Soru Rom seçimi

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25
Merhaba ben ses kaydı imkanı olduğu için hep endonezya rom tercih ettim. Fakat daha endonezya rom yok herhalde. En son xiaomi 12 kullanıyordum. Android auto çalışmadı.
1. Sorum: Ses kaydına izin veren başka rom var mı?
2. Sorum: Android autonun çalışmama nedeni endonezya rom olabilir mi?
3. Sorum: Size göre en iyi rom hangisi? Ve neden tercih ettiğiniz?
Teşekkürler.

2201123G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Xiaomi eu romlarini öneririm.

eeosman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi A1
Konular
0
1. Var, Tayvan Rom, Endonezya'nın aynısıdır.
2. Hayır olamaz
3. Bence Resmi Global romlar içinde en iyisi Endonezya veya Tayvan.

erensomay464

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi13
Konular
1
Google Dialer uygulaması Playstore' den indirilebilir. Google Dialer' i kayıt yapmak amacı ile kullanabilmeniz için sistemizin root olması gerekmekte ve Root' a bağlı olarak bir sürü işlem yapmanız gerekecektir, bayağı zorlanırsınız, bayağı zordur.

Eğer sisteminiz root değilse başka bir yol izleyiniz. Playstore' de Call Recorder diye arayın, bir sürü kayıt uygulaması bulacaksınız, hepsini tek tek deneyip en uygun olanını tercih edersiniz.

Rom konusuna gelince...Bireysel anlamda söylemem gerekirse Miui Romları tercih etmiyorum. Custom Romlardan yanayım. Yıllardır custom rom kullanırım. Bana göre en iyisi LineageOS' dur. LineageOs 19.1 veya LineageOS 20.0 sürümlerini önerebilirim.
merhaba xiaomi 13 cihazıma rom aramaktayım sizin yazınızı gördüm.İlk defa rom atma işlemi yapacağım.Bahsettiğiniz lineageos rom xiaomi 13 için bulamadım link atabilir misiniz.. teşekkürler

LENO7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aziz
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
4
merhaba xiaomi 13 cihazıma rom aramaktayım sizin yazınızı gördüm.İlk defa rom atma işlemi yapacağım.Bahsettiğiniz lineageos rom xiaomi 13 için bulamadım link atabilir misiniz.. teşekkürler
Bence fıstık gibi canavar gibi cihaza LineageOS kurmak için çok erken. Ne için LineageOS kuracaksınız? LineageOS genelde Google uygulamarını istemeyenler, microg kullananlar veya cihazı donduğu için kullananlar var.

Üst Alt