Soru Rom önerisi

mahir033

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahir
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
15
Poco X3 global rom yüklü orijinal telefonumun şarjı 1 günü çıkarmadığı için rom değiştirmek istiyorum.hangi romu önerirsiniz aklımda Arrow ve eu var.birde bu romlarda güncelleme geldiği zaman ayarlar-guncelleme kısmından güncellenebilir mı yoksa indirip kurmakmi gerekiyor.genel olarak sosyal medya ve Netflix YouTube takılıyorum oyun yok.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Cihaz ana bölümü inceleyin...

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Hocam benim de senin gibi sıkıntılarım vardı. Her yeri araştırdım ve Mi Globe romunu buldum. Romu kurmadan önce kişiselleştirebiliyorsun. En büyük artısı bence bu. Eu rom kullanıyorlar ve global romda olmayan onlarca özellik var. Ben de senin gibi Global Rom kullanıyordum. Çok basit olduğunu bu romu kurduktan sonra anladım. Aşağıya link bırakıyorum

[
]

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Hocam benim de senin gibi sıkıntılarım vardı. Her yeri araştırdım ve Mi Globe romunu buldum. Romu kurmadan önce kişiselleştirebiliyorsun. En büyük artısı bence bu. Eu rom kullanıyorlar ve global romda olmayan onlarca özellik var. Ben de senin gibi Global Rom kullanıyordum. Çok basit olduğunu bu romu kurduktan sonra anladım. Aşağıya link bırakıyorum

[
]

Ne gibi artılatı var anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Poco X3 global rom yüklü orijinal telefonumun şarjı 1 günü çıkarmadığı için rom değiştirmek istiyorum.hangi romu önerirsiniz aklımda Arrow ve eu var.birde bu romlarda güncelleme geldiği zaman ayarlar-guncelleme kısmından güncellenebilir mı yoksa indirip kurmakmi gerekiyor.genel olarak sosyal medya ve Netflix YouTube takılıyorum oyun yok.
Endonezya rom ıle wıfı ıle normal
Kullanım oyunsuz 13 saat ekran suresı almıslıgım var 10 11 saat altına ınmedı hıc

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
mahir033, miuipro rom. Her derdin çaresi :) Bir daha rom arayışına girmeyeceksiniz. Ne yazıkki ücretli.

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Ne gibi artılatı var anlamadım

Endonezya rom ıle wıfı ıle normal
Kullanım oyunsuz 13 saat ekran suresı almıslıgım var 10 11 saat altına ınmedı hıc
Hocam öncelikle romu yüklemeden önce özelleştirebiliyorsun bu bir. Romda CPU,GPU, Battary tweaks yapılmış bunu güncelleme notlarının altına yazmışlar bu da iki. Global roma göre daha iyi çeviri yapılmış ve çince yazılar,uygulamalar kaldırılmış bu üç. Süper duvar kağıtları, zil sesleri ve 50 HD duvar kağıdı eklenmiş bu dört. Miui laboratuvar eklenmiş ve Aı önyükleme seçeneği eklenmiş bu da uygulamaların başlatma hızını arttırıyor bu da beş. Hindistan romunda olan bir kaç uygulama getirilmiş ve Google bazlı uygulamalar kaldırılmış bu da altı. Google bazlı uygulamalar demişken bunun içine telefon, mesajlar da giriyor. Yani Xiaomi'nin kendi uygulamalarından eklemişler. Sola kaydırdığımızda Google'ın haberleri çıkarken artık genel kontrol merkezi çıkıyor bu da yedi.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Hocam öncelikle romu yüklemeden önce özelleştirebiliyorsun bu bir. Romda CPU,GPU, Battary tweaks yapılmış bunu güncelleme notlarının altına yazmışlar bu da iki. Global roma göre daha iyi çeviri yapılmış ve çince yazılar,uygulamalar kaldırılmış bu üç. Süper duvar kağıtları, zil sesleri ve 50 HD duvar kağıdı eklenmiş bu dört. Miui laboratuvar eklenmiş ve Aı önyükleme seçeneği eklenmiş bu da uygulamaların başlatma hızını arttırıyor bu da beş. Hindistan romunda olan bir kaç uygulama getirilmiş ve Google bazlı uygulamalar kaldırılmış bu da altı. Google bazlı uygulamalar demişken bunun içine telefon, mesajlar da giriyor. Yani Xiaomi'nin kendi uygulamalarından eklemişler. Sola kaydırdığımızda Google'ın haberleri çıkarken artık genel kontrol merkezi çıkıyor bu da yedi.
Romu ındırım yukledım ındırmrdrn oncr ısaretledıgım seyler yuklenmedı ve rom eu rom arak gozukuyor bu nasıl oldu anlamafım

Romu ındırım yukledım ındırmrdrn oncr ısaretledıgım seyler yuklenmedı ve rom eu rom arak gozukuyor bu nasıl oldu anlamafım
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yanı bu sekılde ındırdım yukledım eu rom olarak yuklendı anlamıs drgılım magısk vanced ne bılım dıgrrlerını de ısaretledım yuklenmedı :) nerde hata yaptım anlamadım

Son düzenleme:

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
28

Yanı bu sekılde ındırdım yukledım eu rom olarak yuklendı anlamıs drgılım magısk vanced ne bılım dıgrrlerını de ısaretledım yuklenmedı :) nerde hata yaptım anlamadım
Hocam mi globe romlar eu romun modifiye edilmiş halidir. Eu rom global roma göre daha fazla özellik taşıdığından eu rom kullanılıyor. Youtube vanced kısmını bende işaretledim ama non-root şekilde geldiğinden çok işime yaramadı. Adaway desen ortalıkta yoktu. Ama diğer uygulamalar gerçekten vardı (Mi gmail, mixplorer vs.) Youtube vanced kurmak istiyorsanız xda veya orijinal sitesinden apk olarak indirip sisteme kurun. Non-root veya root şekilde kullanabilirsiniz. Ben magisk yükledim ve rootlu biçimde kullanıyorum. Adaway kısmına gelecek olursak root yüklerseniz energized protection kullanabilirsiniz. Forumda nasıl yüklenildiği yazıyor. Bir de root kısmını aktif ettiniz mi? Root kısmını aktif etmemelisiniz. Çoğu cihazda bootloop ile sonuçlanıyor ki kendileri de yazmış zaten. Romu kurduktan sonra hemen arkasına root flashlayın.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Hocam mi globe romlar eu romun modifiye edilmiş halidir. Eu rom global roma göre daha fazla özellik yok
taşıdığından eu rom kullanılıyor. Youtube vanced kısmını bende işaretledim ama non-root şekilde geldiğinden çok işime yaramadı. Adaway desen ortalıkta yoktu. Ama diğer uygulamalar gerçekten vardı (Mi gmail, mixplorer vs.) Youtube vanced kurmak istiyorsanız xda veya orijinal sitesinden apk olarak indirip sisteme kurun. Non-root veya root şekilde kullanabilirsiniz. Ben magisk yükledim ve rootlu biçimde kullanıyorum. Adaway kısmına gelecek olursak root yüklerseniz energized protection kullanabilirsiniz. Forumda nasıl yüklenildiği yazıyor. Bir de root kısmını aktif ettiniz mi? Root kısmını aktif etmemelisiniz. Çoğu cihazda bootloop ile sonuçlanıyor ki kendileri de yazmış zaten. Romu kurduktan sonra hemen arkasına root flashlayın.

Hocam cok sukur tecrubelıyım bootloop olmadı 2 kere yukledım ard arda sorun cıkmadı dıger uygulamarıda yukledım rootladım sorun yok sadece ısaretlemedıklerım ıcınde tarayıcı geldı bıde EU yazınca rom sasırdım bıkac gun kullanıcam denıycem bakalım
Nasıl

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Hocam cok sukur tecrubelıyım bootloop olmadı 2 kere yukledım ard arda sorun cıkmadı dıger uygulamarıda yukledım rootladım sorun yok sadece ısaretlemedıklerım ıcınde tarayıcı geldı bıde EU yazınca rom sasırdım bıkac gun kullanıcam denıycem bakalım
Nasıl
Valla hocam şarj tüketimi beni şaşırttı. Performans ve hız global romdaki gibiydi ve globaldaki gibi şarj su gibi akıp gitmedi. Şarjın daha da uzun gitmesini istiyorsanız telefonunuza özel kernel yüklemelisiniz. Ben agni kernel 7.9 stable kullanıyorum. Şuan şarj tüketimi tam da istediğim gibi gidiyor. Oyun oynarken biraz hızlı gidiyordu bende ex kernel manager yükleyip işlemci ve grafik frekanslarını düşürdüm. Şuan telefona kusursuz desem abartı olmaz. Hocam bir de root romun içinde geliyor ama güncel değil onu belirteyim 22.1 güncellemesi geldi magiske. Şuan magisk sürümünüz kaç?

Son düzenleme:
Üst Alt