Satış SATILIK SIFIR BEYAZ Mi4 64GB [3G MODELİ] 1150 tl

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
pasaportu verilen kişi yabancıysa ve ikamet vermediyse(veremediyse) 6 ay sonra kapanır diye anladım ben.
Allahaşkına orda 6 ay diye bir ibare geçiyor mu? Okumuyor musunuz? Her şartta ikamet gerekmediği de, öğrencilerin okuldan belge getirmesi gerektiğini de, diplomat ve askeri personelin kimlik veya pasaport getirmesi gerektiğini yamıyor mu? Bunun dışındakiler içinde ikamet ve pasaport istiyor değil mi?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Burada bahsettiğim konu yazmıyor. Mobil operatör servislerine gidin ve ikamet adressiz yabancı uyruklu kişiye ait pasaportla kayıt işlemini sorun. 6 ay cevabını alınca tekrar bu konuya beklerim ;) Bizzat yaşadığım için biliyorum.
Öncelikle lütfen forumdaki kişilere karşı saygınızı koruyun. Özellikle de haklı olarak yapılan uyarılara itham ettiğiniz gibi davranarak cevap vermek doğru değil.
İmei kaydının nasıl ve hangi evraklarla yapılması gerektiği mevzuatta açık olarak yazılmış ve ilan edilmiş. Bu mevzuata aykırı davranılması sonucu ortaya çıkan sonuçlar sebep gösterilemez. Cep telefonlarını posta ile getirmek te yasak ama binde bir de olsa gümrükten geçebiliyor. Şimdi biz cep telefonu ithali serbest diyebilir miyiz? Sizin ki de aynı hesap. Eksik evrak verilirse bunun belirlenmesi ve tamamlanması için verilen sürenin sona ermesi sonucunda elbetteki hat kapanacaktır. Arkadaşımızın söylediği konu, 6 aylık kayıt diye bir şeyin olmadığı ki öyle birşey de yok.
Bir konu açıyor ve yalan yanlış şeyler yazıyorsunuz, akabinde de yapılan uyarılara karşı saygısızca davranıyorsunuz. Lütfen yazdıklarınıza dikkat ediniz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
ByKatre'nin asıl derdi, yurtdışında telefon getirip satan rakiplerle alakalı sanırım. Hakaret etmediğim ve site kuralları dahilinde olduğum için aynı tavrı sizden de beklerim. Pasaport konusunu neden bu kadar uzattığınızı da anlamak mümkün değil, sonuçta satıştaki telefon imei işlemi sorunsuz bir şekilde halledilip gönderilecektir. Konuma ilginizden dolayı ayrıca teşekkür ederim gençler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
daveygrohl hocam zannediyorum konunuza gelen mesajlar, konunuzu güncel tutması nedeniyle, yapmayı düşündüğünüz cihaz satışına olumlu etki yapacaktır.

Ancak konunun ilk mesajında yer alan " İMEİ KAYDI YAPILMIŞ OLARAK GÖNDERİLECEKTİR" ifadesi satın almayı düşünen arkadaşlarımız için yanıltıcı özellikte. Bir cihazın orijinal imei'sinin kayıtlı olması ve cihaz üzerinde daha önce kayıt edilmiş başka bir cihaza ait bir imei numarasının bulunması birbirlerinden oldukça farklı şeyler ve cihaz fiyatlarına fazlaca etki ediyor. Benim anladığım kadarıyla siz cihazın imei'sini yasal yollarla kayıt ettirmek yerine daha önce kaydı yapılmış bir imei numarasını orijinal imei numarası ile değiştirerek satmayı düşünüyorsunuz ancak satış ilanınızda bu durum tam aksi yönde anlaşılıyor...

Bir diğer boyutu ise 6 ay içerisinde cihazın kapanması gibi bir durum belirtmişsiniz ancak böyle bir durum ile daha önce karşılaşmamış olan arkadaşlarımız bu durumun nedenini öğrenmek istemişler. Ancak bu konunun tartışma alanı alışveriş bölümü değil. Dolayısıyla eğer ki konu üzerinde konuşmak isteniyorsa ilgili alanda yeni bir konu açılıp tartışma orada sürdürülebilir.

Özetle konunuzda yer alan imei kaydının yapılış şekli hususunu daha net ve her hangi bir tartışmaya yer bırakmayacak şekilde düzeltmenizi ayrıca "6 aylık süre" tartışmasını konunuzdan kaldırıp eğer ki tartışmak istiyorsanız farklı bir başlık altında yeni konu açarak tartışmanızı rica ediyorum. Aksi halde ilgili arkadaşlarımız ilanda cihaz hakkında belirtilen özelliklerin yanıltıcı olması nedeniyle ilanınızı kaldırmak durumunda kalacaklardır.

Hayırlı satışlar.

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
Haklısınız ancak mesajı düzenleme seçeneği göremiyorum. Yoksa çoktan yazının o bölümünü kaldırmıştım. Mesajımı bir kez düzenledim, şimdi düzenleme seçeneğini göremiyorum. Tartışma mesajları silinebilir. Konunun güncel kalmasına ihtiyacım yok, çünkü TR'de bu fiyata mi4 64GB mümkün değil, acil satış olduğu için fiyatı gayet uygun tuttum.

Düzenleme seçeneğinin çıkmadığının resmi:
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
'İMEİ KAYDI YAPILMIŞ OLARAK GÖNDERİLECEKTİR. 2 AY veya 6 AY SONRA KAPANAN PASAPORT KAYITLI CİHAZLARLA KARIŞTIRMAYIN. SORUNSUZ KAYITLI OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.' Bölümünü silerek 'imei işlemi yapılıp gönderilecektir' diyebilirsiniz

husoyildiz88

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Konular
10
Tüm forumlar ayni herkes birbirine cemkirmek istiyo herkes herşeyin en iyisini biliyo hosgörü 0.

ilani acan arkadasin ilanini okuyupda imei nasl yapcağını anlamayan arkadas ne bu siteye girer nede böyle bi tel alir gider bi mağazadan samsung alir bakar keyfine. ilan bnce anlaşilir. arkadasların itiraz ettiği konuyuda zaten değiştirin diyo ilan sahibinde herhangi birşey göremedim.

2. konuda ilan sahibinin belirttiği adres göstermezse 6 ay sonra kapanirda 1 e 1 doğrudur hic attiğiniz linki bile okumadım(yok mevzuat yok bilmem ne su bu gecin bunları ) biliyorum cünkü arkadasima oldu. türkcelle uğrastik durduk sonra( arkadasim adres vermesine ragmen ordaki personelin hatasi idi) bu sekilde kayitlanan bir telede gecmiş olsun 2. bir kayıt yapılmyo malum yoldan baska secenek kalmiyo

Forumlarda sunu gördüm forumda düzenli takilan 3 5 kişi forumun sahibi gibi oluyo fazla yorum yazmayan takilmayan biri cıktımı hemen kafasini eziyim mantiği ile ilerliyo

hayirli satişlar kardesim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
daveygrohl hocam değişikliği yaptım. Yeniden hayırlı satışlar.

husoyildiz88 hocam forum hepimizin ve forumumuzun var oluş sebebi zaten temel olarak bu tarz konuları konuşarak halledebilmek ve tüm kullanıcılarımıza en doğru bilgiyi ulaştırabilmek. Siz yorumlara kızmışsınız fakat açıkası ben de 6 ay içerisinde kapanma gibi bir durumdan haberdar değildim. daveygrohl hocamın mesajını ilk okuduğumda sadece imei sorunu olmayacağını belirtmek üzere yazılmış bir ibare zannetmiştim. Fakat ByKatre hocamın itirazı sayesinde hem imei kaydında adres bilgisinin ne kadar önemli olduğunu ve kayıt yapılırken buna dikkat edilmesi gerektiğini hem de pasaport kayıtlı cihaz alınacaksa dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu öğrenmiş oldum. Yani her ikisine de teşekkür ediyorum sayelerinde bilmediğim ve daha önce karşılaşmadığım bir şey öğrenmiş oldum. :)

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
ByKatre'nin asıl derdi, yurtdışında telefon getirip satan rakiplerle alakalı sanırım. Hakaret etmediğim ve site kuralları dahilinde olduğum için aynı tavrı sizden de beklerim. Pasaport konusunu neden bu kadar uzattığınızı da anlamak mümkün değil, sonuçta satıştaki telefon imei işlemi sorunsuz bir şekilde halledilip gönderilecektir. Konuma ilginizden dolayı ayrıca teşekkür ederim gençler.
Bir şey yazmamak istiyorum ama dert derken? Kusura bakmayın ama ben telefoncu değilim. O gördüğünüz telefon satanlardan hiç değilim. Sadece bir konum var telefon satışla ilgili. "Yurt Dışı Telefonlar Temin Edilir" başlığı altında. Forum üyelerine yardım maksatlı. Kazandığımız da öğrenci olduğum için harçlığımız oluyor. Yani size sadece gülmekle yetineceğim. Bilip bilmeden eleştirmek bu olsa gerek.
Tüm forumlar ayni herkes birbirine cemkirmek istiyo herkes herşeyin en iyisini biliyo hosgörü 0.

ilani acan arkadasin ilanini okuyupda imei nasl yapcağını anlamayan arkadas ne bu siteye girer nede böyle bi tel alir gider bi mağazadan samsung alir bakar keyfine. ilan bnce anlaşilir. arkadasların itiraz ettiği konuyuda zaten değiştirin diyo ilan sahibinde herhangi birşey göremedim.

2. konuda ilan sahibinin belirttiği adres göstermezse 6 ay sonra kapanirda 1 e 1 doğrudur hic attiğiniz linki bile okumadım(yok mevzuat yok bilmem ne su bu gecin bunları ) biliyorum cünkü arkadasima oldu. türkcelle uğrastik durduk sonra( arkadasim adres vermesine ragmen ordaki personelin hatasi idi) bu sekilde kayitlanan bir telede gecmiş olsun 2. bir kayıt yapılmyo malum yoldan baska secenek kalmiyo

Forumlarda sunu gördüm forumda düzenli takilan 3 5 kişi forumun sahibi gibi oluyo fazla yorum yazmayan takilmayan biri cıktımı hemen kafasini eziyim mantiği ile ilerliyo

hayirli satişlar kardesim
Kafa ezmek derdinde olsaydık insanları doğru bilgiye ulaşmaları için DİPNOT şeklinde yazmazdık. Forumun değil sahibi moderatörü bile değilim. Zaten uygun olmayan davranışlarımız varsa admin arkadaşlardan gerekli ikazları alırız. Ha ayrıca chatin_62 hocamın da dediği gibi "Bu mevzuata aykırı davranılması sonucu ortaya çıkan sonuçlar sebep gösterilemez." Yani siz mevzuata göre eksik bir şeyler yapıyorsunuz ki kapanıyor. Önce mevzuata bakıp görevliyi kaz etmeniz gerekmez mi?

- Eleştirirkende saygınızı korumanızı talep ederim. Ön yargıdan başka ne bu yaptığınız?

Üst Alt