Çözüldü Sahte Ürün...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Merhaba herkese hayırlı forumlar...
06.02.2019 Tarihinde Cepport'tan Xiaomi Hybrid Pro HD kulaklık siparişi verdim, kulaklık 08.02.2019 günü elime ulaştı..
Daha önce de aynı kulaklığı kullanıyordum ama bir kaza sonucu kopmuştu, ses kalitesinden çok memnun kaldığım için aynı üründen sipariş vermek istedim..
Neyse ürün elime geçti, Kargo Paketini açtığımda ürün dışında fabrika vakumlu jelatin yerine 3. şahıslar tarafından çırt yapıştırmalı jelatin içine koyulmuştu..
Ben de koskoca Cepport sorun olmaz heralde dedim, neyse eve geldim kutuyu açtım ürünü denemek için kullanmaya başladım ama ses kalitesi nedense bir önce ki aynı marka model kulaklık gibi gelmedi..
Yine denemeye devam ettim ama ses açılmadı yine düşük performans almaya devam ettim (kulaklık ses frekanslarından bassların özelliklerinden çok iyi anlayan birisiyim bu arada ilgi ve uğraş alanım).
Neyse azönce yüksek kaliteli bir şarkı açtım ama Mid, Bass, Tizleri düşük aldım ve iyice şüphe etmeye başladım..
Mezura ve metreyi elime aldım kulaklığın uzunluğu ölçmek istedim ve çıkan sonuç karşısında şok oldum, 1.32!!
Kutu arkasın da yazan uzunluk 1.25M, önce ki kulaklığım aynen 1.25M di..
O kadar güvendiğim ve herkese önerdiğim Cepport bir an da tüm güvenimi sarstı...
Böyle köklü bir firmadan küçük meblağlar için böyle hareketler görmek gerçekten çok üzücü..
İade veya TAMAMEN ORJİNAL ÜRÜN ile değişim talebinde bulunacağım..

ÜRÜN TAMAMEN 1. SINIF REPLİKA. (şu n11 vs de satılanlardan)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cepport
@Delta Servis

EDİT: Ha azönce diğer kopan kulaklık ile kablo kalınlığını karşılaştırdım gözle görülür şekilde Cepport'tan yeni aldığım ürün daha ince ve ağırlık olarak daha hafif...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ve ne tuhaf ki fatura da bir alt model olan HD olmayan modeli göstermişler.

sağda ki Cepport'tan aldığım son ürüne ait, bildiğiniz kalitesiz bir bez parçası...

Bu çizgi izi de kesinlikle olmaması lazım..
Sadece buna ize dayanarak sahte denmez elbette ama bu sahte ürün olduğunun kanıtlarından sadece 1 tanesi..

Güncelleme:
Ücret iadesi ürünü Cepport'a gönderdikten 1 gün sonra kabul oldu..

Son düzenleme:

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Moderatör ve adminler bu konu hakkında ne düşünüyor, küçük de olsa bir yorum alabilir miyim???
Mesela kulaklığın 1.25m olması gerekirken 1.32m+ çıkması..

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Moderatör ve adminler bu konu hakkında ne düşünüyor, küçük de olsa bir yorum alabilir miyim???
Mesela kulaklığın 1.25m olması gerekirken 1.32m+ çıkması..

Üretim farklılıkları yada nerden nereye ölçüm yapıldığına göre değişebilir. Eğer üzerindeki barkod sıkıntı yoksa sıkıntı yoktur

Oyla:

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Üretim farklılıkları yada nerden nereye ölçüm yapıldığına göre değişebilir. Eğer üzerindeki barkod sıkıntı yoksa sıkıntı yoktur
Haklısınız hocam ama ses kalitesi de bariz kötü, ses yükselttiğimde resmen ses frekansları birbirine karışıp aşırı tizz veriyor..
Xiaomi'nin şu 25 liralık Basic Edition kulaklığı da mevcut kendimde, o bile çok daha iyi ses veriyor..
İsterseniz tarafınıza da gönderebilirim ürünü bir de siz kontrol edin bakın, emin olun bana sonuna kadar hak vereceksiniz.
Cepport'u gerçekten çok seviyorum ve güvendiğim bir firma, daha önce ki kulaklığımı da oradan aldım..
Muhtelen Cepport'a gönderen firma sahte ürün gönderdi ya da araya karıştı, iş nedeniyle gönderememiştim ürünü geri ama sabah ilk işim kargoya gidip ürünü geri göndermek olacak umarım değişim veya iade kabul ederler..
Sonucu da buraya yazacağım

Son düzenleme:
Oyla:

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20

Ürünü dün kargoyla Cepport'ta gönderdim bugün iadesi kabul edildi, göndermeden önce görevli Müşteri Hizmetlerine durumu arayarak bildirdim aldığım yanıt "Ürün konusunda asla orjinal olmayan ürün satmayız ama eliniz de ki ürün fabrika çıkışında hatalı olarak çıkmış olabilir, tarafımıza gönderin ilgili işlemlere başlayalım" olmuştu..
Altı üstü bir kulaklık ama ilgilerine ve bu kadar kısa sürede talebime cevap vermelerine gerçekten hayran kaldım..Yes~~

Oyla:

xxparlak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
olcay
Cihazım
mi 6
Konular
7
Bariz sahte ürün satılmış. Bilmiyorum kaç tane sattılar fakat herkesin sizin gibi anlayacağını düşünmüyorum. Cepporttan 5 kez alışveriş yapmış biri olarak maalesef daha yapmayacağım.

Oyla:

SessizFirtina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sero
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
7
Kulaklığın QR kodunu kaydettiyseniz atabilir misiniz acaba? Banada aynı bu şekilde geldi. (Gearbest'den aldım.) 1.32m uzunluk. QR kodu tarattığımda orijinal diyor. Tizleri evet biraz fazla ama internette araştırdığımda çoğu kişi tizlerin fazla olduğunu söylemiş zaten.

Oyla:

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Malesef QR kodu kaydetmedim..
Evet Tizzlerin biraz fazla olduğunu biliyorum ama bende ki ürünün Tizzleri bambaşka bir seviyeydi (negatif açıdan)..
Sesi en yükseklere alınca bariz bir ses kayması ve bozulma olup, Basslar çok geride kalıp Tizzler ön plana çıkıyor mu sizde?
Bu arada QR Kod ürünün orjinalliği hakkında asla %100 garanti veremez, çok detaya girmek istemiyorum bu QR Kod hakkında çünkü işin aslını bilenler çok iyi bilirler..

Son düzenleme:
Oyla:

SessizFirtina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sero
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
7
Malesef QR kodu kaydetmedim..
Evet Tizzlerin biraz fazla olduğunu biliyorum ama bende ki ürünün Tizzleri bambaşka bir seviyeydi (negatif açıdan)..
Sesi en yükseklere alınca bariz bir ses kayması ve bozulma olup, Basslar çok geride kalıp Tizzler ön plana çıkıyor mu sizde?
Bu arada QR Kod ürünün orjinalliği hakkında asla %100 garanti veremez, çok detaya girmek istemiyorum bu QR Kod hakkında çünkü işin aslını bilenler çok iyi bilirler..

Bassları iyi ama bazen tizler bir tık ön plana çıkabiliyor. Şarkıdan şarkıya değişiyor. Son seste kullanıyorum bazen çok fazla veriyor tizi kulağımı patlatacakmış gibi oluyor. Benim çok bir bilgim yok bu konularda ama mesela Animals dinlerken basları iyi veriyor yani. QR kod orijinal diyor da kaç defa filan kontrol edildiğini bulamadım.

Son düzenleme:
Oyla:

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Bassları iyi ama bazen tizler bir tık ön plana çıkabiliyor. Şarkıdan şarkıya değişiyor. Son seste kullanıyorum bazen çok fazla veriyor tizi kulağımı patlatacakmış gibi oluyor. Benim çok bir bilgim yok bu konularda ama mesela Animals dinlerken basları iyi veriyor yani. QR kod orijinal diyor da kaç defa filan kontrol edildiğini bulamadım.
Çok detaya girmeden kısa ve net geri gönderin derim..

Oyla:

SessizFirtina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sero
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
7
Çok detaya girmeden kısa ve net geri gönderin derim..

Şimdi dinliyorumda tizler daha dengeli olmuş gibi burn in dediğimiz olay mı acaba? Ben sahte olduğunu düşünmüyorum. Armatür sürücüsü filan gözüküyor. Sahteye koyarlarmıydı armatür sürücü, dinamik sürücü koyup bırakırlardı diye düşünüyorum.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt