Saat1

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam güzel çalışma elinize sağlık. Bayrak, Vatan ile Millet sevgimizi bütünIeyen bir gönüI perdesidir ve bunu her defasında ortaya koymak lazım :)

sawasawas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
sawo
Cihazım
redmi note2
Konular
22
Teşekkürler kardesim

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Link

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Tebrikler hocam, ellerine sağlık

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sawasawas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
sawo
Cihazım
redmi note2
Konular
22

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Merhabalar arkadaşlar!

Bir konuda naçizane fikrimi beyan etmek istiyorum.

Bayrak son derece anlam ifade eden önemli bir simgedir. Halk arasından bayrağa çeşitli manalar yüklenir ki bunlar arasında; şeref, namus, haysiyet, kutsallık gibi çoğaltabileceğimiz çok fazla kavramsal ilişkilendirme mevcuttur.

Gel gelelim benim düşünceme: aşırı derecede anlam ifade eden bu simgenin bu kadar çok ve her tarafta kullanılması öyle yada böyle her haline göz alışkanlığı yaratır ki buda çok kötü bir sonuca götürür bizi. Bayrak hakkında umursamazlık ve boş vermişlik. Çok gördüğünüz şeye olan saygınızı zaman ve rutin nedeniyle kaybedersiniz. Özellikle milli bayramlarda törenlerden sonra ki manzara insanın gözlerine bata bata ortadadır.

Asılamaması gereken yerlere asılarak unutulan bayrakların vaziyetleri insanı mahveder. Bu yüzden sadece olması gereken yerde olmalıdır bayrak. Sevgimiz saygımız değerlerimiz karşısında; her gördüğümüzde yürek çarptıracak kadar uzağımızda, bir o kadar da gönlümüzde.

Bayrak her tarafta herkeste olursa her şeyde olursa sıradanlaşır.

Kesinlikle art niyet yoktur. sözlerimi yanlış yorumlamayın lütfen.

Bayrak kanunundan bir bölüm.

Madde 7 – Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya üniforma şeklinde giyilemez.

Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.

Teşekkür Ederim.

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
arkadaşımız Bayrağa olana saygısının değerli görüşünü bildirmiş kendilerine bizde saygı duyuyoruz. lakin telefonumuzda Bayrak ta bir güzel duruyor seviyoruz. olmasını istiyoruz

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt