Soru Rom Tavsiyesi Miui

Powerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
15
Merhabalar, yeni bir rom bakıyorum. Uzun süredir cherish os a11 son sürüm kullanıyordum aosp romdan sıkıldım. Bana düzgün pil performansı verecek bir miui romu lazım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Rog eol kullanmıştım ancak bir hafta sonra instagrama bağlanmama sorunu falan çıkmaya başladı. Bazı uygulamalar internete bağlanmaz oldu yoksa eol sürümünden memnundum. Varsa önerileriniz bekliyorum.

rotindaaa21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Not 11Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Hocam bu başlık redmi note 6 pro başlığı altında açılmış bir konu. Ve bu başlıkta sadece bu modele uygun romları ve sorunları tartışıyoruz. Yazdığım hususlar redmi note 6 pro modeline uygun romlar için geçerlidir. Zaten bir redmi 9s kullanıcısı olarak hiçbir deneyiminiz olmayan redmi note 6 pro ile ilgili romlar hakkında fikir beyan etmeniz hem tuhaf hem de yanlış yönlendirmelere mahal veriyor... Kendi modelinizin başlığı altındaki tartışmalara katılmanız yanlıış bilgilendirmelere ve yönlendirmelere de mani olacaktır. Bu modelle ile ilgili zaten sınırlı sayıda stabil rom var... Çıkan romları hemen herkes kurduğu için çoğu kimse romlara vakıf. Redmi 9s modelini kullanmadığım için bu cihaza uygun romları bilmem.. Bir deneyimim yok. Dolayısıyla fikir beyan etmem doğru değil...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca yukarıda verdiğim link redmi note 6 pro için geçerli bir romun linkidir. redmi 9s modeline yüklediğiniz xieomi.eu romu ile redmi note 6 pro için yayınlanan rom temelde aynı isimle yayınlanmış olsa da aslında bambaşka romlar. Sizin cihazınız için tasarlanan versiyonu stabil olabilir ama bu romun redmi note 6 pro için tasarlanan serisi buglarla dolu... Türlü hatalar var... Konulara müdahil olurken yanlış anlaşılmalara neden olmamak için konunun hangi başılık altında açılmış olduğuna dikkat etmenizi tavsiye ederim...
Ben oraya resim atmışım zaten hocam bu kadar uzun yazmışsın fakat okumam biraz sakin ol fevri davranma bahsi geçen rom diyip olaya dahil olan sizsiniz

Oyla:

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Ben oraya resim atmışım zaten hocam bu kadar uzun yazmışsın fakat okumam biraz sakin ol fevri davranma bahsi geçen rom diyip olaya dahil olan sizsiniz
İyi de bu başlıkta sadece note 6 Pro modeline uygun romlar tartışılıyor kardeşim.. cihazınız farklı bir model olduğu halde araya kaynayip rom öneren sizsiniz. Custom romlarda cihazin kımligi ayarlarda farklı gözükebilir. Benim cihaz note 6 Pro olduğu halde port edildiği rom yani note 10 gözüküyor. Resim atmanız birşey ifade etmiyor dolayısıyla... Netice itibariyle onerdiginiz romun bu cihaz için olan versiyonu buglarla ve hatalarla dolu bunu bilmekte milletin hakkı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi.eunun bu cihaz için tek stabil romu 12.0.1.0dir. bu rom doğrudan bu cihazın çin romundan port edildiği için em az bug olan en sıkıntısız romudur. Sonraki versiyonları başka cihazların romlarindan port edildiği için kurulum sonrası çabuk şişer buglarla doludur çoğu versiyonda kamera hata verir. Kaç tane versusunu kurdum bu yayıncının. Macera severler kurabilirler.

Son düzenleme:
Oyla:

Aybin.Kilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aybin Kılıç
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Elektrik Teknisyen
Konular
10
Bu konuya dâhil olmaktan keyif alacağım. Sayısız rom kurdum, aosp / miui ve telegram grubunda ise arkadaşlarım sayısız Android 10-11-12 romlar test etti..
Ne yazık ki her romun bir bugu veya hatası çıkıyor.
Benim her zaman kullandığım ve telegram grubunda özellikle kafam rahat romum dediğim eu tabanlı ve özelleştirmesi olan mi-globe 11.0.3 sürümü huzuru buluyorum. (Günlük bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli geliyor.)
Rom'da çeşitli eklentiler ve birazda debloat yapıp birazda dizayn edip keyfinize bakabilirsiniz.

Denemek isteyenler olursa bunla ilgili bir başlık açıp bilgilendirme yapabilirim.

Oyla:

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Vatandaş miui 11 kuracaksa ekseriyetle stock romlardan 11.0.6.0ı tercih ediyor. Miui uygulamlarının sürekli güncelleme alması ve romun en stabil stock rom olması bunda en büyük tercih nedeni diye düşünüyorum. . Öte taraftan miui 12.5 ve üatü arayüzüne alışan birinin hele de stabil bir rom bulmuşsa bu arayüzün kullanıcıya sağladığı kolaylıkları ve görsel özellikleri tek edip eski sürüme dönmesi bence çok zor. Açılır penceler kayan pencereler bildirim alanı o kadar işimi kolaylaştırıyor ki kendi adıma 11 çok yavan geliyor bana...

Oyla:
Üst Alt