Rehber (ROOT)Xiaomi Pil Sağlığı Kernel

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Aynı şey mi sence? Pilin hangi seviyeye kadar şarj edileceğini bu değerler belirliyor olamaz mı?
Versiyon bilgisi vs tanımlayıcı bilgiler ama bu değerler işe yarıyor olabilir diye sormuştum.
Evet aynı mantık, sizin hesabınıza göre kernel degiştirilincede sıfırlama olur. Ki bahsettiğiniz konunun kernelle ilgiside yok.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Bende 3359 yazıyor kapasite 4030 fakat 644 de yazsam izinleri değişime hata veriyor.permision hatası,tüm kutucuklara izin versemde yine değiştirmiyor..🤔

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Arkadaşlar kernel kodlarını kurcalarken Xiaomi'nin zamanında Apple'in yaptığı gibi batarya kapasitesini düşürme yaptığını gördüm kesin olmamakla birlikte. İlk resimde 3100 yazan charge full kapasitesi kernelin orjinal kodlarinda 2875 mah gösteriyordu. Ben düzenleyip 3100 yaptim. Normalde batarya kapasitesi 3200 mAh. Cihazim mix3. Eger test etmek isteyen olursa bu konu altinda bu durumu degerlendirelim.

yapacaginiz her islem sizin sorumlulugunuzdadir eger bu islerden anlamiyorsaniz lutfen ugrasmayin.

root explorer yada mt manager ile bu yoldan sys/class/power_supply/bms/uaevent text editorle acin bilgilere bir bakin sonra bms klasorunde charge_full eger batarya kapasitenizle uymuyorsa ona gore ayarlayin. 100mah dusuk yapin benim onerim.
Deneyip test eden olursa sonuçları burda paylaşalım.

Editleme yapamayan ve degistiremeyenler 644 izinlerini vermesi gerekiyordosyayi

Arkadaşlar kernel kodlarını kurcalarken Xiaomi'nin zamanında Apple'in yaptığı gibi batarya kapasitesini düşürme yaptığını gördüm kesin olmamakla birlikte. İlk resimde 3100 yazan charge full kapasitesi kernelin orjinal kodlarinda 2875 mah gösteriyordu. Ben düzenleyip 3100 yaptim. Normalde batarya kapasitesi 3200 mAh. Cihazim mix3. Eger test etmek isteyen olursa bu konu altinda bu durumu degerlendirelim.

yapacaginiz her islem sizin sorumlulugunuzdadir eger bu islerden anlamiyorsaniz lutfen ugrasmayin.

root explorer yada mt manager ile bu yoldan sys/class/power_supply/bms/uaevent text editorle acin bilgilere bir bakin sonra bms klasorunde charge_full eger batarya kapasitenizle uymuyorsa ona gore ayarlayin. 100mah dusuk yapin benim onerim.
Deneyip test eden olursa sonuçları burda paylaşalım.

Editleme yapamayan ve degistiremeyenler 644 izinlerini vermesi gerekiyor.
dosyayi duzenletmiyor tum izonleri verdigom halde

Freesby

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
10
Bunun benzeri romlarda da oluyor. Mİ'nin kendi romlarında telefon zamanla ölürken saf romda canavarlaşıyor.

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
burda 1000 mah eksik mi yani suan 😅 verdiginiz yoldaki dosya hic bir sekilde editlenmiyor izinleri verdigim halde

Üst Alt