Yardım rootlu redmi note 9 miui 12 güncelleme hak.

vipera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
...
Cihazım
xiaomi mi A1
Konular
1
merhabalar,
aranızda yeniyim android konusunda açıkçası pek fazla bilgim de yok. mükerrer konu açtıysam şimdiden affola.
malumunuz ülkedeki telefon fiyatları aldı başını gitti, bende hem kendime hem kardeşime iki adet kayıtsız redmi note 9 pro cihaz aldım.
cihazları aldığım telefoncu cihazları rootlayıp ımeı kaydını sağladı ve sorunsuz kullanmaktayız. 14.11.2020 tarihinde miui 12 güncellemesi geldi cihazlara,
gelen güncellemeyi defalarca indirip kurmayı denesem de yükleme ekranında %1 ilerle olmadan cihaz yeniden başlayıp açılıyor ve güncelleme yapılamadı uyarısı alıyorum.
biraz araştırma yaptım "twrp" ile yapılmamış anladığım kadarıyla root işlemi. yeni gelen güncellemeyi telefonlarımıza nasıl kurabiliriz. bu işlem ne kadar risklidir.
güncellemeyi kurmak için cihazlara zarar vermek istemiyorum. konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şayet bizim başarmayacağımız bir işlem ise bunu ücreti mukabilinde yapabilecek izmirden bir arkadaş varsa onunla da bağlantı kurmak isterim. iyi formlar dilerim.

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Hocam merhabalar, dün anlatılan şekilde fastboot ile telefonuma miui12 güncellemesini yükledim. Ancak magisk menagerde hiçbir işlem yapamıyorum. Daha sonra rooot checker uygulaması ile root işlemini kontrol ettiğimde cihaz robotlu gözükmüyor. Magisk indirdim ancak tamamen işlevsiz. Robot işlemini nasıl sağlayabiliriz. Ayrıca bir başka sorun da Google play sertifika sorunu ve bu sorun Netflix te de sıkıntı çıkartıyor. forumu araştırdım bu sorunu çözebilmek için sanırım önce root ve magisk sorunu aşmak gerekiyor. Değerli ustatlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Son olarak sanki MIUI 12 de şarj süresi biraz daha azalmış gibi. Bu geçici bir durum mudur ?
Mi flash ile rom yüklediğiniz de twrp ve root silinir hocam güncelleme yapmak istiyorsanız twrp ve root olmaması lazım, root istiyorsanız her güncelleme de sıfırdan kurulum yapıp bütün verileri silmeniz lazım

Oyla:

vipera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
...
Cihazım
xiaomi mi A1
Konular
1
Mi flash ile rom yüklediğiniz de twrp ve root silinir hocam güncelleme yapmak istiyorsanız twrp ve root olmaması lazım, root istiyorsanız her güncelleme de sıfırdan kurulum yapıp bütün verileri silmeniz lazım

images (1).jpeg

Redmi Note 9 Pro - Global Kararlı Rom (Joyeuse) V12.0.1.0 Çıktı

1) OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz Yada ota dosyasını indirip cihazdan seçerek kurulumu yapabilirsiniz
2) Aşağıda bulunan Recovery indirme bağlantısı üzerinden zip uzantılı dosyayı indirip cihaz güncelleyici menüsünden dosyayı göstererek yükleyebilirsiniz.
3) Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip MI Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz

Mi Flash Tool İle Fastboot Rom Kurulumu: Uygulama - Mi Flash [ Türkçe ] ve Fastboot Rom Kurulumu

OTA Üzerinden Üzerinden Kurulum Linki

Recovery Rom İndirme Bağlantısı

Fastboot Sürüm:

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
hocam bilgileriniz için teşekkürler, konu başında dediğim gibi biraz acemiyim. şimdi yukarıda 3. seçenekteki şekilde telefonuma güncellemeyi yükledim. root ve magisk için hangi adımları izlemem gerekiyor.

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
hocam bilgileriniz için teşekkürler, konu başında dediğim gibi biraz acemiyim. şimdi yukarıda 3. seçenekteki şekilde telefonuma güncellemeyi yükledim. root ve magisk için hangi adımları izlemem gerekiyor.

Oyla:
Üst Alt