Yardım Şaka Gibi Şarj Sorunu

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
MIUI 11.0.8 sürüm cihazımda bir süredir şaşırtıcı şarj sorunu yaşıyorum. Ekran süresi 8 saat civarından 1 saate düştü. Yanlış okumadınız 1 saat. Gariptir telefon eskiye göre de daha hızlı şarj oluyor. Sabah uyandığımda da %15 20 arası azalma oluyor. 2 kez fabrika ayarlarına döndüm. 1 kez hard reset attım. Her sıfırlama işlemi sonunda 2 gün bekledim. 3 farklı sim kart ile denedim. Kablosuz, Bluetooth ayarlarını da sıfırladım. Bu sorun çıkmadan önce sistem güncellemesi felan yapmadım ki zaten globalde son sürüm yüklü. Şimdi ise telefonda hiçbir ekstra uygulama yok. Telefonu gün içinde resmen elime almadım ama 1 saat ekran süresi var. Sim kart takılı değilken bu sorun olmuyor. Bulunduğum yerde şebeke sorunu da yok. Hattım da Turkcell. Yalnızca 2g modunda da kullandım. Farklı bir bölgede de denedim ama yine aynı. Cihazı servise gönderme kararı aldım ama faydası olacak mı emin değilim. Muhtemelen sıfırlayıp tekrar gönderecekler. Sorunumu çözen büyük hayır duası alacak.

Ekli dosyalar

• Screenrecorder-2020-05-17-04-14-39-37.mp4
    6,1 MB · Görüntüleme: 91

caglar104

Bosyaf
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çağlar
Cihazım
mi6,mi11t pro
Konular
80
Mi flashla rom yükleyin bendede aynı oldu sorun düzeldii sonra

Oyla:

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Hücre beklemeniz çok yüksek bu durum aşırı şarj tüketimi yapar ama bu denli fazla tüketmesi garip. Simkartı diğer slota takarak deneyin veya 2g de kullanıp bir kaç gün bu şekilde deneyin bakalım düzelecek mi.
İki yöntemi de daha önce denedim sonuç yok maalesef
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi flashla rom yükleyin bendede aynı oldu sorun düzeldii sonra
Garantili cihaz olduğu ve rom işinden anlamadığım için o yöntemi uygulamam mümkün değil

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
İki yöntemi de daha önce denedim sonuç yok maalesef
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Garantili cihaz olduğu ve rom işinden anlamadığım için o yöntemi uygulamam mümkün değil

O zaman garantiye yollayın şuan tek seçenek bu görünüyor.

Oyla:

yusuf00300

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8pro
Konular
4
Hocam chrome güncellemelerini kaldırıp telefonu yeniden başlatıp dener misiniz bi? Bir çok arkadaşınki böyle çözülmüştü. Hatta root varsa chrome uygulamasını kaldırmak bile işe yarayabilir belki. Fikir yürütüyorum sadece

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Oyla:

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Hocam chrome güncellemelerini kaldırıp telefonu yeniden başlatıp dener misiniz bi? Bir çok arkadaşınki böyle çözülmüştü. Hatta root varsa chrome uygulamasını kaldırmak bile işe yarayabilir belki. Fikir yürütüyorum sadece

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ediyorum hocam. Hard resetten sonra hiçbir uygulama kurmadım telefona. mevcut uygulamaların güncellemesini bile yapmadım. Chrome da ilk haliyle duruyor. Keşke tavsiyeni deneyebilsem. Yapmadığım şey kalmadı

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ayarlara girip tarama diye aratın ordaki kablosuz taraması ve bluetooth taraması açık mı kapalımı hocam?

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Yaşadığınız sorun miui 11.0.8.0 sürümüyle geldiyse bootloader kilidini açıp bi önceki sürümü mi flash ile yükleyebilirsiniz yada cihazı garantiye verin o bahsettiğim tarama ayarları kapalı olmalı her zaman çok şarj tüketen ayarlar ikiside o yüzden sordum.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Ayarlara girip tarama diye aratın ordaki kablosuz taraması ve bluetooth taraması açık mı kapalımı hocam?
Hocam aklıma gelen bir soru vardı. Şimdi telefonun delta garantisi var. Bitmeye yakın göndersem pil değişimi için. Değer mi bunun için göndermeye:)

Oyla:
Üst Alt