Yardım Rom yükleme sonrası Miui logosunda kalıyor / MiNote10Lite

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Arkadaşlar sorunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, birkaç gün önce bl kilidi açıp rom ve magisk yükledim (eu), viper4android (sanırım hatalı) yükleme sonrası fastboot ekranına düştüm orada takılı kaldım. Birkaç kez rom yükle-sil deneme işlemlerinden sonra global 12'de nasıl oldu bilmiyorum açıldı, kurdum, kilit vs her şeyi kaldırdım oturumları kapadım. Ertesi gün yani dün tekrar eu rom kurmaya çalıştım bu sefer de miui renkli logosuna geliyor 30dkya kadar bile bekledim, yok açılmadı, saatlerdir, global, greeshan (bu da en son açıldı eu rom için sildim geri tekrar yükleyince açılmadı), mi 11,12..

Mi flash üzerinden fastboot olarak da kurmayı denedim aynı durum. Hellas twrp, pitch black twrp bu ikisinde dosyayı tele gönder diyorum kopyalıyor gibi ekran geliyor ama kopyalamıyor, bilgisayarım'dan tel içine giriyorum orası açılmıyor, kopyalama öncesi girebiliyorum ama kopyala dediğimde olmuyor. Bir tür çakışma oluyor sanırım ama çok saçma, bunun olmaması lazım. Twrpnin normal sanırım beta olan bir sürümü ile flaşlama yapıyorum. Umarım yeterli ifade edebilmişimdir.

Son çareyi tekrar konu açmakta buldum, bilgi ve yardımınıza ihtiyacım var..^^

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar sorunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, birkaç gün önce bl kilidi açıp rom ve magisk yükledim (eu), viper4android (sanırım hatalı) yükleme sonrası fastboot ekranına düştüm orada takılı kaldım. Birkaç kez rom yükle-sil deneme işlemlerinden sonra global 12'de nasıl oldu bilmiyorum açıldı, kurdum, kilit vs her şeyi kaldırdım oturumları kapadım. Ertesi gün yani dün tekrar eu rom kurmaya çalıştım bu sefer de miui renkli logosuna geliyor 30dkya kadar bile bekledim, yok açılmadı, saatlerdir, global, greeshan (bu da en son açıldı eu rom için sildim geri tekrar yükleyince açılmadı), mi 11,12..

Mi flash üzerinden fastboot olarak da kurmayı denedim aynı durum. Hellas twrp, pitch black twrp bu ikisinde dosyayı tele gönder diyorum kopyalıyor gibi ekran geliyor ama kopyalamıyor, bilgisayarım'dan tel içine giriyorum orası açılmıyor, kopyalama öncesi girebiliyorum ama kopyala dediğimde olmuyor. Bir tür çakışma oluyor sanırım ama çok saçma, bunun olmaması lazım. Twrpnin normal sanırım beta olan bir sürümü ile flaşlama yapıyorum. Umarım yeterli ifade edebilmişimdir.

Son çareyi tekrar konu açmakta buldum, bilgi ve yardımınıza ihtiyacım var..^^

Bu romu yükleyin...

Bu da çözülen konunuz...

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
deniyim hocam

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
11i denedim alttaki android noktacıkları ilerliyor mi logosunda bir şey gelmiyor, şuan 12yi klasöre kopyalıyorum bitsin onu denicem bir de
her şeyi aynen videodaki gibi yapıyorum ve usb2 portu ile

12 için

e. Do you agree? (Y/N) y
product: toco
Sending 'boot' (16880 KB) OKAY [ 0.637s]
Writing 'boot' OKAY [ 0.093s]
Finished. Total time: 1.225s
Invalid sparse file format at header magic

bu yazı çıkıyor

..sanırım başladı hata değilmiş o

Sending sparse 'super' 1/6 (774045 KB)

sonuç: fastboot modu yeniden döngüde.. tekrar deneyeceğim

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
11i denedim alttaki android noktacıkları ilerliyor mi logosunda bir şey gelmiyor, şuan 12yi klasöre kopyalıyorum bitsin onu denicem bir de
her şeyi aynen videodaki gibi yapıyorum ve usb2 portu ile

12 için

e. Do you agree? (Y/N) y
Sending 'boot' (16880 KB) OKAY [ 0.637s]
Writing 'boot' OKAY [ 0.093s]
Finished. Total time: 1.225s
Invalid sparse file format at header magic

bu yazı çıkıyor

..sanırım başladı hata değilmiş o

Sending sparse 'super' 1/6 (774045 KB)

sonuç: fastboot modu yeniden döngüde.. tekrar deneyeceğim

Sadece linkte verilen romu yükleyin diğerleri bu yöntem ile yüklenmez, rom kurulum ekranı uzun sürer bekleyin...

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
hocam 12 dosyanın adı
xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.0.2.0.QFNMIXM_v12-10-fastboot
yani fastboot dosyası, 11 de öyle diye deneyim dedim. evet uzun sürüyor. fastboot ekranında kaldım, tamam 11i tekrar yükleyim

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
evet yine sasırtmadı ve mi logosunda kaldı :) hocam bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ne yapabilirim suan baska ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
evet yine sasırtmadı ve mi logosunda kaldı :) hocam bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ne yapabilirim suan baska ?

O zaman mi-flash yada cmd üzerinden global rom yükleyin verdiğim linkleri iyi inceleyin/okuyun/uygulayın...

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
hocam su adreste
telin dosyasını indirdim, içeriği videoda gösterdiği içerik ile aynı değil (cmd komutlu olan video)

mi flashlı ise sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diyor bunu daha evvel de denemiştim, eksiksiz yaptım her seyi suan fastboot modunda tel

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
hocam su adreste
telin dosyasını indirdim, içeriği videoda gösterdiği içerik ile aynı değil (cmd komutlu olan video)

mi flashlı ise sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diyor bunu daha evvel de denemiştim, eksiksiz yaptım her seyi suan fastboot modunda tel

Bu dosyayı indirin...

Üst Alt