Soru Samsung Galaxy note 8 mi Xiaomi mi 8 mi?

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10
Arkadaşlar mi 8 var elimde 2 haftalık. Biri note 8 ile takas teklif etti 5 aylikmis cihazı. sizce yakada girilir mi?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

mertingen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
mi mix 256gb
Konular
22
note 8 kullanılan malzemesiyle görüntüsüyle elde tutuşuyla çok elegant duruyor. geçean media markta kurcalamıştım. eğer bir iş adamı olsaydım note 8 kullanırdım.

Oyla:

vega1977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Haşim
Cihazım
Mi5 pro
Konular
2
Samsung un mali çöp olmaz sam in garanti ve servis agi kimde var kac kere gittim ben sam servisine
Samsung vakalarını biliyor musunuz ? Hiç bir firma sorunsuz değil.

Galaxy note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Kağıt üstüne bakma note 8 her türlü üstün markanın en iyi cihazı uzun yıllar destekleyecek ve çıkan sürümler kusursuz bugsuz olacak xiaomi gibi değil...

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Note 8 cok daha iyi mi8 den

Kalem edge pil malzeme kalitesi garantisi vs daha birçok özelliği vede custom romda miui dan çok daha fazla özelliştirme var ki mi8 e aokp vs kurarim derseniz o baska ama miui tabanli bir romda batarya rengi fontu ve yeri ayarlama yok aokp vb romların da icon ve launcheri berbat bende her iki markayı kullandım note serisini ise hepsini kullandim note ile kıyaslanacak bir tel yok

Kağıt üstündeki şeylere aldanmayin mi5 durduk yere ekranı gitti tamire giden de daha beter dönüyor xiaomi henuz sam kalitesi ile rekabet edecek seviyede degil fiyat kırmak için kaliteyi bozuyor

Hele de az daha bekler de note 9 alırsanız zaten aralarinda uçurum olacak mi8 ile ingilizceniz iyiyse bixby nin tadi da ayri bir şey

kalem haricinde dediklerinize katılmıyorum maalesef. mi 6 cihazimda 3350mah pil var ve gun boyunca yogun kullanimda yarisi bitiyor. tabi custom miui yazilimi kullanıyorum. garantiye gelecek olursak suanda xiaomi cihazlara verilen delta ithalatci garantisinin pek bi farki yoktur samsung garantisinden. eskiden samsung servisleri çok iyiydi fakat artik bahane uretmeye calisiyorlar her durumda. hatta delta nin +si var rootlassn bile garanti gitmiyor. ayrica bazi custom miui romlarda dilediginiz gibi pilinden tutun navigation barina kadsr istediginiz ozellestirmeyi yapabilirsiniz. markalara taraflı bakiyorsunuz kanimca.bi kere note serisinde 7. çıkarılan telefon patladı vr 8. telefonun sarji tamamen bitince bir daha açılmadı. böyle büyük hataları yapan firmadan bahsederken diğerleri rekabet bile edemez diyorsunuz. bence bi sans vermeniz gerek

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Bi elemede ben yapayım xiaomi hala kişisel ithalat yontemler ile geliyor bunun en buyuk sorumlularına operatör ler cunku cift hatlı cihazları satmıyor ve xiaomi de buyuzden turkiye bole ofisi acımıyor buda delta gibi servislere mahkum kalıyoruz samsung gibi turkiyeye yerlesen bir marka olsa servis sorunu olacağını dusunuyorum ben note 8 den mi 8 gecen biri olarak sunu soyleyebilirim arayuz pil ve stabilize olarak kesinlikle xiaomi daha onde sadece anlam veremediğim ust seviye cihazları dururken neden orta seviye cihazlara daha cok destek veriyor ve yatırım yapıyor anlamadım bazan kese redmi note 5 pro alsaydım diyom

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

vega1977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Haşim
Cihazım
Mi5 pro
Konular
2
2 yil mi5 pro seramik kullandım elimde durup dururken ekran gitti ayrıca abuk subuk güncelleme ve buglar da cabası ellerinde olan teknolojiyi daha doğrusu diğer markalar da çoktan verilen özellikleri damla damla veriyor miui ekran ışığı gözümu mahv etti oda çabası şimdi mi5 ile çektiğim video ve Resimleri note 8 de açınca ne kadar berbat olduğunu anladım ama mi5 de bakınca süper duruyordu vel hasıl ben xiaomi den memnun kalmadım custom aokp rom ve luncher ve iconlar dan nefret ediyorum mi5 de de Samsung teması kullanırdım zaten xiaomi fiyat performans teli yoksa sam ile aynı class da değil zaten

Oyla:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Samsung kaç senedir piyasada Xiaomi kaç senedir piyasada aralarındaki farkı bilmeden kıyaslama yapmak anlamsız. Samsung global piyasada çok önemli bir yer tutarken Xiaomi dünya pazarına yeni yeni açılmaya başlamış(daha tam açılamamış) bir firmadır.

NOT : Xiaomi fanı değilim. İlk kez bir Xiaomi telefonu aldım(Mi 5S) bunu almadan önce aklımda J7 Prime vardı ancak donanımsal olarak Mi 5S daha iyi olduğu için bunu aldım. Yazılımsal olarak Xiaomi hakikaten berbat. Yazılımı berbat olunca donanımı övmeye gerek yok tam anlamıyla yazılım berbat olunca üzerindeki donanımı hakkıyla kullanamıyorum zaten. Daha önceden iPhone 5, Galaxy S4 vs. kullanmıştım.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
ben 300 e yakın telefon kullandım ve şunu söylemek istedim samsung sürekli aynı tasarım ve yazılımı kullanmakta çok inatçı geliştirme diye birşey yok s serisine bakın edge ekran harici bir artısı yok ki oda çoğu kullanıcı için can sıkıcı note serisi oda aynı üzerine birşey koymak için çaba harcamıyor diğer firmaları takib edip onlar bir yenilik getirdiklerinde oda yapmaya çalışıyor tutmuyor çif dokunuş ve kablosuz şarj gibi yenilikçi değil yeniliklere göre hareket eden bir şirket intel ve iphone gibi

Oyla:

vega1977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Haşim
Cihazım
Mi5 pro
Konular
2
Custom kullandıktan sonra samsung da çok daha kaliteli custom romlar var onları deneyin derim ben note serisini full kullandım ve custom rom +custom kernel ile süper oluyor

Oyla:
Üst Alt