Soru Root ile ilgili soru.

aemink

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Arkadaşlar herkese merhaba. Telefonumu magix ile rootlamıştım ve uzun süredir telefonumda miui güncellemesi mevcut. Bu guncellemeyi yaparsam telefondaki root gider mi? Ayriyeten başka bir sorum var. Telefonun orjinal romunu manuel olarak yüklesem yine root tamamen gider mi?

kvkfurkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
8
Hocam güncelleme sonrası root gider ve root lu cihaz olduğu için rom un tamamını indirip twrp üzerinden kurabilirsiniz işlemler bittikten sonra magisk i twrp üzerinden flash larsınız ve twrp de kalıcı olur. ( root lu cihazlar için miui stabil sürümü mantıklı seçim olur eğer eu kullanırsanız her hafta güncelleme gelir uğraşıp durursunuz)

Oyla:

aemink

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Hocam güncelleme sonrası root gider ve root lu cihaz olduğu için rom un tamamını indirip twrp üzerinden kurabilirsiniz işlemler bittikten sonra magisk i twrp üzerinden flash larsınız ve twrp de kalıcı olur. ( root lu cihazlar için miui stabil sürümü mantıklı seçim olur eğer eu kullanırsanız her hafta güncelleme gelir uğraşıp durursunuz)
Ben root kaldırmak istiyorum diyelim bunun için sadece cihazı guncellemem yeterli mi. Yani şuan cihazı guncellesim twrp ve root telefonumdan tamamen kalkar mı?

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Ben root kaldırmak istiyorum diyelim bunun için sadece cihazı guncellemem yeterli mi. Yani şuan cihazı guncellesim twrp ve root telefonumdan tamamen kalkar mı?
Global rom ise kalkar hocam. Güncellemeyi twrp den kurarsınız sonrasında kalkar

Oyla:

aemink

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Global rom ise kalkar hocam. Güncellemeyi twrp den kurarsınız sonrasında kalkar
Hocam şöyle söyleyim telefonumi rootlarken bozmuştum. Kara kara düşünürken aklıma rom atmak geldi ve şuan miui'nin açılmayan rom indirme sayfasından orjinal rom indirip kurmuştum. Güncellemeyi otomatik yapsam yani twrp ile uğraşmasam yine telefonum orjinal haline döner mi?

Oyla:

kvkfurkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
8
Hocam sizinle benzer bir olayı daha önce yapmıştım fastboot üzerinden rom u yüklerseniz twrp ve magisk silinir güncellemeleri normal bir şekilde alırsınız ama cihaz IMEI repair gördüyse format atmak istediğiniz zaman twrp olması şart yoksa IMEI uçar

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

aemink

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Hocam sizinle benzer bir olayı daha önce yapmıştım fastboot üzerinden rom u yüklerseniz twrp ve magisk silinir güncellemeleri normal bir şekilde alırsınız ama cihaz IMEI repair gördüyse format atmak istediğiniz zaman twrp olması şart yoksa IMEI uçar

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam cihazın IMEI repair görüp görmediğini nerden anlarım?

Oyla:

AbdullahÖZBEK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
0
Hocam ben tableti root etmek istiyorum (Lenovo tab a 3300 h) lakin kingo root desteklemiyor cihazı genede root edersem sıkıntı olurmu?

Oyla:

kvkfurkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
8
Hocam ben tableti root etmek istiyorum (Lenovo tab a 3300 h) lakin kingo root desteklemiyor cihazı genede root edersem sıkıntı olurmu?
Hocam bahsettiğiniz model için şu videodaki yöntemi uygulayabilirsiniz( ) yada pc ile uğraşmadan direkt kingroot u indirip cihazı rootlayabilirsiniz

Oyla:
Üst Alt