Mod [Root] Konabess GPU Config ✓ Underclocked ✓ Overclocked ✓ Undervolted - Daha Uzun Pil Süreleri & Daha Az Isınma

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0
V1.2 Changelog
  • 450mhz frekansa kadar en düşük RETENTION voltaj ayarlandı.
Bu configde editlememiz gereken bir ayar yok sanırım. Verdiğin gibi kurup deneyip buraya sonuçları yazacağım.

Norah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Odyssey
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Konular
1
Mi 11 lite 5g ne de sıkıntısız kurulur mu acaba?

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1

Son düzenleme:

Bartolomeo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Note 10
Konular
0
Teşekkürler, 11 Ultrada aldığı verim hemen hemen 1-2 saat arası arttı, ağır oyunlarda bir ısınma yada gözle görülür performans düşüşüne rastlamadım

muharrem1981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muharrem
Cihazım
thl 5000
Konular
4
Bende bu hatayı verdi
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:

PeteLim99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
PeteLim
Cihazım
Xiaomi Mi 11 Ul
Konular
0
Paylaşım için teşekkürler. 😄
3DMark'a göre kararlılık puanı önemli ölçüde %87,5'ten %96,1'e yükseltildi

pyro1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih
Cihazım
Mi 8se
Konular
0
Eksi haline nasıl çeviriyoruz. Uygulamayı silince oluyor mu?

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16

Konu İçeriği
  1. Anlatım
  2. Backup Alınacak Bölümler
  3. Changelog
  4. Linkler
  5. Resimler
  6. Ek Notlar

Öncelikle yukarıda vermiş olduğum iki konuyu da inceleyiniz. Root ve ROM tarzı işler kendi başına risklidir ve sorumluluk gerektirir. Dolayısıyla bunu göz önünde bulundurunuz. Her cihaz başka bir cihazın kaldırdığı underclock'u, undervolt'u ve overclock'u kaldıramayabilir. Silicone Lottery diye boşuna denilmiyor. Örnek olarak Oneplus 8 Pro'da 1.2Ghz'e kadar Blackshark Fun Cooler 2 Pro ile çıkabildim fakat 1.2Ghz sonrasında throttle yemeye başladım, ekran görüntüsülerini aşağıya ekledim.
Bu konunun içeriği diğerlerine göre biraz daha farklı ve basit olacaktır.

Hazırladığım Config'i denemek ve kullanmak isterseniz seçim sizin, tek isteğim kullanımlarınız sonrasında deneyimlerinizi paylaşmanızdır. Bazıları yukarıda dediğim gibi iyi sonuç alabilir bazılarında çalışmayabilir. Bu config'i All in One tarzında yapıyorum. Dileyen yükleyip istediği şekilde Konabess ile ayarları değiştirip kullanabilir.

1.5 yıl boyunca kullandığım Oneplus 8 Pro' da da yaptığım Konabess çalışması (son haline getirmesi yaklaşık 2.5 3 hafta sürmüştü.) ile 12 saat sot (hafif-orta kullanım) elde ettim ekran görüntüsü aşağıda. Kaza sonucu telefonun ekranı kırılınca da Mi 11 Ultra'ya geçtim ve ilk olarak Konabess ile gpu hız saatlerini, verilen voltajları ve dram bus saatlerini incelediğimde de Oneplus 8 Pro' daki gibi stok değerlerin gerektiğinden fazla yüksek olduğunu gördüm. Mi 11 Ultra için kendim yaklaşık olarak 3-4 versiyon test ettim (her ayarladığım mhz saatlerini, voltajlarını ve dram bus saatlerini.). Bu konuya ekleyeceğim ilk versiyon olan 1.0 sonrasında da yenilerini (yorum olarak) konuya ekleyeceğim. Yaklaşık olarak 1 hafta boyunca bu 1.0 ayarlarını deneyimleyeceğim. İlk önceliğim olabildiğince stabil bir undervoltage elde etmek ve dengeli mhz geçişleri oluşturmak (stuttering, jitter, transition vs. vs.). İstediğim şekle girince ucundan ucundan overclock için ayarlar yapacağım (tabi bu termallere dikkat ederek enerj/performans dengesinde olacaktır.).

Konabess apk'sını ve configi dosya olarak yükledim. Kurulum rehberi için en üstteki linkleri kullanabilirsiniz. MUTLAKA BACKUP ALIN. Backup almanız gereken bölümleri alta ekliyorum. İster TWRP ile alırsınız ister Partition Backup uygulaması ile yöntem size kalmış, gerisine karışmam...

Backup Alınacak Bölümler
  • Boot.img​
  • DTBO.img​
  • Vendor_boot.img​
  • Vendor.img (ne olur ne olmaz.)​
v1.0 Changelog
  • Yeni düşük mhz saatleri eklendi.​
  • Tüm mhz saatlerinin voltajları ve dram bus değerleri düşürüldü ve ayarlandı.​
  • Kısmi 850mhz overclock saati eklendi (stoktan düşük voltajlı).​
Linkler

Resimler

Ek Notlar

Ek olarak yazmış olayım, undervolt ve underclock ayarları bitiminde overclock ayarlarına geçeceğim için kullanıma göre pil süreleri gpu işlemi gerektiren durumlarda normale göre biraz daha azalabilir. Config'imi yine de kullanmak isteyen olursa herhangi bir kernel manager ile (ben EXKernel Manager ve Franco Kernel Manager kullanıyorum.) max. gpu hız değerini istediği saat hızına düşürebilir.

Konabess'i açtığınızda her zaman uygulamanın önerdiği chipset tablosunu seçin.

cantara archesm geri döndüm :)
senin hazır configi yükledikten somra kernel editörden ekstra birşey yapmaya gerek varmı yoksa herşey senin ayara gelmiş oluyormu sıkıntısız şekilde

Üst Alt