İpucu Root Gerektirmeden Kolayca Telefon Hızlandırma

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
Herkese iyi akşamlar uzun zamandır bi şeyler paylaşmıyordum pratik bi uygulama paylaşmak istedim. Genel olarak herkes biliyo olabilir ama bilmeyenler vardır diye düşünüyorum.Tüm cihazlar için geçerlidir.

Eğer ki telefonunuz kasmaya başladıysa tabi bu Xiaomi cihazlarında zor olsada :) belki efektler gözünüze yavaş gelebilir ve kolayca hızlandırabilirsiniz

(Not: Geliştirici seçenekleri açık olanlar 5. maddeden yapabilir )

Yapılacaklar sırasıyla;

1- Ayarlar

2- Telefon hakkında

3-MİUİ sürümüne 5-6 defa arka arkaya basarak alt yazıda ''Artık bir geliştiricisiniz'' yazasıya kadar basıyoruz.

4- Bir geri gelerek Ek ayarlar bölümüne gelerek aşağıda Geliştirici Seçeneklerini göreceksiniz.

5- Geliştirici seçeneklere girip aşağıya indikten sonra arka arkaya bulunan '' Pencere animasyon ölçeği - Geçiş animasyon ölçeği - Animatör süre ölçeği '' seçeneklerini 1x ten Kapalı seçerek hiç animasyon olmamasına ister .5x yaparak animasyonların dahada hızlı olmasını seçebilirsiniz. :)

6- İşlemleri yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatıp farkı görebilirsiniz.

Son düzenleme:

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
Herkese iyi akşamlar uzun zamandır bi şeyler paylaşmıyordum pratik bi uygulama paylaşmak istedim. Genel olarak herkes biliyo olabilir ama bilmeyenler vardır diye düşünüyorum.

Eğer ki telefonunuz kasmaya başladıysa tabi bu Xiaomi cihazlarında zor olsada :) belki efektler gözünüze yavaş gelebilir ve kolayca hızlandırabilirsiniz

Yapılacaklar sırasıyla;

1- Ayarlar

2- Telefon hakkında

3-MİUİ sürümüne 5-6 defa arka arkaya basarak alt yazıda ''Artık bir geliştiricisiniz'' yazasıya kadar basıyoruz.

4- Bir geri gelerek Ek ayarlar bölümüne gelerek aşağıda Geliştirici Seçeneklerini göreceksiniz.

5- Geliştirici seçeneklere girip aşağıya indikten sonra arka arkaya bulunan '' Pencere animasyon ölçeği - Geçiş animasyon ölçeği - Animatör süre ölçeği '' seçeneklerini 1x ten Kapalı seçerek hiç animasyon olmamasına ister .5x yaparak animasyonların dahada hızlı olmasını seçebilirsiniz. :)

Bilgiler için teşekkürler.Kullandığım her telefon için bu ayarları hep yaparım.Daha seri ve akıcı oluyor geçişler.Bilmeyen arkadaşlara tavsiye olunur.

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
Bilgiler için teşekkürler.Kullandığım her telefon için bu ayarları hep yaparım.Daha seri ve akıcı oluyor geçişler.Bilmeyen arkadaşlara tavsiye olunur.
Teşekkürler hocam aynen tüm cihazlar için geçerlidir.

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Karacali hocam bilgi için teşekkürler
Kapalı yapınca mı hızlanıyor telefon
Yoksa .5* yapınca mı hızlanıyor ??teşekkürler..

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
Karacali hocam bilgi için teşekkürler
Kapalı yapınca mı hızlanıyor telefon
Yoksa .5* yapınca mı hızlanıyor ??teşekkürler..
hocam kapalı yapınca 0 efeckt oluyo deli gibi hızlanıyo kısacası :) bana rahatsızlık veriyo çok abartılı yani
ama .5x yapınca daha normal geliyo yani isteğe bağlı hocam

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Eyvallah hocam

MİMUTEK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Xiaomi Poco F1
Meslek
Emekli
Konular
7
Bildiği konuları paylaşarak daha fazla arkadaşımızın bilgilenmesine vesile olan arkadaşlarımıza teşekkürler.Mesela ben bilmiyordum.
21.02.2017

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Herkese iyi akşamlar uzun zamandır bi şeyler paylaşmıyordum pratik bi uygulama paylaşmak istedim. Genel olarak herkes biliyo olabilir ama bilmeyenler vardır diye düşünüyorum.Tüm cihazlar için geçerlidir.

Yapılacaklar sırasıyla;

1- Ayarlar

2- Telefon hakkında

Neredeyse her forumda HIZLANDIRMA adı altında açılan ancak ne işe yaradığı hakkında TAMAMEN yanlış anlatılan bir konu...

Aslında o ayarı yaptığınız zaman KESİNLİKLE ve KESİNLİKLE cihazda %1 bile bir hızlanma OLMAZ

Bu ayarın düşürülmesi veya tamamen kapatılması sadece cihazda animasyonların süresini kısaltır

Yani o ayarı değiştirdiginzde animasyonlar daha kısa sürüyor veya daha uzun ve ağır ağır bakın HIZLI VEYA YAVAŞ DEMİYORUM kısa ve uzun tek fark bu...

Üst Alt