor ve hiç bir uygulamadan bildirim gelmiyor evet evet arka planda başlat, kısıtlama yok yap, güç tasarrufunu kapat, son uygulamalarda kilitle bunları söylediğinizi duyar gibiyim ama hepsi yapılır.

Xiaomi = pişmanlık. Günlerini, haftalarını BL kilidi, twrp, root, room, kernel vs. harcayıp kendini yıpratıp benim cihazımda sorun yok diyenlere de gerçekten gülüyorum.
O zaman elmaya 10000 tl verin :D

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

İstanbul daysanız buluşalım, bildirim problenizi bizzat halledeyim

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
O zaman elmaya 10000 tl verin :D
Niye apple? Ornek redmi note 7 nin rakibi A50 var super amoled ekran ve daha buyuk ekran kasa orani vs. 350 lira daha pahali sadece. Mi8 ve poco f1 yerine SD845 li G7 thinq var ustelik daha ucuza QHD+ ekran, cok daha iyi hoparlor, ip68 sertifikasi vs. yani xiaominin artik diger markalara gore aman aman f/p bir yani yok. Kaldi ki muadil cihazi 200-300 lira ucuza aldim diye sevinirken kendini rezil root, room, bl kilidi islerinin icinde buluyorsun cunku xiaomi cihazlar bunlar olmadan adam akilli stabil calismiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İstanbul daysanız buluşalım, bildirim problenizi bizzat halledeyim

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Dun eu globalden eu beta ya gectim suan sorunum cozuldu gibi bildirimler wifi-4G sorunsuz geliyor ama daha once de soyledim ben 2 haftadir ugrasiyorum yani para verdigim bir cihaza yazilim destegini sirket saglamali ben degil. Cihazin en temel ozelligi olan bildirimleri gormek icin bu kadar eziyet cekmemeliyim. DH ana konuya da bakabilirsiniz benim gibi bildirim sorunu yasayan tonla insan var ve cozemiyorlar ben yine risk aldim anlamadigim halde bu islere girdim ama o riski alamayanlar var adamlar guncelleme bekliyor. Evet kamerasi cok iyi, 4000 mah batarya super, saglamligi muazzam ama ben artik herhangi bir xiaomi cihaz alacak adama direk root, room, twrp, bl kilidi vs bunlari yapabilecek, ugrasabileceksen al diyorum. Maalesef gercekler.

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37

Gülün hocam, gülün. Allah gülmekten ayırmasın. Ben bir Mi6 kullanıcısıyım ve cihazımda hakikaten sorun yok. ( O bildirim dediğiniz nasıl bir sorunsa o da dahil)
Kilidim açık, twrp yüklü, cihazım rootlu ve eu rom kullanıyorum...

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Niye apple? Ornek redmi note 7 nin rakibi A50 var super amoled ekran ve daha buyuk ekran kasa orani vs. 350 lira daha pahali sadece. Mi8 ve poco f1 yerine SD845 li G7 thinq var ustelik daha ucuza QHD+ ekran, cok daha iyi hoparlor, ip68 sertifikasi vs. yani xiaominin artik diger markalara gore aman aman f/p bir yani yok. Kaldi ki muadil cihazi 200-300 lira ucuza aldim diye sevinirken kendini rezil root, room, bl kilidi islerinin icinde buluyorsun cunku xiaomi cihazlar bunlar olmadan adam akilli stabil calismiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dun eu globalden eu beta ya gectim suan sorunum cozuldu gibi bildirimler wifi-4G sorunsuz geliyor ama daha once de soyledim ben 2 haftadir ugrasiyorum yani para verdigim bir cihaza yazilim destegini sirket saglamali ben degil. Cihazin en temel ozelligi olan bildirimleri gormek icin bu kadar eziyet cekmemeliyim. DH ana konuya da bakabilirsiniz benim gibi bildirim sorunu yasayan tonla insan var ve cozemiyorlar ben yine risk aldim anlamadigim halde bu islere girdim ama o riski alamayanlar var adamlar guncelleme bekliyor. Evet kamerasi cok iyi, 4000 mah batarya super, saglamligi muazzam ama ben artik herhangi bir xiaomi cihaz alacak adama direk root, room, twrp, bl kilidi vs bunlari yapabilecek, ugrasabileceksen al diyorum. Maalesef gercekler.
Size bir iki kere bir şeyler yazdım ve siz yapılması gereken her şeyi zaten yaptım dediğiniz için, konuyu uzatmadım...bugün ise dayanamadım ve İstanbul'da iseniz buluşalım dedim... sizde EU Beta ile çözdüğünüzü, ancak halen de cihaza yazilim destegini sirket saglamali diyorsunuz...ben size stok romda olduğunuz bilerekten buluşalım dedim....
Bu forumda, adını vermeyeceğim çok kişi, global stok romda iken bildirimler gelmiyor diye sizin gibi veryansın ediyor, bazıları da kabullenmişti bu durum...kendilerine göre, yapılması gereken her türlü ayarları yapmışlardı, burnundan kıl aldırmıyorlardı...gerek bizzat telefon görüşmesi ile, TW ile bağlanarak cihazlarına dokunmak ve ayarları kontrol ederek, bildirimlerin gelmesini sağlamışlığım var....O nedenle, kim bildirimler gelmiyor derse, kendisinin eksikliğindendir....
Bir örnek vereyim, çok sevdiğim değerli Sayın harunserefli hocam da uzun bir süre bu bildirim alamama derdinden muzdaripti, tüm yönetici arkadaşlarımız seferber olmamıza rağmen olayı çözememiştik taki kendisi tesadüf sonucu Avea aile kilidinin aktif olduğunu öğrenene kadar...hepimiz birlikte bu durumu öğrenmiş olduk....
O nedenle genel anlamda bizler bazı Arkadaşlarımza şunu şöyle veya bu şekilde yapın dediğimizde, inanınki, hepimiz sadece bilgi ve tecrübemizi sizlere aktarıyoruz....tüm Yönetici arkadaşlarımızın yazdıklarına/önerdiklerine, rahatlıkla itibar edebilirsiniz....iyi forumlar

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

fthkll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
maymun
Cihazım
mi5
Konular
1
o zaman şunu herkes kabul ediyor. çıktığı günden beri ev ahalisi 3 adet sıfır mi5 aldık devam ediyoruz ancak orjinal stok romda miui 10 ile birlikte hiçb ir ayar yapmadan bildirim sorunu yaşamanız garanti. whatsapp bazen bildirim alır bazen uygulamaya girince mesajlar gelir görmezsin bile geldiğini. gmail bildirim sesi değişikliği kaldırıldı. otomatik başlatma da kaldırıldı. anında mail istersen bir sürü ayarı gözden geçirmen gerekiyor. daha bugün clasictr yi kullanamadan tekrar globale geçtim skype onlarca mesaj yazmışlar duymadım görmedim. neden batarya ayarı son uygulamalardan kilitleme olayı , otomatik başlatma olayı ve uygulama bildirimlerinde işaretli olmayan herşeyi açman gerektiğini falan söylüyorum. tmm biraz ağır bi eleştiri gibi olmuş arkadaşın mesaj ama sanırım şöyle demek daha uygun. birçok modelde yazılımdan kaynaklı bildirim sorunu var. ama çözümü de var. yine de neden uğraşıyoruz. yine bir çok telefonu alıp kurulumu yap ayar yapmadan her türlü bildirimi alıyor manasında bir sorun olarak görmeli belkide. şuana kadar kurup direk sorun yaşamadan kullandığım tek rom lineageos 16 pie mi5. onda da çok büyük batarya sorunları var. ama son olarak telefon konusuna gelirsek buradaki hemen hemen herkes yine kabul edecektir. gelmiş geçmiş zamanın en iyi teli mi5. hala daha hızlı ve taş gibi. ayar gerekmeden bildirim sorunu olmayacak rom lazım sadece. iyi forumlar.

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
note 5, note 6 pro, redmi note 4, mi 8 lite, mi 8se modellerini bizzat kullandım. eski bir iphone kullanıcısıyım. evet Jailbreak'li bir iphone'a uygulayabildiğim özelleştirmeler tabiki miui yada herhangi bir android cihazda mevcut değil. Ama xiaomi cihazlar genel olarak benim için jailbreak sebebi olan ihtiyaçlarımı karşılamaktadır. bahsedilen bildirim sorununu kullandığım hiç bir cihazda yaşamadım. Arkadaşımız rom, root, twrp ws uğraşmak istemiyorum demiş ama çok övülen ve yüksek fiyatlara satılan apple cihazlarda da malesef jailbreak vs işleriyle yıllarca uğraşmak zorunda kaldık. Sizinde takdirinizdir ki jailbreak olmadan iphone bir hiçtir. Hatta şunuda eklemeliyim. ha jailbreak çıkmıştı ha çıkacaktı, yok sürüm kaybettik, cihaz elmada kaldı vb. sıkıntılarla resmen paranoyak ettiler. Amacım kesinlikle fanboyluk yada kutuplaşma yaratmak değildir. Bunları düşününce xiaomi benim için kurtuluş niteliğinde oldu diyebilirim. Artık sürüm kaybetme korkum yok. sorun olursa kur üstüne mevcut romu devam et. angel~~ Sürç-i lisan ettiysek affola..

Üst Alt