Soru Rom seçimi

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
Merhaba ben ses kaydı imkanı olduğu için hep endonezya rom tercih ettim. Fakat daha endonezya rom yok herhalde. En son xiaomi 12 kullanıyordum. Android auto çalışmadı.
1. Sorum: Ses kaydına izin veren başka rom var mı?
2. Sorum: Android autonun çalışmama nedeni endonezya rom olabilir mi?
3. Sorum: Size göre en iyi rom hangisi? Ve neden tercih ettiğiniz?
Teşekkürler.

2201123G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Merhaba ben ses kaydı imkanı olduğu için hep endonezya rom tercih ettim. Fakat daha endonezya rom yok herhalde. En son xiaomi 12 kullanıyordum. Android auto çalışmadı.
1. Sorum: Ses kaydına izin veren başka rom var mı?
2. Sorum: Android autonun çalışmama nedeni endonezya rom olabilir mi?
3. Sorum: Size göre en iyi rom hangisi? Ve neden tercih ettiğiniz?
Teşekkürler.

1. Ses kaydı derken telefonla konuşurken alınan kayıt mı ? Evet ise, bunun için rom aramaya gerek yok , çünkü google Dialer ve Skalavex isimli ses kayıt uygulaması ve diğer ses kayıt uygulamaları bu işi yapıyor.
2. Sanmıyorum, büyük olasılıkla Rom' dan kaynaklı değildir diye düşünüyorum ama emin değilim.
3. En iyi rom derken hangisini tercih ediyorsunuz yazmamışsınız, Miui Rom' mu, yoksa Custom Rom' mu ?

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
1. Ses kaydı derken telefonla konuşurken alınan kayıt mı ? Evet ise, bunun için rom aramaya gerek yok , çünkü google Dialer ve Skalavex isimli ses kayıt uygulaması ve diğer ses kayıt uygulamaları bu işi yapıyor.
2. Sanmıyorum, büyük olasılıkla Rom' dan kaynaklı değildir diye düşünüyorum ama emin değilim.
3. En iyi rom derken hangisini tercih ediyorsunuz yazmamışsınız, Miui Rom' mu, yoksa Custom Rom' mu ?
Evet arama kaydından bahsediyorum. Google dialer kullanmadım. Ama skavalex iş bankası tarafından tespit edildi. Tüm hesapların bloke oldu 2 gün bankaya giderek açtırdım.
Google dialer ı nereden indirebilirim.
Rom olarak kendi tercih ettiğiniz rom hangisi ve neden o romu tercih ediyorsunuz merak ettim. Örneğin performans olabilir. Batarya süresi olabilir.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Google Dialer uygulaması Playstore' den indirilebilir. Google Dialer' i kayıt yapmak amacı ile kullanabilmeniz için sistemizin root olması gerekmekte ve Root' a bağlı olarak bir sürü işlem yapmanız gerekecektir, bayağı zorlanırsınız, bayağı zordur.

Eğer sisteminiz root değilse başka bir yol izleyiniz. Playstore' de Call Recorder diye arayın, bir sürü kayıt uygulaması bulacaksınız, hepsini tek tek deneyip en uygun olanını tercih edersiniz.

Rom konusuna gelince...Bireysel anlamda söylemem gerekirse Miui Romları tercih etmiyorum. Custom Romlardan yanayım. Yıllardır custom rom kullanırım. Bana göre en iyisi LineageOS' dur. LineageOs 19.1 veya LineageOS 20.0 sürümlerini önerebilirim.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Eklemeyi unuttum...

LineageOS oldukça sade, sağlam, stabil, hafif ve güvenilir bir Rom' dur. Kurulumu ve ayarlanması kolaydır. Diğer romlara kıyasla 2-3 GB kadar daha az yer kaplar. Hafif olduğu için sisteme ve dolayısı ile bataryaya yük bindirmez, performans olarak çok iyidir, tutarlıdır, sistem yapısı dayanıklı ve sağlamdır. Olağan' ın dışında olağanüstü gösteriş ve animasyon barındıran uygulamaları tercih etmeyen bir yapısı vardır. Önceliğini özellikle açık kaynak kodlu özgür yazılımlara veren bir ilkeye sahiptir. Bu nedenle diğer romlara kıyasla daha güvenilirdir. LineageOS LineageOS' un yapım felsefesini anlamayan veya önem vermeyen kullanıcılar için değildir. Daha bir çok nedenlerle de LinegeOS seçilmişimdir !

Eğer root olursanız '' Google Dialer '' ve ses kayıt konusunda yardımcı olabilirim. Çünkü root olunca banka uygulamalarını ve diğerlerini gizlemek mümkün olabiliyor.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Google dialer deneyebilirsiniz. Root gerektirmeksiniz pek çok cihazda artık kayıt seçeneği sunuluyor.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Eklemeyi unuttum...

LineageOS oldukça sade, sağlam, stabil, hafif ve güvenilir bir Rom' dur. Kurulumu ve ayarlanması kolaydır. Diğer romlara kıyasla 2-3 GB kadar daha az yer kaplar. Hafif olduğu için sisteme ve dolayısı ile bataryaya yük bindirmez, performans olarak çok iyidir, tutarlıdır, sistem yapısı dayanıklı ve sağlamdır. Olağan' ın dışında olağanüstü gösteriş ve animasyon barındıran uygulamaları tercih etmeyen bir yapısı vardır. Önceliğini özellikle açık kaynak kodlu özgür yazılımlara veren bir ilkeye sahiptir. Bu nedenle diğer romlara kıyasla daha güvenilirdir. LineageOS LineageOS' un yapım felsefesini anlamayan veya önem vermeyen kullanıcılar için değildir. Daha bir çok nedenlerle de LinegeOS seçilmişimdir !

Eğer root olursanız '' Google Dialer '' ve ses kayıt konusunda yardımcı olabilirim. Çünkü root olunca banka uygulamalarını ve diğerlerini gizlemek mümkün olabiliyor.

Sanırım bu yazıyı LineageOS sayfasından translate ettiniz .. :)

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Sanırım bu yazıyı LineageOS sayfasından translate ettiniz .. :)
Kesinlikle kendi anlatımımdır. Hiç bir yerden alıntı değildir. Tamamen deneyimlerime bağlı olarak yazdım. Yıllarca LineageOS kullandım, halende kullanmaktayım.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Olağan' ın dışında

Daha bir çok nedenlerle de LinegeOS seçilmişimdir !

Kesinlikle kendi anlatımımdır. Hiç bir yerden alıntı değildir. Tamamen deneyimlerime bağlı olarak yazdım. Yıllarca LineageOS kullandım, halende kullanmaktayım.

İlk alıntıdaki imla ve yazım hatalarını, türetilmiş kelimeleri ve günlük hayatta kullanılmayancümle yapılarını görünce ben de bir yerlerden otomatik çeviri yaptırarak yazıyorsunuz ya da AI'ye yazdırıyorsunuz zannetmiştim...

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
İlk alıntıdaki imla ve yazım hatalarını, türetilmiş kelimeleri ve günlük hayatta kullanılmayancümle yapılarını görünce ben de bir yerlerden otomatik çeviri yaptırarak yazıyorsunuz ya da AI'ye yazdırıyorsunuz zannetmiştim...
Gazetecilikten kaynaklanan alışkanlığımdır, eğer bir alıntı yaparsam mutlaka kaynağımı belirtirim. Hiç kuşkunuz olmasın.

Üst Alt