Çözüldü Rom Önerisi

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Bekleyeceğim, rica ederim.
Chrome yüklemeyi denemedim fakat cihazı sıfırlayıp yeniden kurdum. Miui 11 den 12'ye geçişte sıfırlamamıştım direk geçmiştim. Şimdi bir sıfırlayayım dedim twrp den format data "yes" dedim. Advanced wipeden en aşağıdan iki tanesi hariç hepsini seçip wipeledim. Şu anlık dosya yöneticisinde ve galeride sorun yok daha hiç uygulama yüklemedim ya da güncellemedim. Android sistem webwiev güncelleme var görünüyor, güncellesem mi bilemedim. Sizce ne yapmalıyım?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Chrome yüklemeyi denemedim fakat cihazı sıfırlayıp yeniden kurdum. Miui 11 den 12'ye geçişte sıfırlamamıştım direk geçmiştim. Şimdi bir sıfırlayayım dedim twrp den format data "yes" dedim. Advanced wipeden en aşağıdan iki tanesi hariç hepsini seçip wipeledim. Şu anlık dosya yöneticisinde ve galeride sorun yok daha hiç uygulama yüklemedim ya da güncellemedim. Android sistem webwiev güncelleme var görünüyor, güncellesem mi bilemedim. Sizce ne yapmalıyım?
Sıkıntı yoksa bırakın dursun hocam.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Redmi note 9s için aosp olarak Fluid, miui olarak miuimix en iyi romlar.
Ben hala miuimix 12.0.2.0 kullanıyorum. Gerek batarya gerek sistem kararlılığı enfes. Gerçi miuimix en son sürüm 12.0.3.0 ama o sürümde dolby çalışmıyor. Daha doğrusu benim kullandığım dolby versiyonu 12.0.3.0 eu romdada çalışmıyor. Miuimixe ozel bir durum değil. Eu tabanlı olduğu için aynı hata onada geçmiş.
Yaşadığınız sorunlar google kaynaklı. Ben chrome hiç kullanmam. Hiçbir sorunda bu güne kadar miuimix ile yaşamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer telefonunuzun 9 pro olarak görünmesi sizin için sorun değilse, greeshan rom miuimix kadar kararlı ve ondan biraz daha hızlı bir rom. Şu 9 proya dönmese greeshan romdan şaşmazdım.

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Redmi note 9s için aosp olarak Fluid, miui olarak miuimix en iyi romlar.
Ben hala miuimix 12.0.2.0 kullanıyorum. Gerek batarya gerek sistem kararlılığı enfes. Gerçi miuimix en son sürüm 12.0.3.0 ama o sürümde dolby çalışmıyor. Daha doğrusu benim kullandığım dolby versiyonu 12.0.3.0 eu romdada çalışmıyor. Miuimixe ozel bir durum değil. Eu tabanlı olduğu için aynı hata onada geçmiş.
Yaşadığınız sorunlar google kaynaklı. Ben chrome hiç kullanmam. Hiçbir sorunda bu güne kadar miuimix ile yaşamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer telefonunuzun 9 pro olarak görünmesi sizin için sorun değilse, greeshan rom miuimix kadar kararlı ve ondan biraz daha hızlı bir rom. Şu 9 proya dönmese greeshan romdan şaşmazdım.
Cevap verdiğin için çok teşekkürler. Eu romu sıfırladiktan sonra baya iyi oldu. Miui 11 den 12 ye direk otadan güncellenmiştim ondan dolayı da eu rom sıkıntı çıkardı muhtemelen. Şu an gayet iyi. Ben öyle ekran süresini şarjı fln çok takip eden birisi değilim. Ondan dolayı şarjda batarya da iyi midir bir şey diyemem ama sıfırlamadan önceki haline göre baya iyi. Bir sorun çıkmazsa bunda devam ederim. Bir de şeyi merak ediyorum bu güvenlik uygulamasındaki hızlandırma bölümünde uygulama kilitleme var o ne işe yarıyor? Ss lerini atıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20210324_021928.jpg
    IMG_20210324_021928.jpg
    118,1 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2021-03-24-02-19-31-514_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-03-24-02-19-31-514_com.miui.securitycenter.jpg
    227,9 KB · Görüntüleme: 9

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
HakPerest1167,
Uygulama kilidi, eklediğiniz uygulamaları açarken pin, desen veya parmak izi ile açılmasını sağlar.

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
HakPerest1167,
Uygulama kilidi, eklediğiniz uygulamaları açarken pin, desen veya parmak izi ile açılmasını sağlar.
Onu ben de biliyorum da bu farklı bir şey ss de attım bakabilirsiniz. Hatta forumda bir konu vardı telefonun daha performanslı çalışması için yapılacak ayarlar gibisinden. O konuda bu bahsediliyordu ama bulamadım konuyu tekrardan. Ben de sorman istedim belki bilen çıkar diye.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Onu ben de biliyorum da bu farklı bir şey ss de attım bakabilirsiniz. Hatta forumda bir konu vardı telefonun daha performanslı çalışması için yapılacak ayarlar gibisinden. O konuda bu bahsediliyordu ama bulamadım konuyu tekrardan. Ben de sorman istedim belki bilen çıkar diye.
Resimlere dikkat etmemişim pardon. Bu ayar kapatılan uygulamanın arka planda çalışmasını, kendiliğinden tegiklenmesini engelliyor.

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Resimlere dikkat etmemişim pardon. Bu ayar kapatılan uygulamanın arka planda çalışmasını, kendiliğinden tegiklenmesini engelliyor.
Uygulama pil tasarrufu gibi bı özellik galiba. Cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Üst Alt