Soru Romlar hakkında

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 12.5.8
Telefon Modeli
poco x3 gt
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar yakın zamanda telefonuma rom attım ve batarya performansından bayağı memnunum fakat forumda 15 16 saat ekran süresi alan bile arkadaşlar olduğunu gördüm ben şuan global miui 12.5.8 sürümünü kullanıyorum orjinal siteden indirdim cihazim poco x3 gt daha fazla ekran süresi alabileceğim rom var mı

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Pilin uzun süre gitmesi veya gitmemesi Rom' un özelliklerine ve kullanıcının kullanımına direkt bağlıdır. Stock romlar bir sürü google ve Mi uygulamaları ile doludur. Buna bir de gerekli, gereksiz kullanıcı uygulamalarının eklendiğini de hesaba katarsak pilin uzun süre dayanması zaten düşünülemez...

Pil için en iyisi custom romlardır. Ancak bu konuda da seçkin davranılmalıdır. Sistemi hafif ve minimum düzeyde olan custom romlar ( Örnek olarak lineageOS ve türevleri gibi ) veya hafif diğer custom romlar seçilmelidir. Gapps için '' Nikgapps-Core '' tercih edilmelidir. Kullanıcı sadece gerekli olan hafif uygulamaları yüklemeli, kullanmayacağı veya çok nadiren kullanacağı uygulamaları yüklememelidir. Dile getirmediğim daha bir çok önlem alındığı zaman kullanıcı pil konusunda beklentisine, yani amacına erişmiş olacaktır.

Oyla:

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
Arkadaşlar yakın zamanda telefonuma rom attım ve batarya performansından bayağı memnunum fakat forumda 15 16 saat ekran süresi alan bile arkadaşlar olduğunu gördüm ben şuan global miui 12.5.8 sürümünü kullanıyorum orjinal siteden indirdim cihazim poco x3 gt daha fazla ekran süresi alabileceğim rom var mı
Hocam twrp dosyasını atabilir misiniz

Oyla:

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
şarja takınca 67 watt kullanılıyor her sürümünde sabit 67 dir hocam
(eskisine göre daha hızlı şarj olmaya başladı 10-15 dk daha erken bitiyor)
Hocam 3 saat uğraştım hiçbir şeyi beceremedim ne twrp atabildim ne romu değiştirebildim mi flash ile romu değiştirmeye çalıştım sürekli hata verdi siz nasıl yaptınız yardımcı olur musunuz telefon durduğu yerde ısınıyor

Oyla:
Üst Alt