Yardım Root

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
A2 lite için ROOT işlemini anlatan konu bulamadım arkadaşlar yönlenditebilecek var mı?

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dedebekri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
dedebekri
Cihazım
RN3
Konular
0
Cihazımda bootloader açık, twrp yüklü, cihaz şifrelemesi - encryption- kapalı (arayüz çok daha akıcı çalışıyor böylece), cihaz rootlu, google kamera da adaway de çalışıyor, playstore sertifikalı değil yazıyor, ama tüm bunlara rağmen playstore üzerinden netflix kurup izleyebiliyorum.

Ekleme: Cihazımda yüklü sürüm 10.0.7.0

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

brhnnclk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mia1
Konular
1
Play protect sertifikası altında Cihaz sertifikalı değil yazmıyorsa sorun yok.
O sertifika hiç görünmüyor. Eğer becerebilirsem tekrardan temiz kurulum yapmaya çalışacağım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan Stock Rom kurdum ama hala Play Protect altında cihaz sertifikalı değil yazıyor. Evkurdan almıştım cihazı acaba ilk geldiğinde demi sertifikalı değildi ki kafam karıştı :D

Son düzenleme:
Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
O sertifika hiç görünmüyor. Eğer becerebilirsem tekrardan temiz kurulum yapmaya çalışacağım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan Stock Rom kurdum ama hala Play Protect altında cihaz sertifikalı değil yazıyor. Evkurdan almıştım cihazı acaba ilk geldiğinde demi sertifikalı değildi ki kafam karıştı :D

Bootloader kilidinin açık olmasıyla alakalı olduğu söyleniyor. Dilerseniz bootloader kilidini geçici olarak kapatıp tekrar deneyin. Gerçi yukarıdaki arkadaş sorun yaşamamış ama bilemiyorum.

Oyla:

brhnnclk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mia1
Konular
1
Temiz kurulum yaptım sorunsuz yükledi. Bootloader kilidini de kapattım. Şuan herşey normal. Düzeldi. Bootloader kilidinin açık olmasından kaynaklı uygulamalar görüntülenmşyormuş. Bilgi veren cevp veren herkese çok teşekkür ederim

Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Temiz kurulum yaptım sorunsuz yükledi. Bootloader kilidini de kapattım. Şuan herşey normal. Düzeldi. Bootloader kilidinin açık olmasından kaynaklı uygulamalar görüntülenmşyormuş. Bilgi veren cevp veren herkese çok teşekkür ederim

Siz diyene kadar benim haberim bile yoktu :) Bende ardından Bootloader kilidini kapattım şuan cihaz sertifikalı gözüküyor bir sorun yok. Açık olması daha iyiydi ama bu seferde yarın bir gün Netflix kullanmaya başlasak sıkıntı yaratacak yükleyemeyeceğiz. Bir an bu durum benide korkutmadı değil :D Yalnız Mi A2 Lite'a geçmeden önce Redmi Note 4 kullanyordum ben böyle bir durum yaşamamıştım yani cihazın bootloader kilidini açsamda cihaz gene sertifikalı gözüküyordu bilemiyorum neden kaynaklı hele yukarıdaki arkadaş sadece bootloader kilidini açmış olmamasına rağmen cihazı gene sertifikalı görünmekte oysa ben root felanda atmadım.

Oyla:
Üst Alt