Yardım Şarj Problemi (Telefon açıkken şarj olmuyor)

karakaya1903

Pisi Linux
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal Karaka
Cihazım
Redmi Note 3 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Son gelen güncellemeden (Android 6.0) sonra bi 5-6 gün oldu olmadı herhalde telefon açıkken hiçbir şekilde ne şarj oluyor nede bilgisayara bağlanıyor, sadece kapalı iken şarj oluyor, şarjdan çıkarmadan telefonu açtığım takdirde ise telefon şarj olmaya devam ediyor.

1. Güncellemenin getirdiği yazılımsal bir problem olabilir mi ?
  2. Aynı problemi yaşayan var mı ?
  3. Soketde sıkıntı olup olmadığını kontrol edebileceğim bir program var mı ? (Telefon kapalı iken sorunsuz şarj oluyor ama yine de bir ihtimal olarak göz önünde bulundurmak istiyorum)

mamimusti

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Hesap Uzmanı
Konular
5
Aynı sorun Redmi Note 3 Pro telefonumda da başgösterdi. Ampere diye bir uygulama yükledim. Şarj makinesini takıyorum açıkken 5-10 dk. şarj alıyor, onu da 10 ile 300 mA arası değerde alıyor ve yavaş şarj oluyor ondan sonra şarjı kesiyor. Tekrar çıkarıp takıyorum yine aynı. Ampere uygulamasında 1000 mA görene kadar şarj kablosunu çıkarıp takıyorum, aşağı yukarı, sağa sola hareket ettiriyorum, ancak alıyor. Kablonun altına destek vermezsem şarj olmuyor. Biraz böyle kullanıp düzelmezse şarj soketi sipariş edip takacağım artık...

Oyla:

seko71980

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi mi ma
Konular
1
Bende de ayni sorun vardi.Acikken sarj olmuyordu yeniden baslatip sarj ediyordum.Cihazım mi Max Prime 64 gb.20 gün kadar böyle giiti.Suanda sorun yok ama tekrarlarmi bilemem buna acil çözüm bulmaları lazım çünkü şarj bir telefon için en önemli unsur.Böyle sorunlar marka değerini düşürür

Oyla:

teknisyen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adem
Cihazım
redmi note3 pro
Konular
1
hocam bendede şarj entegresi bozuldu.değiştirdim telefoncuya.ama orjinal yok deyip uygun olanı takalım dedi.şimdi bariz şekilde yavaş şarj oluyo.(7-8 saat)ampere uygulamadan kontrol ediyorum normalde 1300-1400mah aldığım değer şimdi max 300mah zor görüyor.tavsiyesi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz?telefon rn3 snapdragon.şimdiden çok teşekkürler.ALLAH a emanet olun.

Oyla:

arakkaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet raşit
Cihazım
portable wif
Konular
0
Selamlar.
Sanırım ben telefonuma Flash disk taktiktan sonra telefonu şarj a takıyorum. Açıkken çok az şarj oluyor. Ancak tam dolum kapalı iken yapabiliyorum. Ayrıca bilgisayara taktigimda bilgisayar görmüyor. Şarj soketini 60₺ ye tamire verdim. Problem cozulmeyince 30₺ aldılar. Başka bir yere gösterdim. Anakart dediler. Tamir Çok fazla pahalı ve zaman alır dedikleri için vazgeçtim. Buradaki yazılara istinaden bir süre daha bu şekilde kullanacağım. Sonrasında düzelmezse fabrika ayarları.umarim düzelir.

Oyla:

Therescue17

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem orta
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Boşuna fabrika ayarlarına dönmeyin düzelmiyor çünkü sorun yüzde yüz yazılımsal soketle falan alakası yok başka türlü kapalıyken de şarj olmaz hard format deneyin fabrika ayarlarına döndüm olmadı çünkü hard format içinde telefona güvenmiyorum düşer kalır sonra bir telefon parası veremeyeceğim

Oyla:

tolgauraz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi note 8
Konular
24
Boşuna döndürmeyn demişler ben döndürdüm düzeldi herkesin ki sorunu bir değil yanlış bilgilendirme genel konuşmayn

Oyla:

forumqs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ertuğrul
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
1
Son gelen güncellemeden (Android 6.0) sonra bi 5-6 gün oldu olmadı herhalde telefon açıkken hiçbir şekilde ne şarj oluyor nede bilgisayara bağlanıyor, sadece kapalı iken şarj oluyor, şarjdan çıkarmadan telefonu açtığım takdirde ise telefon şarj olmaya devam ediyor.

1. Güncellemenin getirdiği yazılımsal bir problem olabilir mi ?
  2. Aynı problemi yaşayan var mı ?
  3. Soketde sıkıntı olup olmadığını kontrol edebileceğim bir program var mı ? (Telefon kapalı iken sorunsuz şarj oluyor ama yine de bir ihtimal olarak göz önünde bulundurmak istiyorum)
Aynı sorun bende de var ama daha farklı tabi . Açıkken şarj almıyor telefon hiç algılamıyor bile şarj aletini. Kapalıyken de şarj alıyor diyor bazen alıyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum garantiye gönderesim de gelmiyor . Mi Flash deneyeceğim olmazsa göndericem mecbur garantiye

Oyla:
Üst Alt