Sohbet Sahibinden dolandırıclık

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Geçmiş olsun. Zamanında ben de ekran kartı, telefon gibi cihazları kargo ile almıştım ama şansıma dolandırıcıya denk gelmemiştim. Telefon, bilgisayar, kart gibi cihazları elden alma taraftarıyım. Dolandırıcı ise zaten elden almaya yanaşmaz. Bu şekilde korumuş olursunuz kendinizi. Tekrar geçmiş olsun umarım paranızı geri alabilirsiniz ama zor gibi.

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
kart sahibi gerçekse paranızı geçte olsa alırsınız ama o da sahteyse tecrübe kazanmuş olursunuz hocam yapacak bir şey yok sağlık olsun

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Bir Kimliğe Nasıl Güvenilebilir Anlamış Değilim. Yasal Yollara Başvursanız Dahi Eliniz boş Döneceksiniz. O kadar Dolandırıcılar Hakkında Bu Tarz Yorumlar Yapılıyor. Madem Satın Alacakksınız GET Yöntemi İle Satın Alsaydınız. Burada Siz Kendinizi Dolandırılmaya Hazırlamışsınız. Karşı Tarafın Hiç Bir Suçu Yok. Tüm Suç Siz de. Bu Devirde İnsan babasına Güvenmiyor...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese iyi günler. Aşağıda mühendis kartını(sahte olma ihtimali de var.) atmış olduğum şahıs dolandırıcıdır. Ne yazık ki bende paramı kaptırdım 3300 kadar . Oneplus 7t pro mcLaren Edition marka cihaz satın almıştım. İstediğim her şekilde telefonun resmini de gönderdi. Fakat paradan sonra telefonu göndermedi. Polise ifade verdik. gerekli işlemleri başlattık. Fakat devamında ne olacak bilemiyorum. Daha önce başına böyle bir durum gelmiş birisi varsa bilgilerini aktarırsa çok mutlu olurum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Burada Yanlış Bilinen Bir Yol Daha Var. Polise Gidip İhbar Edene Kadar Adliyeye Gidip Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı Yada Mesai Saatleri İçerisin de Savcılığa Direk Suç Duyurusunda Bulunsanız İşlemler Çok Daha Hızlı Yürür. Çünkü Polisin Dosyayı Hazırlayıp İfade, Tutanak Vs Derken Adliyeye İntikal Edene Kadar 2 Hafta Geçiyor. Adliye de O Dosya Sıraya Göre Savcının Önüne Gidene Kadar Bir O Kadar Süre Daha Geçiyor. Ondan Sonra Bir Sonuç Alınamayacağı İçin Savcı Takipsizlik Verebiliyor...

Son düzenleme:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Gecmis olsun cok uzuldum. Cok yakinmda biri gectigimiz gunlerde 2400 tl dolandirildi telefon alisverisinde. İlk isleri guven vermek ve istediginiz her seyi yerine getirmek. Sonrasinda ise dolandirici ile gecen dialogda nereye sikayet edersen et parayi zorla almadigim icin iyi niyeti suistimale girecek bu da benden sana ders olsun diye ders verdi. Bu kadar da mevzuata hakimler. Sahibinden maalesef dolandirici kayniyor, bu is bir sektör olmus. Geri adim atmayin, para giderse de gidecegi varmis caniniz sagolsun

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Gecmis olsun cok uzuldum. Cok yakinmda biri gectigimiz gunlerde 2400 tl dolandirildi telefon alisverisinde. İlk isleri guven vermek ve istediginiz her seyi yerine getirmek. Sonrasinda ise dolandirici ile gecen dialogda nereye sikayet edersen et parayi zorla almadigim icin iyi niyeti suistimale girecek bu da benden sana ders olsun diye ders verdi. Bu kadar da mevzuata hakimler. Sahibinden maalesef dolandirici kayniyor, bu is bir sektör olmus. Geri adim atmayin, para giderse de gidecegi varmis caniniz sagolsun

Sahibinden.com da GET Sistemi Var. Eğer Get İle Alışveriş Yapmış Olsaydı Parası Cebinde Kalırdı... Boşuna Sahibinden.com da Dolandırıcı Kaynıyor Demeyin. Dolandırıcılar Her Yerde...

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Get sistemin oldugunu bilmiyorduk soylediginiz iyi oldu, Herkes gete yanisiyo saniyosun

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Get sistemin oldugunu bilmiyorduk soylediginiz iyi oldu, Herkes gete yanisiyo saniyosun

GET Sistemine Yanaşmayan Zaten Dolandırıcıdır. Dolandırıcı da Parayı Aldıktan Sonra Eyvah Demenin Bir Anlamı Yok. Ben GET Sistemi İle Çok Ürün Aldım Problem de Yaşamadım...

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
GET Sistemine Yanaşmayan Zaten Dolandırıcıdır. Dolandırıcı da Parayı Aldıktan Sonra Eyvah Demenin Bir Anlamı Yok. Ben GET Sistemi İle Çok Ürün Aldım Problem de Yaşamadım...
Bu da yanlis oldu, gete yanasmayan herkesi dolandirici ilan etmek. Ayrica %10 ciddi bir rakam. İnsanlari kandirarak parasini ellerinden almak cok adice kimse parayi agactan toplamiyor, her kim dolandiricilik ile baskasinin hakkina giriyorsa ALLAH bin turlu belasini versin hicbirine hakkim helal degil

ALBAY PARS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
BAHA BERK
Cihazım
KIRILDI
Konular
13
Bu da yanlis oldu, gete yanasmayan herkesi dolandirici ilan etmek. Ayrica %10 ciddi bir rakam. İnsanlari kandirarak parasini ellerinden almak cok adice kimse parayi agactan toplamiyor, her kim dolandiricilik ile baskasinin hakkina giriyorsa ALLAH bin turlu belasini versin hicbirine hakkim helal degil

Aynen Öyle Haklsınız. Çoluk Çocuğumuzun Rızkı. Ama insanlar öbür Taraftan Korkmadığı İçin Gayet Normal Davranıyorlar... En Azından Onu Geçtim Sahibinden.com u Geçtim Facebook Üzerinden Güvenilir Bir Sürü Satıcı Var. Onlardan Almak Daha Mantıklı...

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Aynen Öyle Haklsınız. Çoluk Çocuğumuzun Rızkı. Ama insanlar öbür Taraftan Korkmadığı İçin Gayet Normal Davranıyorlar... En Azından Onu Geçtim Sahibinden.com u Geçtim Facebook Üzerinden Güvenilir Bir Sürü Satıcı Var. Onlardan Almak Daha Mantıklı...
Ben sahibinden onlarca alisveris yaptim. Yakinim dolandirildiktan sonra buhar kazanli ütü aldim. Param guvende ile alicam dedim ben kullanmiyorum dedi, kapora ver dedi ben yanasmadim, utunun fiyati piyasa fiyatinin ucte biriydi fiyati yanlis yazmisim dedi siz almazsaniz arttircam dedi vs vs tam dolandirici cumleleriyle mesajlasma devam ediyorduki ben vazgectim dedim. Utuyu yolluyorum hosuna giderse ode dedi, sasirdim yolladi da. Baya durust biriydi, bu sekilde insanlarin birbirine guvenmesi gerekli yoksa memleket olarak dagilir gideriz. Aramizda arsiz hirsiz sapik barindirmamaliyiz

Üst Alt