Mod [Root] Konabess GPU Config ✓ Underclocked ✓ Overclocked ✓ Undervolted - Daha Uzun Pil Süreleri & Daha Az Isınma

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Bende merak ediyorum. Hocam çalışmanız ne durumda bu 1.2 ayarı yeterli oluyor mu ek bir şeye gerek var mı ?

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
bende bilemedim bir kaç gündür kullanıyorum bir fark göremedim gibi
Ben bu 778g gaming ve daily olan modulleri denedim onlar bir işe yaramadı, buda aynıysa denemeye gerek yok o zaman hocam. İşlemciye yüklenince alev alev oluyor 🥲

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16
Ben bu 778g gaming ve daily olan modulleri denedim onlar bir işe yaramadı, buda aynıysa denemeye gerek yok o zaman hocam. İşlemciye yüklenince alev alev oluyor 🥲
Yani aslında cihaz öyle alev alev olmuyorda daha havalarda çok isinmadi bakmak lazım

ismailandk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
11t
Konular
4

Konu İçeriği
  1. Anlatım
  2. Backup Alınacak Bölümler
  3. Changelog
  4. Linkler
  5. Resimler
  6. Ek Notlar

Öncelikle yukarıda vermiş olduğum iki konuyu da inceleyiniz. Root ve ROM tarzı işler kendi başına risklidir ve sorumluluk gerektirir. Dolayısıyla bunu göz önünde bulundurunuz. Her cihaz başka bir cihazın kaldırdığı underclock'u, undervolt'u ve overclock'u kaldıramayabilir. Silicone Lottery diye boşuna denilmiyor. Örnek olarak Oneplus 8 Pro'da 1.2Ghz'e kadar Blackshark Fun Cooler 2 Pro ile çıkabildim fakat 1.2Ghz sonrasında throttle yemeye başladım, ekran görüntüsülerini aşağıya ekledim.
Bu konunun içeriği diğerlerine göre biraz daha farklı ve basit olacaktır.

Hazırladığım Config'i denemek ve kullanmak isterseniz seçim sizin, tek isteğim kullanımlarınız sonrasında deneyimlerinizi paylaşmanızdır. Bazıları yukarıda dediğim gibi iyi sonuç alabilir bazılarında çalışmayabilir. Bu config'i All in One tarzında yapıyorum. Dileyen yükleyip istediği şekilde Konabess ile ayarları değiştirip kullanabilir.

1.5 yıl boyunca kullandığım Oneplus 8 Pro' da da yaptığım Konabess çalışması (son haline getirmesi yaklaşık 2.5 3 hafta sürmüştü.) ile 12 saat sot (hafif-orta kullanım) elde ettim ekran görüntüsü aşağıda. Kaza sonucu telefonun ekranı kırılınca da Mi 11 Ultra'ya geçtim ve ilk olarak Konabess ile gpu hız saatlerini, verilen voltajları ve dram bus saatlerini incelediğimde de Oneplus 8 Pro' daki gibi stok değerlerin gerektiğinden fazla yüksek olduğunu gördüm. Mi 11 Ultra için kendim yaklaşık olarak 3-4 versiyon test ettim (her ayarladığım mhz saatlerini, voltajlarını ve dram bus saatlerini.). Bu konuya ekleyeceğim ilk versiyon olan 1.0 sonrasında da yenilerini (yorum olarak) konuya ekleyeceğim. Yaklaşık olarak 1 hafta boyunca bu 1.0 ayarlarını deneyimleyeceğim. İlk önceliğim olabildiğince stabil bir undervoltage elde etmek ve dengeli mhz geçişleri oluşturmak (stuttering, jitter, transition vs. vs.). İstediğim şekle girince ucundan ucundan overclock için ayarlar yapacağım (tabi bu termallere dikkat ederek enerj/performans dengesinde olacaktır.).

Konabess apk'sını ve configi dosya olarak yükledim. Kurulum rehberi için en üstteki linkleri kullanabilirsiniz. MUTLAKA BACKUP ALIN. Backup almanız gereken bölümleri alta ekliyorum. İster TWRP ile alırsınız ister Partition Backup uygulaması ile yöntem size kalmış, gerisine karışmam...

Backup Alınacak Bölümler
  • Boot.img​
  • DTBO.img​
  • Vendor_boot.img​
  • Vendor.img (ne olur ne olmaz.)​
v1.0 Changelog
  • Yeni düşük mhz saatleri eklendi.​
  • Tüm mhz saatlerinin voltajları ve dram bus değerleri düşürüldü ve ayarlandı.​
  • Kısmi 850mhz overclock saati eklendi (stoktan düşük voltajlı).​
Linkler

Resimler
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ek Notlar

Ek olarak yazmış olayım, undervolt ve underclock ayarları bitiminde overclock ayarlarına geçeceğim için kullanıma göre pil süreleri gpu işlemi gerektiren durumlarda normale göre biraz daha azalabilir. Config'imi yine de kullanmak isteyen olursa herhangi bir kernel manager ile (ben EXKernel Manager ve Franco Kernel Manager kullanıyorum.) max. gpu hız değerini istediği saat hızına düşürebilir.

Konabess'i açtığınızda her zaman uygulamanın önerdiği chipset tablosunu seçin.

cantara archesm geri döndüm :)
Hocam 1.2 GHz ayarını nasıl yaptınız bende 940 a kadar cikio zaten batarya thermal limit 61

Üst Alt