Yardım Şarj Problemi (Telefon açıkken şarj olmuyor)

karakaya1903

Pisi Linux
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal Karaka
Cihazım
Redmi Note 3 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Son gelen güncellemeden (Android 6.0) sonra bi 5-6 gün oldu olmadı herhalde telefon açıkken hiçbir şekilde ne şarj oluyor nede bilgisayara bağlanıyor, sadece kapalı iken şarj oluyor, şarjdan çıkarmadan telefonu açtığım takdirde ise telefon şarj olmaya devam ediyor.

1. Güncellemenin getirdiği yazılımsal bir problem olabilir mi ?
  2. Aynı problemi yaşayan var mı ?
  3. Soketde sıkıntı olup olmadığını kontrol edebileceğim bir program var mı ? (Telefon kapalı iken sorunsuz şarj oluyor ama yine de bir ihtimal olarak göz önünde bulundurmak istiyorum)

karakaya1903

Pisi Linux
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal Karaka
Cihazım
Redmi Note 3 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Bende aynı problem var mi 6 daha alalı 1 hafta olmadı.
Hocam bende kendiliğinden düzeldi, çok korkulacak bir sorun değil, bir süre kapalı şarj ettim,(2-3 hafta kadar) sonra kendiliğinden düzeldi, en kötü mi flash ile temiz bir kurulum yaparsınız hallolur, detaylı anlatımlar zaten forumda mevcut

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

33ferdi33

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ferdi
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Telefonu aldım nano sim diye hattımı kestirdim olmadı yeni hat aldım 3 günde açıldı telefonu 4. Kullandım 5. Gün sarja taktım olmadı sorunu fakettim aldığım yere 6. Gün verdim. Delta'ya göndermişler sonuç 3. Hafta oldu ses seda yok ne değişim nede para iadesi nede idareten bi telefon verdiler. 1 gün kullandım telefon yok para yok. Kendinizi benim yerime koyun. Yazılım dediler 3 hafta oldu şuan aldığım yerdeyim 1 saat oldu servis den haber vericekler dendi ses yok markayı kötülemiyorum serviside durum bu kararı siz verin.

Oyla:

33ferdi33

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ferdi
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Şimdi 3 günlük telefonu 15 iş günü 2 dk lık yazılım için servisde beklemesi normalmi. Daha telefona ben dokunmadım servis benden çok kullandı. Telefon bu gün gelse ne derlerse desinler içime hiç sinmiycek.

Oyla:

33ferdi33

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ferdi
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Telefon ile ilgili haber geldi yazılım atmışlar akşama kadar test edilecekmiş yarın kargoya verseler 3-4 günü bulacak yani 4 hafta 2 dk lık yazılım için bekledimiş olcam. Bende yedim.

Oyla:

efe_415

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
koral
Cihazım
RedmiNote3Pr
Konular
0
Aynı sorun bende de var şu an, bakalım yazılımsal olacağını pek düşünmüyorum Sarj soketi sipariş edeceğim, sorun düzelirse yazarım...

Oyla:

Speedgonzalez

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Xmio mi 5
Konular
0
Sırf üşengeçliğimden Mi Flash ile temiz kurulum yapmadım, kapalıyken şarja takıp şarjdan çıkarmadan açıp öylece şarj olmasını bekliyordum, yaklaşık 3 hafta böyle kullandım sonra kendiliğinden düzeldi.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Speedgonzalez

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Xmio mi 5
Konular
0
Kardesim merhaba nasıl düzeldi aynı sorun bendede var kapalı sarj ediyorum mi5 var bende işin enteresanı dünden beri bizim hanımın da aynı olmaya başladı sanki bulaşıcı ondada mi 5 var

Oyla:

efe_415

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
koral
Cihazım
RedmiNote3Pr
Konular
0
Sarj soketini (board halinde) değiştirdim, şu an telefon açıkkende şarj oluyor. Amma Velakin başka sıkıntılar oluştu, mesela telefon şarjda iken flaş açık bir şekilde fotoğraf çekerseniz, şarj kesiliyor söküp tekrar takınca şarj olmaya devam ediyor, ayrıca önceki sokete göre şarj olma süresinde ciddi fark var, yeni taktığım sokette telefon geç şarj oluyor ve sanki şarjı daha hızlı bitmeye başladı gibi geldi bana, soketi gittigidiyorda orjinal diye aldım ama soketin orjinal olduguğundan pek emin değilim bakalım eski soketi tekrar takıp onun sarj süresini tekrar kontrol edeceğim...Yazılım olayını denemedım onuda vaktım olunca deneyecegımi...

Oyla:

androtuna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Andro
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
0
Sarj soketini (board halinde) değiştirdim, şu an telefon açıkkende şarj oluyor. Amma Velakin başka sıkıntılar oluştu, mesela telefon şarjda iken flaş açık bir şekilde fotoğraf çekerseniz, şarj kesiliyor söküp tekrar takınca şarj olmaya devam ediyor, ayrıca önceki sokete göre şarj olma süresinde ciddi fark var, yeni taktığım sokette telefon geç şarj oluyor ve sanki şarjı daha hızlı bitmeye başladı gibi geldi bana, soketi gittigidiyorda orjinal diye aldım ama soketin orjinal olduguğundan pek emin değilim bakalım eski soketi tekrar takıp onun sarj süresini tekrar kontrol edeceğim...Yazılım olayını denemedım onuda vaktım olunca deneyecegımi...

Hocam 14 lira olan soketten mi aldınız. Bir de kendim takabilir miyim bu soketi. Hem şarj hem mikrofon aynı anda sorun verdi benim de. Sipariş verdim.

Oyla:

Roni2727

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Özcan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
Son gelen güncellemeden (Android 6.0) sonra bi 5-6 gün oldu olmadı herhalde telefon açıkken hiçbir şekilde ne şarj oluyor nede bilgisayara bağlanıyor, sadece kapalı iken şarj oluyor, şarjdan çıkarmadan telefonu açtığım takdirde ise telefon şarj olmaya devam ediyor.

1. Güncellemenin getirdiği yazılımsal bir problem olabilir mi ?
  2. Aynı problemi yaşayan var mı ?
  3. Soketde sıkıntı olup olmadığını kontrol edebileceğim bir program var mı ? (Telefon kapalı iken sorunsuz şarj oluyor ama yine de bir ihtimal olarak göz önünde bulundurmak istiyorum)
Merhaba ayni sorun benim redmi 4x tede var sorun cozuldumu aydinlatirsan sevinirim

Oyla:
Üst Alt