Sohbet S23 Ultra Mı ? 13 Ultra Mı?

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
YD olarak alıcam fakat bu 2 cihaz arasında kaldım. Araştırma yaptım özellikler vs hatalar performanslar kıyaslamalara baktım fakat muallakta kaldığım bazı noktalar var.

1-) S23 Ultra 'da Server kaydı - 13 Ultra 'da Direnç
2-) Yazılımsal durum
3-) Uzun vadede hangisi daha iyi olur ?

Cihazın genel kullanım amacı fotoğrafçılık üzerine olucak. Tabi arada oyun vs oynanır. Aklıma takılan gelen sorular bunlar.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Server kaydı yaptırmak riskli direnç işlemine göre daha mantıklı bir tercih olur. Zira cihazın içi açılıp donanımsal müdahale edilmiyor. Kaldı ki dünya para verip cihazın içini açtırarak bütün parçaları söktürmek hiç akıl kârı değil.
Yazılım tarafında ise iki firmayı kıyaslamak dahi söz konusu olamaz. Samsung son yıllarda ürettiği cihazlarda ve bilhassa amiral gemisi telefonlarında performansı en üst düzeye çıkarırken, donanım olarak üst düzey cihaz üretmesine rağmen yazılım konusunda en beceriksiz firmalardan biri olan Xiaomi bırakın gelişmeyi sürekli geriye gidiş içinde. Leica gibi bir fotoğraf devi ile yapılan işbirliğini bile yüzüne gözüne bulaştırdı. MIUI arayüzü olmasa kimse Xiaomi' nin yüzüne bakmaz
Uzun vadede ne olur bilemem ama şu an en akılcı seçim S23 ultra olur gibi görünüyor.

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Amaç fotoğrafçılık ise klasik bir cevap vereceğim ama yine de söyleyeyim. Eldeki para ile aynasız model bir fotoğraf makinesi alıp kalan parayla telefon alırım. Hatta öyle yaptım bile :)

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Bu soruyu 3-4 sene önce sorsaydın Xiaomi derdim fakat bir şirket ileriye gideceğine tersine doğru hareket ettiğinden dolayı verdiğin paranın boşa gitmemesi için S23 ultradan yana tercihimi kullanıyorum. :)

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikleri açısından 13 ultra önde fakat yazılım ve direnç işi beni soğutuyor. Pil ve şarj konusunda da s23 ultra ufak da olsa düşündürüyor

petrolcu64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Redmi Note 12 P
Konular
1
Ben gündelik rom değiştiririm ve yazılımsal olarak hiç canım sıkılmasın diyorsan s23 ultra.(Daha fazla özellik ekleme)
Sosyal medya veya gündelik kullanımda 5000 tl lik cihazda işini görür 85000 lik cihazda.
Geriye tek kamera seçeneği kalıyor onu da az üstte arkadaşın dediği gibi alırsın bir aynasız kamera yanına da 20000 tl lik gündelik kullanım da seni yolda bırakmayacak mesela s21 fe tarzında yoluna bakarsın.850000 tl lik iphone kamerası bile asla bir aynasız etmez.

Asıl sorunun cevabı ise S23 ultra diyorum.Ekran kalitesi malzeme işlemci kamera vs vs fark atar.

lipitor45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emrah
Cihazım
Xiaomi 13 ultra
Meslek
Polis
Konular
1
Bütün yorumları okudum ve biraz marka fanı yorumlar var. Malzeme kalitesi vs falan denmiş. Xiaomi 13 ultranın malzeme kalitesini görmeden yorum yaptıkları kesin. s23 savunan arkadaşlara tavsiyemdir doğubank gibi yerlerde xiaomi 13 ultrayı şöyle eline alıp bi baksınlar. Kalitesi samsungu deler de geçer. kamera konusuna hiç girmiyorum Leica lı mi 13 ultra gerçekten çok iyi çekim yapıyor. Bugün inceleme videosunu çekeceğim mi 13 ultranın yarın da yayınlarım inşallah. instagram ve youtube kanalımdan izleyebilirsiniz
@simurgturk
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

imei konusuna gelirsek evet ben de telefonu açtırıp direnç mirenç yaptırmak istemem. Bir süre sonra fastboot ve root yaptıktan sonra xiaomi için imei repair yapılabileceğini düşünüyorum

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben gündelik rom değiştiririm ve yazılımsal olarak hiç canım sıkılmasın diyorsan s23 ultra.(Daha fazla özellik ekleme)
Sosyal medya veya gündelik kullanımda 5000 tl lik cihazda işini görür 85000 lik cihazda.
Geriye tek kamera seçeneği kalıyor onu da az üstte arkadaşın dediği gibi alırsın bir aynasız kamera yanına da 20000 tl lik gündelik kullanım da seni yolda bırakmayacak mesela s21 fe tarzında yoluna bakarsın.850000 tl lik iphone kamerası bile asla bir aynasız etmez.

Asıl sorunun cevabı ise S23 ultra diyorum.Ekran kalitesi malzeme işlemci kamera vs vs fark atar.
Hocam şimdi şöyle m50 ve lens kiti mevcut bir cihazı var kardeşim dış çekim ve düğün fotoğrafçılığı yapıyor. Ona yeterli geliyor. Bu cihaz dışında yanında makina taşımak istemediği zaman kullanabileceği bir cihaz istiyor. Bu şu demek değil düğün vs fotoğraflarını onla çekicek. Hayır göz alışkanlığından dolayı farklı gelmesin istiyor. Onun dışında verilen meblağ büyük olunca etinden sütünden sonuna kadar yararlanmak istiyor insan.

Bütün yorumları okudum ve biraz marka fanı yorumlar var. Malzeme kalitesi vs falan denmiş. Xiaomi 13 ultranın malzeme kalitesini görmeden yorum yaptıkları kesin. s23 savunan arkadaşlara tavsiyemdir doğubank gibi yerlerde xiaomi 13 ultrayı şöyle eline alıp bi baksınlar. Kalitesi samsungu deler de geçer. kamera konusuna hiç girmiyorum Leica lı mi 13 ultra gerçekten çok iyi çekim yapıyor. Bugün inceleme videosunu çekeceğim mi 13 ultranın yarın da yayınlarım inşallah. instagram ve youtube kanalımdan izleyebilirsiniz
@simurgturk

imei konusuna gelirsek evet ben de telefonu açtırıp direnç mirenç yaptırmak istemem. Bir süre sonra fastboot ve root yaptıktan sonra xiaomi için imei repair yapılabileceğini düşünüyorum
Bende bunu düşünüyorum hocam s23 ultra yı deneyimleme fırsatımız oldu fakat 13 ultra da öyle bir şansımız olmadı. Telefonu kullanıcak olan kişi kardeşim. Ben biraz xiaomi fanboyuyum uzun zamandır kullandığım cihazda mi9t olunca arayüzü vs Samsung dan daha iyi geliyor. Elzem olan konular ise 90 watt hızlı şarj harman kardon 65 milyar renk fakat aksesuar konusunda kılıf ekran koruyucu bulmak konusunda da malum 13 için seçenek yok nerdeyse mantıklı elle tutulur şekilde zihinsel olarak rahatlatıcı bir çıkış yolu bulamadık kendimizce

Son düzenleme:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
hocam mi 11 ultra kullanıyorum kamerası gerçekten çok iyi. normalde kendim amatör fotoğrafçıyım ve canon 60D 24-105 lensim var. Ama artık gezi çekimlerimi komple mi 11 ultra ile yapıyorum çünkü bana fazlasıyla yetiyor. DSLR kamera ile tabiki de kıyaslanamaz ama xiaomi kamera konusunda kendini aştı diyebilirim. Bende sırf kamerası için 11 ultra aldım. 13 ultra çok daha iyi diye okudum. S23 de yabana atılır bir cihaz değil ama daha önce xiaomi kullanıcısıysan bence 13 ultra al.

Üst Alt