Soru Root sonrası güncelleme...

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Merhabalar konuya çok vakıf değilim bu nedenle soruyorum. Redmi note7 Telefonuma iki gün önce imeil için telefoncuya götürdüm, baktım ki rootlanmis ve twrp yüklenmiş ? Şimdi size sorum bu bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı ? Cihazım garantili değil. Yurtdışı cihazı. Merak ettiğim şey ise şu. Bundan sonraki ota üzerinden gelecek olan güncellemeleri alabilecek miyim ? Kurabilir miyim. Gelmezse veya gelirse bile nasıl kuracağım. Dediğim gibi konuya pek vakıf değilim beni aydınlatırsanız sevinirim.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Merhabalar konuya çok vakıf değilim bu nedenle soruyorum. Redmi note7 Telefonuma iki gün önce imeil için telefoncuya götürdüm, baktım ki rootlanmis ve twrp yüklenmiş ? Şimdi size sorum bu bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı ? Cihazım garantili değil. Yurtdışı cihazı. Merak ettiğim şey ise şu. Bundan sonraki ota üzerinden gelecek olan güncellemeleri alabilecek miyim ? Kurabilir miyim. Gelmezse veya gelirse bile nasıl kuracağım. Dediğim gibi konuya pek vakıf değilim beni aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam twrp + root un dezavantaj olduğunu henüz görmedim yıllardır her cihazıma twrp + root yüklerim. otadan gelecek güncellemeyi ise şuradaki konudan yapabilirsiniz

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
IMEI tamiri yapılmış cihazlarda TWRP bulunması artıdır hocam. Her hangi bir nedenle telefonu sıfırlamanız gerekirse TWRP ile sıfırlamanız gerekli.

Güncelleme geldiğinde eğer TWRP OTA destekli ise her hangi bir işlem yapmanıza gerek olmadan kendisi otomatik yüklenir fakat yüklendikten sonra TWRP ve Root silinir yeniden yüklemeniz gerekir. Eğer TWRP OTA destekli değilse gelen güncelleme dosyasını TWRP ile yüklersiniz fakat root yetkisi gider. Yeniden Magisk yükleyerek Root yetkisi almanız gerekir.

Özetle IMEI tamirli bir cihaz kullanıyorsanız bu terimlere aşina olmanız ve nerede nasıl işe yarayacaklarını bilmeniz gerekli. Cihazınıza ait forum bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Oyla:

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Anlıyorum hocam. Evet twrp ile sıfırlama yapmam gerekiyormuş yoksa IMEI gidermiş. Daha önce Samsung cihazımda twrp sıkça kullandigim için bunu kullanmakta sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Yalnız sizin de bahsettiğiniz gibi. TWRP'NİN OTA DESTEKLİ OLDUGUNU NERDEN ANLAYABİLİRİM diyelim ki güncelleme geldi ota dan. Yeniden başlat dersem twrp ve root gidecekse. O halde bu dosyayı twrp ile yüklemem daha mı mantıklı. Peki bu otadan gelecek dosya zip uzantılı mi ? Direkt bunu flashlayabilir miyim ? Ve birde bununla birlikte magisk de indirmem gerek sanırım ikisini birlikte flashlarsam sorun çözülür mü ?

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Anlıyorum hocam. Evet twrp ile sıfırlama yapmam gerekiyormuş yoksa IMEI gidermiş. Daha önce Samsung cihazımda twrp sıkça kullandigim için bunu kullanmakta sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Yalnız sizin de bahsettiğiniz gibi. TWRP'NİN OTA DESTEKLİ OLDUGUNU NERDEN ANLAYABİLİRİM diyelim ki güncelleme geldi ota dan. Yeniden başlat dersem twrp ve root gidecekse. O halde bu dosyayı twrp ile yüklemem daha mı mantıklı. Peki bu otadan gelecek dosya zip uzantılı mi ? Direkt bunu flashlayabilir miyim ? Ve birde bununla birlikte magisk de indirmem gerek sanırım ikisini birlikte flashlarsam sorun çözülür mü ?

Note 8 pro cihazımı aldığım gün twrp + root yükledim bir kaç hafta sonra OTA dan MIUI 12 güncellemesi geldi ve dosyayı indirdikten sonra yeniden başlat diyor bize telefon yeniden başlatınca beni twrp ekranına attı ordan install yaparak yükleyebildim yani her gelen gğncelleme zip olarak geliyor hele ki büyük olanlar

Oyla:

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Anladım peki o halde yeniden başlat deyince twrp ekranına atması güzel bir şey böylece oradan yükleyebiliriz. Peki magisk root dosyasıyla beraber mu yukluyoruz

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Anladım peki o halde yeniden başlat deyince twrp ekranına atması güzel bir şey böylece oradan yükleyebiliriz. Peki magisk root dosyasıyla beraber mu yukluyoruz

yok root gider her güncellemeden sonra

Oyla:

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
yok root gider her güncellemeden sonra
O halde root dosyası yani magisk'i de flashlayip ardından güncelleme dosyasını da flashlayip yeniden başlatmamiz gerek doğru mu böylece sorun yasamayiz

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
O halde root dosyası yani magisk'i de flashlayip ardından güncelleme dosyasını da flashlayip yeniden başlatmamiz gerek doğru mu böylece sorun yasamayiz

güncellemeden sonra her ikisini de kurmanız lazım twrp ve root gidiyor hocam

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Redmi note 7 cihazinda twrp olmadan da format atarsaniz imei silinmez.
Tamamen kalicidir.
Eger root ve twrp bilginiz yok ise kaldirin derim.
Magisk manager in icinde kaldirma secenegi mevcut.
Bu sayede guncellemeler icinde twrp ile ugrasmazsiniz, otomatik alir.

Oyla:
Üst Alt