Sohbet Samsundan herkese selamlar..

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7
Arkadaşlar teknoloji konusunda araştırmalar yapmış makaleler okumuş ve bu dal üzerinde sertifika almış biriyim. 2010 dan beri forumlari aktif olarak kullanmaktayım. Normalde gm 4g kullanırken note9s e bir sıçrama gerçekleştirdim. Tabii ki telefonu alırken kullanıcı yorumlarına bakmadım. Çünkü insanların yaptığı yorumlar ya fazla kötülüyor yada fazla abartıyor. Bundan dolayı bir teknoloji mağazasına gidip her telefonu elime alıp kamerasını kullandım ve ses kaydı aldım. Elimde nasıl durduğuna ağırlığına ve performansına baktım. İnsanlar genelde şebeke çekmiyor.. kamerası çok kötü dediği gibi yorumlar yaparak müşterinin kafasını karıştırdığını düşünüyorum. Benin şahsi düşüncem telefon iletişim içindir ve aşırı lükse gerek yoktur. Onun için ben bu telefonu tercih ettim. İstersem iPhone se de alabilirdim ama cebimizi de düşünmeli ve boş harcamadan uzak durmalıyız
Xiomi Cihazların Yurtiçiler sıkıntısızdır hocam bahsi geçen telefonlar yurtdışı ve kayıtsız olan sınıflar kayıtlılarda yani yurtiçi dediğimiz cihazlarda bu sorunlar pek az bulunur

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Xiomi Cihazların Yurtiçiler sıkıntısızdır hocam bahsi geçen telefonlar yurtdışı ve kayıtsız olan sınıflar kayıtlılarda yani yurtiçi dediğimiz cihazlarda bu sorunlar pek az bulunur
Xiaomi telefon kullandığınıza emin misiniz hocam? :D

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7
Moderatör tarafında düzenlendi:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Yok Dubai Versiyon Kullanıyorum Hüloğğğğğğğ :) :)
2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7
2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.
Küfür Etmedimki Sayın Moderatör Espri Yaptım Sinirlenmedim ayrıca komiğime gitti

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yok Dubai Versiyon Kullanıyorum :) :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ama diğerlerine göre fazla olmuyor hocam gerçekten yazılımsal olsun düzeltiyorlar sonrasında update ile

Tam aksine yurtiçi cihazlarda bootloader açık olmadığı ve root yetkisi alınamadığı için aylar hatta yıllar sonra bazen de telefon ömrünü doldurduktan sonra düzeltiliyor. Oysa garantisiz cihazlarda sıkıntı olduğunda en kötü başka roma geçerek sorunu çözüyoruz hocam.

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7
Tam aksine yurtiçi cihazlarda bootloader açık olmadığı ve root yetkisi alınamadığı için aylar hatta yıllar sonra bazen de telefon ömrünü doldurduktan sonra düzeltiliyor. Oysa garantisiz cihazlarda sıkıntı olduğunda en kötü başka roma geçerek sorunu çözüyoruz hocam.
Bootloader Kilidi O Zaman Her Cihazda Aynı Tepkimeyi Vermiyor Demek İstiyorsunuz yurtiçi ithalat kayıtlı bootlader kilidi açık olan cihazlar peki

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Küfür Etmedimki Sayın Moderatör Espri Yaptım Sinirlenmedim ayrıca komiğime gitti
Küfür ettiniz demedim zaten, espri yaptığınızın farkındayım ama karşınızdaki kişi samimiyetinin dozundan rahatsız olabilir diye düzenledim mesajınızı.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Küfür ettiniz demedim zaten, espri yaptığınızın farkındayım ama karşınızdaki kişi samimiyetinin dozundan rahatsız olabilir diye düzenledim mesajınızı.
Tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım ama yurtiçi cihazın bootoloader kilidi açık olmaz. Açık olanlar kaçakçıları getirip yasal gibi satmaya çalıştıkları cihazlar ki onları yurtiçi gibi değerlendirmemek lazım. Dilerseniz farklı bir konu olarak açın ve oradan konuşalım ki konu bütünlüğü ve forum düzeni bozulmasın.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım ama yurtiçi cihazın bootoloader kilidi açık olmaz. Açık olanlar kaçakçıları getirip yasal gibi satmaya çalıştıkları cihazlar ki onları yurtiçi gibi değerlendirmemek lazım. Dilerseniz farklı bir konu olarak açın ve oradan konuşalım ki konu bütünlüğü ve forum düzeni bozulmasın.
Yanlış etiket :)

Üst Alt